Закарпатська СЕС звертається до суб’єктів підприємницької діяльності гірського краю

Згідно з вимогами Закону України “Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності” Закарпатська обласна санепідстанція видачу та розгляд документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності здійснює через дозвільний центр - відділ (Офіс) з видачі документів дозвільного характеру Ужгородської міської ради.

Адреса та режим роботи:  м.Ужгорд, пл.Поштова, 3 з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00,   обідня перерва з 13.00 до 14.00.
Через відділ (Офіс) видачі документів дозвільного характеру Ужгородської міської ради видаються  такі документи дозвільного характеру:
- висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи; 
- дозволи (санітарні паспорти) на роботи з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання. 
- дозвіл на проведення будь-яких робіт, діяльність яких пов’язана з біологічних агентів, хімічної сировини, продукції та речовин з джерелами іонізуючого та неізонізуючого випромінювання і радіоактивних речовин;
- дозвіл на проведення робіт на підприємствах, установах, організаціях, діяльність яких пов’язана з використання джерел  іонізуючого випромінювання і радіоактивних речовин. 
Для забезпечення роботи держадміністраторів відділу (Офісу) видачі документів дозвільного характеру, згідно з вимогами Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” обласною санепідстанцією відкореговані, погоджені з Ужгородською міською радою та затверджені Регламенти (інформаційні картки). 

Вичерпні переліки документів, необхідних для отримання документів дозвільного характеру ( ДДХ):

І.Висновок держсанепідекспертизи на нормативний документ.
1. Заяви встановленого взірця на ім'я головного державного санітарного лікаря Закарпатської області. 
2. Проект нормативного документа (технічні умови, технічний опис, технологічна інструкція тощо) в останній редакції. 
3. Копія раніше виданого висновку або погодження головного державного санітарного лікаря у разі повторного подання документа. 
4. Копії протоколів лабораторних досліджень, замірів,  вимірювань та  випробувань дослідних взірців (за наявності), проведених  лабораторіями Закарпатської обласної санепідстанції. 
5. Акт обстеження підприємства територіальним санепідзакладом (для експертизи технологічної інструкції). 
Термін дії ДДХ - протягом терміну дії самого нормативного документу.


ІІ. Висновок держсанепідекспертизи на продукцію вітчизняного та імпортного виробництва.

1. Заяви встановленого взірця на ім'я головного державного санітарного лікаря Закарпатської області.
2. Копія нормативного документа, згідно з яким виготовляється продукція (ДСТУ, ГОСТ, технічні умови, технічний опис, технологічна інструкція тощо - для експертизи вітчизняної продукції). 
3. Копія раніше виданого висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи у разі повторного подання документа. 
4. Копії протоколів лабораторних досліджень, замірів,  вимірювань та  випробувань продукції, проведених  лабораторіями Закарпатської обласної санепідстанції. 
5. Акт обстеження підприємства територіальним санепідзакладом (для експертизи вітчизняної продукції). 
Термін дії ДДХ - на вітчизняну продукцію протягом терміну дії нормативного документа на дану продукцію; на продукцію імпортного виробництва на термін до п'яти років. 

ІІІ. Дозвіл (санітарний паспорт) на роботи з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання.
1. Заява на ім'я головного державного санітарного лікаря Закарпатської області. 
2. Положення  про  підприємство (Статут)  (підрозділи   підприємства), діяльність   якого  пов'язана  з  ДІВ. 
3. Проектно-технічна документація та розрахунки захисту на приміщення де буде використовуватись ДІВ (при розгляді первинного дозволу). 
4. Акт прийняття підприємства (кабінету, приміщення, цеху, лабораторії, установки та ін..) в експлуатацію. 
5. Копії   висновку   державної    санітарно-епідеміологічної експертизи на ДІВ, сертифікат відповідності, його технічний паспорт, свідоцтво про державну реєстрацію   на   рентгенівський   апарат (для медичної практики). 
6. Акт інвентаризації фактичної наявності  ДІВ. 
7. Договір на технічне обслуговування  обладнання (рентгенапаратів) спеціалізованою установою чи документи, що підтверджують можливість самостійного обслуговування. 
8. Акт  медичної  комісії  про  проходження  персоналом категорії «А» попередніх та періодичних медичних оглядів. 
9. Копії посвідчень про відповідну кваліфікацію та навчання з радіаційної безпеки персоналу категорії «А». 
10. Договір  підприємства  із   спецкомбінатом   на   збір   і захоронення радіоактивних відходів (для працюючих з радіоактивними речовинами). 
11. Акти   випробовувань   пристроїв   захисного  заземлення. 
12. Контрольно-технічний  журнал  на медичні   рентгенівські   апарати. 
13. Акти   перевірки  ефективності  вентиляції  (за  наявності вентиляційних систем). 
14. Інструкції  з  радіаційної  безпеки  на підприємстві, з дій персоналу у випадку радіаційних   аварій, «Положення  про  роботу  служби  радіаційної безпеки підприємства (відповідальну за радіаційний контроль  особу або підрозділи)», «Аварійні плани», «Контрольні рівні». 
15. Копії паспортів на наявні індивідуальні засоби радіаційного захисту. 
16. Наказ про віднесення осіб,  які  працюють з ДІВ,  до  персоналу категорії «А». 
17. Наказ про призначення осіб, відповідальних за радіаційну безпеку, радіаційний контроль та їх посадові обов'язки. 
18. Наказ про допуск персоналу, віднесеного до категорії «А»,  до роботи з джерелами іонізуючого випромінювання (ДІВ). 
19. Протоколи  дозиметричного  контролю пересувних та стаціонарних  засобів   захисту, робочих місць персоналу,  суміжних  приміщеннях,  прилеглої території, радіаційного виходу медичного рентгенівського апарату. 
20. Документи про проведення індивідуального дозиметричного контролю персоналу категорії «А» (договір, картки обліку індивідуальних доз). 
21. Акт обстеження об’єкту, на який видається документ дозвільного характеру органами держсанепіднагляду. 
Термін дії ДДХ – до 5 років. 

IV. Дозвіл на проведення будь-яких робіт, діяльність яких пов’язана з біологічних агентів, хімічної сировини, продукції та речовин з джерелами іонізуючого та неізонізуючого випромінювання і радіоактивних речовин
1.    Заява на ім'я головного державного санітарного лікаря Закарпатської області. 
2. Акт територіальної режимної комісії щодо дотримання та виконання вимог техніки безпеки, протиепідемічного режиму, особистої гігієни.
3. Відомості про підготовку персоналу і щеплення, наявності та порядок використання засобів індивідуального захисту.
4. План-схема лабораторії із зазначенням руху заразного або підозрілого на його вміст матеріалу (патогенни мікроорганізмів) в процесі дослідження.
5. Перелік мікроорганізмів, з якими проводяться роботи в лабораторії.
6. Висновок головного державного санітарного лікаря території щодо наявності умов для проведення даного виду робіт та можливості видачі дозволу на роботу.

Вичерпний перелік підстав для відмови у наданні документів дозвільного характеру
1. Невідповідність представлених матеріалів вимогам нормативних документів. 
2. Виявлені у ході експертизи порушення медичних вимог безпеки для життя і здоров’я людини. 
3. Відсутність протоколів лабораторних досліджень, замірів,  вимірювань та випробувань об‘єктів експертизи, проведених  лабораторіями Закарпатської обласної санепідстанції. 
4. Недотримання нормативної санітарно-захисної зони для об‘єктів, яким вона встановлюється відповідно до вимог дод. 4 “Державних санітарних правил планування та забудови населених місць ” від 19.06.96 № 173. 
5. Виявлені у ході  обстеження радіологічного об’єкта порушення санітарного та ядерного законодавства щодо забезпечення протирадіаційного захисту персоналу в робочих приміщеннях та на робочих місцях, а також щодо захисту населення від діяльності з ДІВ. 
6. Подання територіальних закладів держсанепідслужби щодо виявлених порушень чинного санітарного законодавства в ході використання,  експлуатації чи розміщення об‘єкта експертизи. 

З питань проведення держсанепідекспертизи документації, продукції чи діючих об`єктів, а також надання консультацій щодо отримання документів дозвільного характеру звертатися у Закарпатську обласну санітарно-епідеміологічну станцію за адресою: 88000, м. Ужгород, вул. Собранецька, 96  тел./факс 8 (0312) 64 28 77.

Зав.санітарно-гігієнічним відділом 

Державної Санітарно-епідеміологічної служби Закарпатської області В.І.Петричко

Кarpatnews.in.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
27 переглядів у жовтні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Кримінал
У селі Усть-Чорна Тячівського району під час обшуку працівники Дубівського відділення поліції вилучили в оселі місцевого жителя незареєстровану гвинтівку з патронами. За даним фактом розпочато слідство.  Працівники Дубівського відділення поліції, зокрема дільничні офіцери, отримали інформацію про те, що один із жителів села Усть-Чорна Тячівського району може зберігати вдома нелегальну зброю. За місце проживання 53-річного чоловіка поліція провела санкціоно...
Суспільство
21 жовтня о 08.52 за к. ч. в аварійно-диспетчерську службу ПАТ "Закарпатгаз" надійшло повідомлення про пошкодження газопроводу середнього тиску в селі Іза Хустського району. Як повідомив головний інженер ПАТ "Закарпатгаз" Віктор Водзінський, внаслідок ДТП пошкоджено газопровід середнього тиску по вулиці Карпотлаш в селі Іза. На місці події працюють фахівці Хустського відділення ПАТ "Закарпатгаз". Про інцидент повідомлені правоохоронні органи. Внаслідок ава...
Суспільство
У Міжгірському районі підрядник розпочав поточний середній ремонт автодороги районного значення «Потік – Шипіт», яка веде до водоспаду «Шипіт». – Це фактично продовження ремонту дороги «Пилипець – Потік», який почали ще минулого місяця, – зазначає Геннадій Москаль. – Дорогою користується маса людей, оскільки водоспад – одна з найпопулярніших туристичних точок Закарпаття. Незважаючи на це, суцільного асфальту тут не було десятиліттями, тому ми постійно чули...
Пригоди
У селі Косонь Берегівського району група реагування патрульної поліції затримала вночі трьох нелегальних мігрантів із країн Африки. Нелегалів передано прикордонникам, а їх можливих спільників розшукують правоохоронці.  Сьогодні вночі, близько 5-ї години ранку, група реагування патрульної поліції Берегівського відділу здійснювала патрулювання в селі Косонь. Неподалік лінії державного кордону патрульні помітили трьох осіб. Ті намагалися втекти, але їх затрим...
Суспільство
Ужгородці, що сьогодні, 21 жовтня, прямують повз площу Поштову, обурені. Минулої ночі невідомі вже вкотре понівечили фотозону «Я люблю Ужгород». Цього разу обвалено літеру «Р». Злощасну літеру дотрощили вже на землі повідомило ua.korzonews.info
Суспільство
У понеділок, 22 жовтня поточного року, фахівці Ужгородського відділення ПАТ "Закарпатгаз" проведуть роботи із заміни газорегуляторного обладнання у селі Нижнє Солотвино Ужгородського району.   Як повідомив начальник Ужгородського відділення ПАТ "Закарпатгаз" Богдан Библик, на час проведення робіт із заміни існуючого шафового регуляторного пункту на новий, окремим споживачам, що проживають у приватному секторі, буде тимчасово припинено газопостачання. Спожи...
Суспільство
"Вітаю всіх нас із початком роботи комунального транспорту в Ужгороді. Ми довго до цього йшли, це було непросто, однак незважаючи на невіру скептиків, у нас все вийшло: сьогодні перші три з десяти придбаних нами нових великих автобусів "Електрон" для КП "Ужгородський муніципальний транспорт" вийшли на маршрут №20. Зразу відповідаю на запитання, чому саме цей маршрут? Бо перевізник, який його обслуговував, у червні достроково розірвав угоду, тому ми провели...
Політика
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликає з’ясувати, хто встановив на Закарпатті борди із зображенням угорських громадських діячів та надписом «Зупинимо сепаратистів». Про це міністр закордонних справ написав на сторінці у Twitter. «Ще тільки-но сказав про очікувані провокації на Закарпатті, як майже одразу там таємничо з’явилися білборди із засудженням начебто угорського сепаратизму. Важливо не тільки засудити, але й з’ясувати, хто за цим с...
Суспільство
Чоловік, особу якого наразі ще встановлюють, загинув на місці. Він очевидно переходив колію в селі Велика Копаня, де і потрапив під колеса потяга Київ-Солотвино. Трагедія сталася учора, 20 жовтня близько 12:00. Наразі справою займаються правоохоронці, повідомляє Мукачево.нет. Читайте також: На Радванці в Ужгороді з рейок зійшли товарні вагони, дивом не зачепивши житловий будинок (ФОТО, ВІДЕО)