• Головна
  • Губернатор Закарпаття зменшив зарплату собі й заступникам на 60 відсотків
12:00, 20 лютого 2012 р.

Губернатор Закарпаття зменшив зарплату собі й заступникам на 60 відсотків

Чому саме, Олександр Ледида прокоментував в ексклюзивному інтерв’ю обласній газеті "Закарпатська правда".

На сайті Закарпатської обласної державної адміністрації днями з’явилася інформація про те, що Олександр Ледида підписав розпорядження, яким на дві третини зменшив собі та своїм заступникам доплату за інтенсивність праці. Це дасть змогу уникнути зменшення заробітних плат майже сотні працівників апарату обласної адміністрації. Редакцію "Закарпатської правди" це наштовхнуло на думку дізнатися про причини такого кроку, як то кажуть, з перших уст, тобто від самого голови ОДА Олександра Ледиди. 

– Олександре Олександровичу, можна пряме запитання? Зменшення зарплати – це передвиборчий хід? 

– Я вам так відповім: вибори примушують тримати темп, відповідальніше ставитися до кожного кроку. Думаю, те саме вам скаже будь-який політик. 
Але що стосується конкретно цієї ситуації, то тут усе достатньо прагматично. Обласній адміністрації просто не вистачає грошей на зарплату. 

– І так буває? 

– Буває. І щоб не виникало боргів по зарплаті, ми були вимушені приймати якесь рішення. А що тут поробиш? Когось звільнити? Чи всій адміністрації "урізати" зарплати? І як на мене будуть дивитися мої колеги? Як я буду дивитися їм в очі? Ось ми з моїми заступниками і вирішили зменшити свої зарплати. 

– Зрозуміло. Але я б хотіла повернутися до виборів, якщо дозволите. Навіть не до самих виборів, а до тієї політичної ситуації, що склалася в області. Інтернет та газети переповнені інформацією про те, що в області політичне протистояння між Партією регіонів та Єдиним центром. Можете це прокоментувати? 

– Наша позиція – співпраця. У всіх сферах – не тільки політичній. Ми намагаємося враховувати інтереси всіх груп, з усіма намагаємося домовитися. Це наш підхід. 
А враховуючи результати минулих виборів, цілком природно, що ми пробували домовитися про політичну співпрацю з представниками Єдиного центру. Більше того, ми і зараз ведемо такі переговори з окремими депутатами, і не тільки від Єдиного центру. За великим рахунком, політика – постійний процес переговорів. 

– Олександре Олександровичу, як ви бачите передвиборчий процес: буде "політична бійка" чи все-таки вдасться знайти компроміс із опонентами? 

– Я так скажу: як буде – покаже час. Сподіватимемося на краще, а готуватимемося – до гіршого. У будь-якому випадку наша мета – перемога. 

– І все ж таки, Ви як керівник обласної організації Партії регіонів якому варіанту надаєте перевагу? 
– Звичайно, що краще домовитися і поділити відповідальність із кимось іще. Для будь-якого політика це найкращий вихід. 
Але є й зворотній бік медалі. Поки я обіймаю посаду голови ОДА, я, в першу чергу, керівник. І як для керівника області для мене краще, щоб на Закарпатті була політична конкуренція. Тільки гостра політична конкуренція примусить кандидатів у депутати вкладати сили і гроші в область: будувати спортивні майданчики, фінансувати ремонт церков, шкіл, дитячих садків, допомагати нужденним, створювати робочі місця. Вибори так чи інакше пройдуть, а от дитячі майданчики залишаться. Розумієте, про що я кажу? 
Це як із чемпіонатом Європи з футболу: чемпіонат пройде, а стадіони і дороги залишаться. У цьому і вся суть. І з виборами так само… 

– А прізвища майбутніх кандидатів назвете? 

– Поки ні. 

– Зрозуміло. Тоді ще одне запитання: ось зараз зменшили зарплати керівникам, а хто наступний? Кому наступного разу будете "урізати" зарплату? 

– Нікому не будемо. Зараз просто ще відчутні наслідки минулого року, який, за оцінками експертів, був для країни найважчим за останнє десятиліття. Минулий рік був перевіркою для всіх нас. Я маю на увазі не тільки себе і тих людей, які зі мною працюють, я кажу про все населення області. Рік насправді видався важким. Багатьом довелося переглянути свої витрати, змінити звички. 
Але ми витримали. І, як то кажуть, що нас не вбиває – робить нас сильнішими. 
А щодо фінансування, то можу вас запевнити: у цьому році область отримає такі фінансові вливання, яких не було давно. Адже, крім запланованих бюджетних коштів, ми претендуємо на додаткове фінансування у зв’язку з проведенням Євро-2012. Як-не-як Закарпаття – транзитна область для європейських уболівальників. Це перше. 
А по-друге, як я вже згадував, вибори. Кожен кандидат, думаю, має наміри витратити на свою передвиборчу кампанію не один мільйон гривень. У нас в області 6 округів, по кожному піде щонайменше 3 кандидати. От і порахуйте. І всі ці гроші підуть у прямій чи опосередкованій формі для покращення якості життя закарпатців. 

– Тобто життя налагодиться? 

– Потерпіть місяць-два – і самі побачите. 

– Дякую за інтерв’ю, Олександре Олександровичу. Успіхів Вам у роботі та політиці. 

– Що ж, спасибі, буду старатися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...