Чому притулок в Ужгороді не вирішує проблему бродячих собак?

Декілька місяців тому в Ужгороді відкрили перший притулок для собак. Зараз волонтери притулку опікуються над чотирма десятками псів і кажуть, що це максимум, який вони можуть подужати. Тим часом, безліч інших, покинутих напризволяще собак, бродять містом, лякаючи малечу і розводячи майбутнє потомство.

IMG_0953

«Зараз ми не маємо можливості брати ще безпритульних»

Ужгород. Вулиця Остапа Вишні. Заходимо на територію притулку для собак. Першими нас зустрічають найменші вихованці – маленькі цуценята. «У нас зараз 40 собак», - розповідає керуючий притулком, голова організації «Барбос», Ірина Азізян.

Чому притулок в Ужгороді не вирішує проблему бродячих собак?, фото-1

– Утримуємо ми тут усе за волонтерські кошти. Я не можу вам точно сказати, яка сума коштів йде на утримання однієї собаки на день. Але скажу точно, що  в день у нас йде більше десяти кілограмів сухого корму. І це тільки корм… Звичайно, треба враховувати вартість медикаментів, адже кожна собака проходить повну вакцинацію. От ті, що зараз бігають надворі, привиті. Решта собак проходять карантин.

Чому притулок в Ужгороді не вирішує проблему бродячих собак?, фото-2

- Чи часто з притулку забирають собак?

- Так, до нас часто звертаються люди з проханням забрати собачку. Тому, хочу наголосити: притулок не приймає тварин! Притулок конкретно збудований міською владою та утримується нами для того, аби в Ужгороді поменшало безпритульних собак. Не для того, щоб кожний третій ужгородець, знайшовши 25 причин, чому він не може утримувати свою собаку, привозив сюди вівчарку, лайку, лабрадора і так далі. Знаєте, перед тим, як заводити собаку, потрібно добре все обдумати. А люди вважають, що притулок – це місце, куди вони можуть віддавати свої «незручні моменти», тобто своїх собак, до яких не можуть звикнути. Також нам часто телефонують люди і повідомляють про безпритульних собак. Тоді ми реагуємо. Якщо маємо можливість, то забираємо. Зараз, наприклад, ми не маємо можливості брати ще безпритульних.

Чому притулок в Ужгороді не вирішує проблему бродячих собак?, фото-3

- Яка проблема Вас наразі турбує найбільше?

- Найбільша наша проблема – це ставлення людей до собак. Я не знаю, можливо, у наших людей менталітет такий, можливо, це безвідповідальність. На жаль, немає закону, який би забороняв викидати собак на вулицю. Для ужгородців – це нормально. І це – головна проблема! Адже ми самі викидаємо бідолашних на вулицю, а потім бідкаємось. Тому й стільки багато безпритульних, тому їх кількість росте. По-друге, багато людей вважають, що стерилізація домашнього улюбленця – це зло. А це – навпаки. У Європі це нормально. Собаці так легше і краще. У нас зводять, до прикладу, «йорка» з «болонкою». Потім народжуються цуценята, які нікому непотрібні, і їх дають на поталу вулиці.

     «Ужгородці не бачать, що ситуація покращується»

IMG_0942

- Які стосунки у «Барбоса» з міською владою?

- Міська влада нас повністю підтримує, і ми за це вдячні. Жодне наше прохання не було проігнорованим. Якщо ви про фінансування – то ми знали, на що йдемо. Ми свідомо зробили свій вибір, ми знали, який тягар ляже на наші плечі.

- Чи вистачає одного притулку в Ужгороді?

- У першу чергу, потрібно розширювати притулок, аби була змога сюди помістити більше безпритульних собак. Не думаю, що відкриття ще одного притулку є актуальним. Хто ним буде займатися? Охочих у нас мало. Я, наприклад, у двох місцях одночасно не можу бути. Треба просто побудувати ще ряд вольєрів.

- Чи поменшало з відкриттям «Барбосу» безпритульних собак?

