Закарпатська СЕС звертається до суб’єктів підприємницької діяльності гірського краю

Згідно з вимогами Закону України “Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності” Закарпатська обласна санепідстанція видачу та розгляд документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності здійснює через дозвільний центр - відділ (Офіс) з видачі документів дозвільного характеру Ужгородської міської ради.

Адреса та режим роботи:  м.Ужгорд, пл.Поштова, 3 з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00,   обідня перерва з 13.00 до 14.00.
Через відділ (Офіс) видачі документів дозвільного характеру Ужгородської міської ради видаються  такі документи дозвільного характеру:
- висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи; 
- дозволи (санітарні паспорти) на роботи з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання. 
- дозвіл на проведення будь-яких робіт, діяльність яких пов’язана з біологічних агентів, хімічної сировини, продукції та речовин з джерелами іонізуючого та неізонізуючого випромінювання і радіоактивних речовин;
- дозвіл на проведення робіт на підприємствах, установах, організаціях, діяльність яких пов’язана з використання джерел  іонізуючого випромінювання і радіоактивних речовин. 
Для забезпечення роботи держадміністраторів відділу (Офісу) видачі документів дозвільного характеру, згідно з вимогами Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” обласною санепідстанцією відкореговані, погоджені з Ужгородською міською радою та затверджені Регламенти (інформаційні картки). 

Вичерпні переліки документів, необхідних для отримання документів дозвільного характеру ( ДДХ):

І.Висновок держсанепідекспертизи на нормативний документ.
1. Заяви встановленого взірця на ім'я головного державного санітарного лікаря Закарпатської області. 
2. Проект нормативного документа (технічні умови, технічний опис, технологічна інструкція тощо) в останній редакції. 
3. Копія раніше виданого висновку або погодження головного державного санітарного лікаря у разі повторного подання документа. 
4. Копії протоколів лабораторних досліджень, замірів,  вимірювань та  випробувань дослідних взірців (за наявності), проведених  лабораторіями Закарпатської обласної санепідстанції. 
5. Акт обстеження підприємства територіальним санепідзакладом (для експертизи технологічної інструкції). 
Термін дії ДДХ - протягом терміну дії самого нормативного документу.


ІІ. Висновок держсанепідекспертизи на продукцію вітчизняного та імпортного виробництва.

1. Заяви встановленого взірця на ім'я головного державного санітарного лікаря Закарпатської області.
2. Копія нормативного документа, згідно з яким виготовляється продукція (ДСТУ, ГОСТ, технічні умови, технічний опис, технологічна інструкція тощо - для експертизи вітчизняної продукції). 
3. Копія раніше виданого висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи у разі повторного подання документа. 
4. Копії протоколів лабораторних досліджень, замірів,  вимірювань та  випробувань продукції, проведених  лабораторіями Закарпатської обласної санепідстанції. 
5. Акт обстеження підприємства територіальним санепідзакладом (для експертизи вітчизняної продукції). 
Термін дії ДДХ - на вітчизняну продукцію протягом терміну дії нормативного документа на дану продукцію; на продукцію імпортного виробництва на термін до п'яти років. 

ІІІ. Дозвіл (санітарний паспорт) на роботи з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання.
1. Заява на ім'я головного державного санітарного лікаря Закарпатської області. 
2. Положення  про  підприємство (Статут)  (підрозділи   підприємства), діяльність   якого  пов'язана  з  ДІВ. 
3. Проектно-технічна документація та розрахунки захисту на приміщення де буде використовуватись ДІВ (при розгляді первинного дозволу). 
4. Акт прийняття підприємства (кабінету, приміщення, цеху, лабораторії, установки та ін..) в експлуатацію. 
5. Копії   висновку   державної    санітарно-епідеміологічної експертизи на ДІВ, сертифікат відповідності, його технічний паспорт, свідоцтво про державну реєстрацію   на   рентгенівський   апарат (для медичної практики). 
6. Акт інвентаризації фактичної наявності  ДІВ. 
7. Договір на технічне обслуговування  обладнання (рентгенапаратів) спеціалізованою установою чи документи, що підтверджують можливість самостійного обслуговування. 
8. Акт  медичної  комісії  про  проходження  персоналом категорії «А» попередніх та періодичних медичних оглядів. 
9. Копії посвідчень про відповідну кваліфікацію та навчання з радіаційної безпеки персоналу категорії «А». 
10. Договір  підприємства  із   спецкомбінатом   на   збір   і захоронення радіоактивних відходів (для працюючих з радіоактивними речовинами). 
11. Акти   випробовувань   пристроїв   захисного  заземлення. 
12. Контрольно-технічний  журнал  на медичні   рентгенівські   апарати. 
13. Акти   перевірки  ефективності  вентиляції  (за  наявності вентиляційних систем). 
14. Інструкції  з  радіаційної  безпеки  на підприємстві, з дій персоналу у випадку радіаційних   аварій, «Положення  про  роботу  служби  радіаційної безпеки підприємства (відповідальну за радіаційний контроль  особу або підрозділи)», «Аварійні плани», «Контрольні рівні». 
15. Копії паспортів на наявні індивідуальні засоби радіаційного захисту. 
16. Наказ про віднесення осіб,  які  працюють з ДІВ,  до  персоналу категорії «А». 
17. Наказ про призначення осіб, відповідальних за радіаційну безпеку, радіаційний контроль та їх посадові обов'язки. 
18. Наказ про допуск персоналу, віднесеного до категорії «А»,  до роботи з джерелами іонізуючого випромінювання (ДІВ). 
19. Протоколи  дозиметричного  контролю пересувних та стаціонарних  засобів   захисту, робочих місць персоналу,  суміжних  приміщеннях,  прилеглої території, радіаційного виходу медичного рентгенівського апарату. 
20. Документи про проведення індивідуального дозиметричного контролю персоналу категорії «А» (договір, картки обліку індивідуальних доз). 
21. Акт обстеження об’єкту, на який видається документ дозвільного характеру органами держсанепіднагляду. 
Термін дії ДДХ – до 5 років. 

IV. Дозвіл на проведення будь-яких робіт, діяльність яких пов’язана з біологічних агентів, хімічної сировини, продукції та речовин з джерелами іонізуючого та неізонізуючого випромінювання і радіоактивних речовин
1.    Заява на ім'я головного державного санітарного лікаря Закарпатської області. 
2. Акт територіальної режимної комісії щодо дотримання та виконання вимог техніки безпеки, протиепідемічного режиму, особистої гігієни.
3. Відомості про підготовку персоналу і щеплення, наявності та порядок використання засобів індивідуального захисту.
4. План-схема лабораторії із зазначенням руху заразного або підозрілого на його вміст матеріалу (патогенни мікроорганізмів) в процесі дослідження.
5. Перелік мікроорганізмів, з якими проводяться роботи в лабораторії.
6. Висновок головного державного санітарного лікаря території щодо наявності умов для проведення даного виду робіт та можливості видачі дозволу на роботу.

Вичерпний перелік підстав для відмови у наданні документів дозвільного характеру
1. Невідповідність представлених матеріалів вимогам нормативних документів. 
2. Виявлені у ході експертизи порушення медичних вимог безпеки для життя і здоров’я людини. 
3. Відсутність протоколів лабораторних досліджень, замірів,  вимірювань та випробувань об‘єктів експертизи, проведених  лабораторіями Закарпатської обласної санепідстанції. 
4. Недотримання нормативної санітарно-захисної зони для об‘єктів, яким вона встановлюється відповідно до вимог дод. 4 “Державних санітарних правил планування та забудови населених місць ” від 19.06.96 № 173. 
5. Виявлені у ході  обстеження радіологічного об’єкта порушення санітарного та ядерного законодавства щодо забезпечення протирадіаційного захисту персоналу в робочих приміщеннях та на робочих місцях, а також щодо захисту населення від діяльності з ДІВ. 
6. Подання територіальних закладів держсанепідслужби щодо виявлених порушень чинного санітарного законодавства в ході використання,  експлуатації чи розміщення об‘єкта експертизи. 

З питань проведення держсанепідекспертизи документації, продукції чи діючих об`єктів, а також надання консультацій щодо отримання документів дозвільного характеру звертатися у Закарпатську обласну санітарно-епідеміологічну станцію за адресою: 88000, м. Ужгород, вул. Собранецька, 96  тел./факс 8 (0312) 64 28 77.

Зав.санітарно-гігієнічним відділом 

Державної Санітарно-епідеміологічної служби Закарпатської області В.І.Петричко

Кarpatnews.in.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
30 переглядів в грудні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Вперше акцію провели на свято Миколая 18 грудня 2013 року. Випікають хліб священнослужителі Ужгородського Свято-Воскресенського чоловічого монастиря. До організації дійства долучаються і волонтери, які додатково купують продукти для випічки. Напередодні великого свята – пам’яті святителя Миколая свіжоспечені вироби організатори акції роздають по лікарнях, клінічних диспансерах та школах-інтернатах. А для дітлахів у подарунок готують смаколики. Джерело Чита...
Суспільство
У Головному управлінні ДФС у Закарпатській області повідомляють, якщо подружжя виховує трьох і більше дітей віком до 18 років, то кожен із батьків має право на пільгу щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать йому на правах приватної власності. При цьому вид земельних ділянок і розмір, щодо яких застосовується пільга, визначені п. 281.2 ст. 281 Податкового кодексу України. Якщо подружжя володіє земельною ділянкою на праві спільної час...
Кримінал
Оприлюдненi кадри вiдеозапису з камер спостереження в кафе “Наталi”, поруч якого i вiдбулась бiйка, свiдчать про неадекватний стан особи, що напала. У недiлю близько 21:15 один з вiдвiдувачiв закладу не дочекався приготування йому кави та почав "буянити". Вiдтак цей же чоловiк проявив агресiю щодо вiдвiдувачiв при виходi з кафе, побивши жiнку та чоловiка. Як повiдомили очевидцi виданню Голос Карпат, хулiганськi дiї здiйснив ранiше засуджений мiсцевий жител...
Суспільство
З початку грудня iнспекторами Закарпатського рибоохоронного патруля було здiйснено 18 рейдiв на водоймах та ринках областi. В результатi проведених заходiв викрито 33 порушення правил рибальства. З них п’ять порушень є грубими. Протягом цього часу порушникам нараховано штрафiв на суму 1 972 грн. В ходi проведених заходiв iнспектори конфiскували два заборонених знаряддя лову.  Крiм того, вилучено червонокнижну рибу – харiуса європейського, де розмiр компен...
Суспільство
У понеділок, 17 грудня, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Угорщині Любов’ю Непоп. Посадовці обмінялися привітаннями з прийдешніми святами і обговорили питання угорсько-українських відносин у межах Закарпаття. Перш за все, пані Посол подякувала керівнику краю за оперативну і конструктивну реакцію на факти антиугорських провокацій в області, зауваживши, що це дуже цінують у дипломатичних к...
Пригоди
Сьогодні, 17 грудня, на Виноградівщині сталася аварія. У селі Великі Ком’яти ватажівка в’їхала у житловий будинок. Як зазначають очевидці, водій вантажівки на слизькій дорозі не впорався із кермуванням та в’їхав у будівлю житлового будинку на вулиці Головній. В результаті зіткнення постраждалих не було. Збитки підраховують. Читайте також: На Закарпатті зіткнулись «ВАЗ» та «Skoda Fabia»: 5 людей отримало травми, одна людина в реанімації (ФОТО)
Суспільство
EASA (Європейська комісія по контролю за повітряним простором) сертифікувала УКРАЕРОРУХ. Відтак, аеропорт міста Ужгород може відновлювати свою роботу. Про це у понеділок, 17 грудня, повідомив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян. "Як ми й обіцяли Президенту України Петро Порошенко та Закарпатській області, EASA сертифікувала УКРАЕРОРУХ. Аеропорт «Ужгород» відновить повноцінну роботу!", - написав Омелян.  Як повідомив Омелян, "кілька хвилин тому...
Суспільство
Боржавській вузькоколійці виповнилося поважних 110 років. Традицiйно до такої нагоди органiзовано туристичний тур, який пройде 23 грудня за маршрутом Виноградiв – Хмiльник. (Фото взято зі сторінки Друзі Боржавської вузькоколійки у Фейсбук) За для того, аби потрапити на ексклюзивну поїздку потрiбно подати реєстрацiю. Органiзатори просять це зробити через мережу Facebook у групi «Друзi Боржавської вузькоколiйки» до 21 грудня. 23 грудня о 13:05 зi станцiї Вин...
Суспільство
Сьогоднi о 12.00 годинi завершилося iнтернет-голосування за почесну мiсiю запалювання вогнiв головної ялинки Мукачева серед обдарованих та талановитих дiтей мiста. Переможцем вiдкритого iнтернет-голосування стала Анастасiя Балог, учениця вокального вiддiлу Мукачiвської дитячої школи мистецтв №1 iм. Степана Мартона, багаторазова переможниця багатьох всеукраїнських, мiжнародних та обласних вокальних конкурсiв, цьогорiчний лауреат i премiй ІХ Всеукраїнського...