Закарпатська СЕС звертається до суб’єктів підприємницької діяльності гірського краю

Згідно з вимогами Закону України “Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності” Закарпатська обласна санепідстанція видачу та розгляд документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності здійснює через дозвільний центр - відділ (Офіс) з видачі документів дозвільного характеру Ужгородської міської ради.

Адреса та режим роботи:  м.Ужгорд, пл.Поштова, 3 з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00,   обідня перерва з 13.00 до 14.00.
Через відділ (Офіс) видачі документів дозвільного характеру Ужгородської міської ради видаються  такі документи дозвільного характеру:
- висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи; 
- дозволи (санітарні паспорти) на роботи з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання. 
- дозвіл на проведення будь-яких робіт, діяльність яких пов’язана з біологічних агентів, хімічної сировини, продукції та речовин з джерелами іонізуючого та неізонізуючого випромінювання і радіоактивних речовин;
- дозвіл на проведення робіт на підприємствах, установах, організаціях, діяльність яких пов’язана з використання джерел  іонізуючого випромінювання і радіоактивних речовин. 
Для забезпечення роботи держадміністраторів відділу (Офісу) видачі документів дозвільного характеру, згідно з вимогами Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” обласною санепідстанцією відкореговані, погоджені з Ужгородською міською радою та затверджені Регламенти (інформаційні картки). 

Вичерпні переліки документів, необхідних для отримання документів дозвільного характеру ( ДДХ):

І.Висновок держсанепідекспертизи на нормативний документ.
1. Заяви встановленого взірця на ім'я головного державного санітарного лікаря Закарпатської області. 
2. Проект нормативного документа (технічні умови, технічний опис, технологічна інструкція тощо) в останній редакції. 
3. Копія раніше виданого висновку або погодження головного державного санітарного лікаря у разі повторного подання документа. 
4. Копії протоколів лабораторних досліджень, замірів,  вимірювань та  випробувань дослідних взірців (за наявності), проведених  лабораторіями Закарпатської обласної санепідстанції. 
5. Акт обстеження підприємства територіальним санепідзакладом (для експертизи технологічної інструкції). 
Термін дії ДДХ - протягом терміну дії самого нормативного документу.


ІІ. Висновок держсанепідекспертизи на продукцію вітчизняного та імпортного виробництва.

1. Заяви встановленого взірця на ім'я головного державного санітарного лікаря Закарпатської області.
2. Копія нормативного документа, згідно з яким виготовляється продукція (ДСТУ, ГОСТ, технічні умови, технічний опис, технологічна інструкція тощо - для експертизи вітчизняної продукції). 
3. Копія раніше виданого висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи у разі повторного подання документа. 
4. Копії протоколів лабораторних досліджень, замірів,  вимірювань та  випробувань продукції, проведених  лабораторіями Закарпатської обласної санепідстанції. 
5. Акт обстеження підприємства територіальним санепідзакладом (для експертизи вітчизняної продукції). 
Термін дії ДДХ - на вітчизняну продукцію протягом терміну дії нормативного документа на дану продукцію; на продукцію імпортного виробництва на термін до п'яти років. 