- Ужгородці не бачать, що ситуація покращується. Дуже часто у соцмережах кажуть, що є притулок – немає результату. Десятиліттями цю проблему ніхто не вирішував, а тут всі хочуть миттєве покращення. Жодна проблема не вирішується відразу. У першу чергу, треба змінюватись людям, які викидають на вулицю маленьких цуценят. В Ужгороді половина безпритульних собак простерилізовані. Вони уже не дадуть потомства. Ми «поглинаємо» плоди не безпритульних собак, а людської безвідповідальності. Викинути 5 цуценят під будівлю школи – це для нас цілком прийнятно. От приїдуть до нас «Чотири лапи», простерилізують 99% собак, тоді будемо бачити, звідки ці цуценята беруться.

- Ви вірите у те, що ситуація з безпритульними чотирилапими може покращитися?

- Ми довго і наполегливо працюємо над тим, щоб донести людям той факт, що потрібно стерилізувати своїх домашніх улюбленців. Це єдиний правильний шлях, щоб зменшити кількість собак на вулиці.

Чому притулок в Ужгороді не вирішує проблему бродячих собак?, фото-4

Щороку у місто приїжджає організація «Чотири лапи», яка стерилізує безпритульних псів. Як повідомили 0312.ua у прес-службі ужгородської мерії, про приїзд благодійників було домовлено на березень цього року. Однак минув місяць, а волонтери і досі не приїхали.

Згідно з результатами опитування «Як вирішити проблему безпритульних собак в Ужгороді?» відповідь «Потрібно регулярно проводити стерилізацію бродячих собак» підтримали 69,1% респондентів, 18,6% опитаних вважають, що псів потрібно «відстрілювати і труїти», по 6,2% людей за те, що «нічого не треба робити – в Ужгороді є притулок для собак» і «хай ними займаються волонтери».

Всього в опитуванні взяло участь 97 осіб.

Дмитро

IMG_0878

«З одного боку, це бродячі пси – масштабна проблема, адже, останнім часом, їх стало дуже багато. З іншого – чимало небайдужих людей дають безпритульним собакам їжу, забирають їх собі. Звісно, це заважає нашому місту. Це, по-перше, некрасиво, коли центром Ужгорода розгулює зграя собак. По-друге, не всі безпритульні стерилізовані, тому можуть давати потомство. І насамкінець, ніхто незастрахований від укусів собак. Однак, думаю, є непогані шанси на те, аби стабілізувати ситуацію. Є притулок, який цим займається, тому будемо сподіватися, що собак на вулиці стане менше».

Юлія

«Дуже погано, що в Ужгороді стільки безпритульних собак. Вони ж покусати можуть. У них може бути сказ…Я боюсь таких собак. Зі створенням притулку не помітила, що в місті стало менше бродячих псів. Потрібно їх стерилізувати, напевно. Цю проблему в Ужгороді дуже важко буде вирішити».

Іван

«У дитинстві мене кусав бродячий пес. Тому зараз дещо їх боюсь, і не можу давати об’єктивну оцінку кількості собак без домівки. Знаю, що відкрили «Барбос», але давайте бути реалістами – один притулок не в змозі вирішити проблему, яка існує десятиліттями. Ужгородцям потрібно ставитись лояльніше до власних домашніх улюбленців, не викидати їх вулицю».

Валерія

IMG_0880

«Я з Мукачева. Після зими безпритульних собак у нашому місті стало набагато менше. Не знаю, з чим це пов’язано. В Ужгороді я дуже рідко буваю, однак велика кількість бродячих псів кидається у вічі».

Чому притулок в Ужгороді не вирішує проблему бродячих собак?, фото-5 Чому притулок в Ужгороді не вирішує проблему бродячих собак?, фото-6 Чому притулок в Ужгороді не вирішує проблему бродячих собак?, фото-7 Чому притулок в Ужгороді не вирішує проблему бродячих собак?, фото-8 Чому притулок в Ужгороді не вирішує проблему бродячих собак?, фото-9 Чому притулок в Ужгороді не вирішує проблему бродячих собак?, фото-10 Чому притулок в Ужгороді не вирішує проблему бродячих собак?, фото-11 Чому притулок в Ужгороді не вирішує проблему бродячих собак?, фото-12 Чому притулок в Ужгороді не вирішує проблему бродячих собак?, фото-13

 

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
305 переглядів в листопаді
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі