В Ужгороді з'являться мультимедійні ліхтарі?

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, присвячене встановленню в Ужгороді інформаційних туристичних ліхтарів-вказівників. Йшлося про новацію — ліхтарі оснастять мультимедійним терміналом.

"Першочерговим завданням є те, щоб ліхтар гармонійно вписувався в середовище, «пасував» до ужгородської архітектури. Метод виконання ліхтаря — сучасний, але пропорції і візуальний вигляд – старовинні. Навіть кольором «Перший цех» намагався це підкреслити. Тобто звичайного чорного не буде", - розповів на прес-конференції скульптор творчого об'єднання «Перший цех» Михайло Колодко. Він також зазначив: очевидним буде те, що ліхтарі виготовлені у нову епоху, однак «наліт старовини», культурно історичний пласт Ужгорода буде відображений у ліхтарях дуже яскраво та виразно.

Доповідачі розповіли, що змінено концепцію самих об'єктів: кожен з них відображатиме певну епоху, яка панувала в місті. Тож в Ужгороді будуть угорський, австрійський, чеський та радянський ліхтарі. Користувачі у спеціальному пристрої – міні комп'ютері, вмонтованому у ліхтар, зможуть почитати про традиції, які перейняли ужгородці в ці епохи, зокрема кулінарні. Також можна буде переглянути інформацію про культурні заходи в місті і невеличке слайд-шоу – екскурсію містом. Діятиме в ліхтарі і галерея. Всю інформацію перекладуть українською, російською, угорською, англійською та німецькими мовами. "Ми запрошуємо до участі у створенні контенту ліхтарів носіїв мови, щоб переклад був максимально прийнятний для іноземців-гостей Ужгорода", - повідомив керівник Туристично-інформаційного центру Закарпаття Олександр Коваль.

Ліхтарі-вказівники буде встановлено вже протягом найближчих двох місяців. На вершині кожного буде розміщено скульптурку дрозда - символа Другетів. «Перший цех» працює над тим, щоб вони кожної години співали.

Щодо розділу «Галерея», то тут планують демонструвати мистецькі надбання. Олександр Коваль розповів, що ця галерея буде найменшою у світі (раніше такою був "виставковий зал", організований у недіючій телефонній будці у Лондоні, де художниця розмістила свої картини). В Ужгороді галерею вміщуватиме кожен ліхтар - завдяки вмонтованому мультимедійному пристроєві. О.Коваль зауважив, що автори ліхтарів-вказівників оголошують вакансію для наповнення галереї. Переможець матиме змогу постійно оновлювати "виставку" та пропонувати щодо цього проекту свої ідеї. Також передбачається керування інофрмаційним наповненням ліхтаря віддалено, через Інтернет. Тож, вірогідно, контент у мультимедійному туристичному терміналі, яким буде оснащено кожен ліхтар, буде регулярно оновлюватися.

Окрім своєї головної функції – освітлення вулиць, ліхтарі будуть оснащені не тільки мультимедійними терміналами. На них ще буде розташовано й вказівники до туристично-привабливих місць Ужгророда, як це передбачалося й раніше.

Після засідання журналісти мали можливість оглянути ліхтар під час «примірки на місцевості», яку здійснили у центрі міста навпроти книгарні «Кобзар».

Срібна земля
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
3 перегляди у квітні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі