Минулого року ужгородці погуляли в ресторанах на 23,9 мільйони гривень

Роздрібний товарооборот офіційно зареєстрованих підприємств, що здійснювали діяльність роздрібної торгівлі та ресторанного господарства за 9 місяців 2011 року становив 1466,9 млн. грн., що менше відповідного періоду попереднього року у порівнянних цінах на 8,3 %, у т.ч. товарооборот торгової мережі – 1443 млн. грн., ресторанного господарства - 23,9 млн. гривень.

Про це стало відомо зі "Звіту про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста за 2011 рік", опублікованого на сайті Ужгородської міської ради.

Торгівлю товарами народного споживання в місті здійснюють 314 магазинів загальною площею 73,3 тис. кв. м., 330 підприємств ресторанного господарства на 13,5 тис. посадкових місць, та 15 ринків на яких реалізують різні групи товарів.


Споживчий ринок міста характеризується високим рівнем насиченості основними продовольчими і непродовольчими товарами, стабільним постачанням, відсутністю товарного дефіциту.


Товарооборот в розрахунку на одну особу становив 12,6 тис. гривень. На обсяги товарообороту вплинули наявність збиткових підприємств сфери торгівлі та послуг, які знижують ефективність функціонування галузі та зростання цін на споживчому ринку, в тому числі на соціально значущі продовольчі товари, ріст інфляції.

Не малу роль у розвитку торгівельній галузі зіграла криза банківської системи, високі відсоткові ставки по кредитах на споживчі товари та низький рівень платоспроможності населення міста.

Аналіз розвитку мережі підприємств ресторанного господарства показує, що за останні роки вона розвивається за рахунок відкриття невеликих закладів типу кафе, бар, закусочна, які спеціалізуються в основному на "швидкому" обслуговуванні або на реалізації алкогольних напоїв на розлив.

Разом з тим, слід зазначити, не розвивається мережа підприємств з національною тематикою, наприклад: "українські страви", також, відсутні кафе типу "кондитерське", "дитяче".

Uzhgorod.net.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
1 перегляд у квітні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі