Закарпатська СЕС звертається до суб’єктів підприємницької діяльності гірського краю

Згідно з вимогами Закону України “Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності” Закарпатська обласна санепідстанція видачу та розгляд документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності здійснює через дозвільний центр - відділ (Офіс) з видачі документів дозвільного характеру Ужгородської міської ради.

Адреса та режим роботи:  м.Ужгорд, пл.Поштова, 3 з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00,   обідня перерва з 13.00 до 14.00.
Через відділ (Офіс) видачі документів дозвільного характеру Ужгородської міської ради видаються  такі документи дозвільного характеру:
- висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи; 
- дозволи (санітарні паспорти) на роботи з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання. 
- дозвіл на проведення будь-яких робіт, діяльність яких пов’язана з біологічних агентів, хімічної сировини, продукції та речовин з джерелами іонізуючого та неізонізуючого випромінювання і радіоактивних речовин;
- дозвіл на проведення робіт на підприємствах, установах, організаціях, діяльність яких пов’язана з використання джерел  іонізуючого випромінювання і радіоактивних речовин. 
Для забезпечення роботи держадміністраторів відділу (Офісу) видачі документів дозвільного характеру, згідно з вимогами Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” обласною санепідстанцією відкореговані, погоджені з Ужгородською міською радою та затверджені Регламенти (інформаційні картки). 

Вичерпні переліки документів, необхідних для отримання документів дозвільного характеру ( ДДХ):

І.Висновок держсанепідекспертизи на нормативний документ.
1. Заяви встановленого взірця на ім'я головного державного санітарного лікаря Закарпатської області. 
2. Проект нормативного документа (технічні умови, технічний опис, технологічна інструкція тощо) в останній редакції. 
3. Копія раніше виданого висновку або погодження головного державного санітарного лікаря у разі повторного подання документа. 
4. Копії протоколів лабораторних досліджень, замірів,  вимірювань та  випробувань дослідних взірців (за наявності), проведених  лабораторіями Закарпатської обласної санепідстанції. 
5. Акт обстеження підприємства територіальним санепідзакладом (для експертизи технологічної інструкції). 
Термін дії ДДХ - протягом терміну дії самого нормативного документу.


ІІ. Висновок держсанепідекспертизи на продукцію вітчизняного та імпортного виробництва.

1. Заяви встановленого взірця на ім'я головного державного санітарного лікаря Закарпатської області.
2. Копія нормативного документа, згідно з яким виготовляється продукція (ДСТУ, ГОСТ, технічні умови, технічний опис, технологічна інструкція тощо - для експертизи вітчизняної продукції). 
3. Копія раніше виданого висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи у разі повторного подання документа. 
4. Копії протоколів лабораторних досліджень, замірів,  вимірювань та  випробувань продукції, проведених  лабораторіями Закарпатської обласної санепідстанції. 
5. Акт обстеження підприємства територіальним санепідзакладом (для експертизи вітчизняної продукції). 
Термін дії ДДХ - на вітчизняну продукцію протягом терміну дії нормативного документа на дану продукцію; на продукцію імпортного виробництва на термін до п'яти років. 

ІІІ. Дозвіл (санітарний паспорт) на роботи з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання.
1. Заява на ім'я головного державного санітарного лікаря Закарпатської області. 
2. Положення  про  підприємство (Статут)  (підрозділи   підприємства), діяльність   якого  пов'язана  з  ДІВ. 
3. Проектно-технічна документація та розрахунки захисту на приміщення де буде використовуватись ДІВ (при розгляді первинного дозволу). 
4. Акт прийняття підприємства (кабінету, приміщення, цеху, лабораторії, установки та ін..) в експлуатацію. 
5. Копії   висновку   державної    санітарно-епідеміологічної експертизи на ДІВ, сертифікат відповідності, його технічний паспорт, свідоцтво про державну реєстрацію   на   рентгенівський   апарат (для медичної практики). 
6. Акт інвентаризації фактичної наявності  ДІВ. 
7. Договір на технічне обслуговування  обладнання (рентгенапаратів) спеціалізованою установою чи документи, що підтверджують можливість самостійного обслуговування. 
8. Акт  медичної  комісії  про  проходження  персоналом категорії «А» попередніх та періодичних медичних оглядів. 
9. Копії посвідчень про відповідну кваліфікацію та навчання з радіаційної безпеки персоналу категорії «А». 
10. Договір  підприємства  із   спецкомбінатом   на   збір   і захоронення радіоактивних відходів (для працюючих з радіоактивними речовинами). 
11. Акти   випробовувань   пристроїв   захисного  заземлення. 
12. Контрольно-технічний  журнал  на медичні   рентгенівські   апарати. 
13. Акти   перевірки  ефективності  вентиляції  (за  наявності вентиляційних систем). 
14. Інструкції  з  радіаційної  безпеки  на підприємстві, з дій персоналу у випадку радіаційних   аварій, «Положення  про  роботу  служби  радіаційної безпеки підприємства (відповідальну за радіаційний контроль  особу або підрозділи)», «Аварійні плани», «Контрольні рівні». 
15. Копії паспортів на наявні індивідуальні засоби радіаційного захисту. 
16. Наказ про віднесення осіб,  які  працюють з ДІВ,  до  персоналу категорії «А». 
17. Наказ про призначення осіб, відповідальних за радіаційну безпеку, радіаційний контроль та їх посадові обов'язки. 
18. Наказ про допуск персоналу, віднесеного до категорії «А»,  до роботи з джерелами іонізуючого випромінювання (ДІВ). 
19. Протоколи  дозиметричного  контролю пересувних та стаціонарних  засобів   захисту, робочих місць персоналу,  суміжних  приміщеннях,  прилеглої території, радіаційного виходу медичного рентгенівського апарату. 
20. Документи про проведення індивідуального дозиметричного контролю персоналу категорії «А» (договір, картки обліку індивідуальних доз). 
21. Акт обстеження об’єкту, на який видається документ дозвільного характеру органами держсанепіднагляду. 
Термін дії ДДХ – до 5 років. 

IV. Дозвіл на проведення будь-яких робіт, діяльність яких пов’язана з біологічних агентів, хімічної сировини, продукції та речовин з джерелами іонізуючого та неізонізуючого випромінювання і радіоактивних речовин
1.    Заява на ім'я головного державного санітарного лікаря Закарпатської області. 
2. Акт територіальної режимної комісії щодо дотримання та виконання вимог техніки безпеки, протиепідемічного режиму, особистої гігієни.
3. Відомості про підготовку персоналу і щеплення, наявності та порядок використання засобів індивідуального захисту.
4. План-схема лабораторії із зазначенням руху заразного або підозрілого на його вміст матеріалу (патогенни мікроорганізмів) в процесі дослідження.
5. Перелік мікроорганізмів, з якими проводяться роботи в лабораторії.
6. Висновок головного державного санітарного лікаря території щодо наявності умов для проведення даного виду робіт та можливості видачі дозволу на роботу.

Вичерпний перелік підстав для відмови у наданні документів дозвільного характеру
1. Невідповідність представлених матеріалів вимогам нормативних документів. 
2. Виявлені у ході експертизи порушення медичних вимог безпеки для життя і здоров’я людини. 
3. Відсутність протоколів лабораторних досліджень, замірів,  вимірювань та випробувань об‘єктів експертизи, проведених  лабораторіями Закарпатської обласної санепідстанції. 
4. Недотримання нормативної санітарно-захисної зони для об‘єктів, яким вона встановлюється відповідно до вимог дод. 4 “Державних санітарних правил планування та забудови населених місць ” від 19.06.96 № 173. 
5. Виявлені у ході  обстеження радіологічного об’єкта порушення санітарного та ядерного законодавства щодо забезпечення протирадіаційного захисту персоналу в робочих приміщеннях та на робочих місцях, а також щодо захисту населення від діяльності з ДІВ. 
6. Подання територіальних закладів держсанепідслужби щодо виявлених порушень чинного санітарного законодавства в ході використання,  експлуатації чи розміщення об‘єкта експертизи. 

З питань проведення держсанепідекспертизи документації, продукції чи діючих об`єктів, а також надання консультацій щодо отримання документів дозвільного характеру звертатися у Закарпатську обласну санітарно-епідеміологічну станцію за адресою: 88000, м. Ужгород, вул. Собранецька, 96  тел./факс 8 (0312) 64 28 77.

Зав.санітарно-гігієнічним відділом 

Державної Санітарно-епідеміологічної служби Закарпатської області В.І.Петричко

Кarpatnews.in.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
30 переглядів у травні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Кримінал
Прикордонники відділу «Ужгород» у залізничному пункті пропуску «Павлово» вночі 20 травня завадили спробі незаконного переміщення тютюнових виробів. Під час огляду вантажного потягу, що прямував з України до Словаччини, правоохоронці помітили відмінності у насипу залізорудного окатишу в одному з вагонів. Зовнішні ознаки вказували та можливе приховування сторонніх предметів під шаром руди, то ж військовослужбовці спільно з митниками вирішили оглянути потяг р...
Суспільство
Ужгородський художник Віктор Мигович оприлюднив у соцмережах фото із велетенським грибом, який знайшов сьогодні у власному саду. "Несподівана знахідка з мого саду. Гриб вагою до 2 кг. 19.05.2019 м.Ужгород" - написав Віктор.  Зауважимо, фото знахідки справді вражають. На перший погляд видається, що знахідка - гігантська порхавка. Довідково Порхавка гігантська, лангерманія гігантська -  їстівний вид грибів з родини Печерицевих (Agaricaceae). Зустрічається по...
Суспільство
Нещодавно, мукачівці у мережі задались питанням, що планують зробити на пустирі практично у центрі мікрорайону Росвигово. Тут технікою розчистили від бур'яну та вирівняли велику територію. Редакція Mukachevo.net зв'язалась з начальником управління комунальної власності Володимиром Будніком та розпитала про плани щодо цієї території. Пан Володимир розповів, що це комунальна власність 1,35 га, яка знаходиться у постійному користуванні ТОВ "МонІнвест" ще з 19...
Суспільство
Потяг Укрзалізниці вкотре опинився у центрі скандалу через вельми "некомфортні" умови для пасажирів.  Так, цього разу під критику потрапив потяг сполученням Ужгород-Київ, пише видання РБК Україна. Усе - через вкрай високу температуру повітря у вагоні та неможливість навіть відкрити вікна, не кажучи вже про наявність кондиціонерів.  На жахливі умови поскаржився Bogdan Voyevodin у соціальній мережі Facebook на своїй сторінці. "Пів на дев'яту вечора. Поїзд Уж...
Суспільство
А ви боїтеся гомосексуалів, трансгендерів та бісексуалів? Багато людей у світі досі упереджено до них ставляться. До Міжнародного дня боротьби з гомофобією, трансфобією та біфобією Київпрайд запустив кампанію "Борітеся – поборете!".  Фото:Alexis84/Depositphotos До неї долучилися 15 знаменитостей, які знялися у однойменному ролику.
Суспільство
Минулого тижня сильні дощі накрили значну території Карпат, через це рівень води у річках різко підвищився. За інформацією ДСНС, вчора, 18 травня було зафіксовано 18 викликів, на які виїжджали рятувальники аби викачувати воду з дворгосподарств. Всього, за попередніми даними було підтоплено близько 60 житлових будинків, де проживають понад 200 людей. Через сильні дощі затопило такі населенні пункти на Івано-Франківщині як: Тисмениця, Ямниця, Калуш, Микуличи...
Пригоди
Сьогодні, під час патрулювання на вулиці Слов’янська набережна в Ужгороді, інспектори виявили дорожньо-транспортну пригоду. На щастя, без травмованих. Водійка, не впоравшись із керуванням, здійснила наїзд на дерево. Виявилося, що жінка за кермо сіла напідпитку. Вона пройшла огляд у лікувальному закладі, де лікар підтвердив, що жінка у стані алкогольного сп’яніння! Патрульні склали на горе-водійку ряд адміністративних матеріалів, зокрема, за спричинення ДТП...
Суспільство
У колишньому інтернаті, а тепер ліцей, Берегова виявили порушення прав дітей та підозрюють розтрату коштів. Берегівський ліцей імені Есе Томаша відвідала Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Закарпатській області Діана Швардак, аби перевірити, в яких умовах перебувають діти. До 2018 року заклад функціонував як спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів, який реорганізували у ліцей із збереженням у його складі інтернату з повним утриманням вихов...
Пригоди
У Румунії в суботу ввечері стався землетрус. Підземні поштовхи силою 3,9 бала були зафіксовані о 22:23 за київським часом в сейсмічній зоні Вранча в 130 км від кордону України. Про це повідомляє УНН з посиланням на Європейський-середземноморський сейсмологічний центр. Осередок землетрусу залягав на глибині 120 км. Прилади зафіксували коливання земної кори поблизу населених пунктів Нехою (45 км), Одобешть (49 км), Ковасна (53 км) і Пенчіу (56 км). Цей земле...
Новини по темі
Гриб-рекордсмен: В ужгородського художника в саду виріс гігантський гриб, вагою у 2 кг! (ФОТО)
Прибрали і засадять травою: На Закарпатті "приватна особа" розчистила міський пустир, зарослий бур'яном
Роздягайся і засмагай: У мережі обговорюють "пекельний" температурний режим потягу Київ-Ужгород (ФОТО)
Закарпатка Аліна Паш разом із десятком знаменитостей долучилась до інфокампанії проти гомофобії і не лише
Карпатські села потерпають від негоди: Підтоплені будинки, зруйновані мости, зсуви дороги (ФОТО, ВІДЕО)
Керівництво одного з дитячих інтернатів на Закарпатті підозрюють у порушенні прав дітей та розтраті коштів (ВІДЕО)
Майже літо по-закарпатськи: 19 травня у закарпатському селі випав... сніг (ФОТО)
Закарпатська екзотика: На Закарпатті вивели жовтий сорт ківі, який витримує до -22 градусів
Сьогодні закарпатців запрошують на вільні екскурсії у семи різних локаціях (ДЕТАЛІ)
До Ужгорода повертається різнокольорова алея парасольок - уже розпочато встановлення (ФОТО)