ІІІ. Дозвіл (санітарний паспорт) на роботи з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання.
1. Заява на ім'я головного державного санітарного лікаря Закарпатської області. 
2. Положення  про  підприємство (Статут)  (підрозділи   підприємства), діяльність   якого  пов'язана  з  ДІВ. 
3. Проектно-технічна документація та розрахунки захисту на приміщення де буде використовуватись ДІВ (при розгляді первинного дозволу). 
4. Акт прийняття підприємства (кабінету, приміщення, цеху, лабораторії, установки та ін..) в експлуатацію. 
5. Копії   висновку   державної    санітарно-епідеміологічної експертизи на ДІВ, сертифікат відповідності, його технічний паспорт, свідоцтво про державну реєстрацію   на   рентгенівський   апарат (для медичної практики). 
6. Акт інвентаризації фактичної наявності  ДІВ. 
7. Договір на технічне обслуговування  обладнання (рентгенапаратів) спеціалізованою установою чи документи, що підтверджують можливість самостійного обслуговування. 
8. Акт  медичної  комісії  про  проходження  персоналом категорії «А» попередніх та періодичних медичних оглядів. 
9. Копії посвідчень про відповідну кваліфікацію та навчання з радіаційної безпеки персоналу категорії «А». 
10. Договір  підприємства  із   спецкомбінатом   на   збір   і захоронення радіоактивних відходів (для працюючих з радіоактивними речовинами). 
11. Акти   випробовувань   пристроїв   захисного  заземлення. 
12. Контрольно-технічний  журнал  на медичні   рентгенівські   апарати. 
13. Акти   перевірки  ефективності  вентиляції  (за  наявності вентиляційних систем). 
14. Інструкції  з  радіаційної  безпеки  на підприємстві, з дій персоналу у випадку радіаційних   аварій, «Положення  про  роботу  служби  радіаційної безпеки підприємства (відповідальну за радіаційний контроль  особу або підрозділи)», «Аварійні плани», «Контрольні рівні». 
15. Копії паспортів на наявні індивідуальні засоби радіаційного захисту. 
16. Наказ про віднесення осіб,  які  працюють з ДІВ,  до  персоналу категорії «А». 
17. Наказ про призначення осіб, відповідальних за радіаційну безпеку, радіаційний контроль та їх посадові обов'язки. 
18. Наказ про допуск персоналу, віднесеного до категорії «А»,  до роботи з джерелами іонізуючого випромінювання (ДІВ). 
19. Протоколи  дозиметричного  контролю пересувних та стаціонарних  засобів   захисту, робочих місць персоналу,  суміжних  приміщеннях,  прилеглої території, радіаційного виходу медичного рентгенівського апарату. 
20. Документи про проведення індивідуального дозиметричного контролю персоналу категорії «А» (договір, картки обліку індивідуальних доз). 
21. Акт обстеження об’єкту, на який видається документ дозвільного характеру органами держсанепіднагляду. 
Термін дії ДДХ – до 5 років. 

IV. Дозвіл на проведення будь-яких робіт, діяльність яких пов’язана з біологічних агентів, хімічної сировини, продукції та речовин з джерелами іонізуючого та неізонізуючого випромінювання і радіоактивних речовин
1.    Заява на ім'я головного державного санітарного лікаря Закарпатської області. 
2. Акт територіальної режимної комісії щодо дотримання та виконання вимог техніки безпеки, протиепідемічного режиму, особистої гігієни.
3. Відомості про підготовку персоналу і щеплення, наявності та порядок використання засобів індивідуального захисту.
4. План-схема лабораторії із зазначенням руху заразного або підозрілого на його вміст матеріалу (патогенни мікроорганізмів) в процесі дослідження.
5. Перелік мікроорганізмів, з якими проводяться роботи в лабораторії.
6. Висновок головного державного санітарного лікаря території щодо наявності умов для проведення даного виду робіт та можливості видачі дозволу на роботу.

Вичерпний перелік підстав для відмови у наданні документів дозвільного характеру
1. Невідповідність представлених матеріалів вимогам нормативних документів. 
2. Виявлені у ході експертизи порушення медичних вимог безпеки для життя і здоров’я людини. 
3. Відсутність протоколів лабораторних досліджень, замірів,  вимірювань та випробувань об‘єктів експертизи, проведених  лабораторіями Закарпатської обласної санепідстанції. 
4. Недотримання нормативної санітарно-захисної зони для об‘єктів, яким вона встановлюється відповідно до вимог дод. 4 “Державних санітарних правил планування та забудови населених місць ” від 19.06.96 № 173. 
5. Виявлені у ході  обстеження радіологічного об’єкта порушення санітарного та ядерного законодавства щодо забезпечення протирадіаційного захисту персоналу в робочих приміщеннях та на робочих місцях, а також щодо захисту населення від діяльності з ДІВ. 
6. Подання територіальних закладів держсанепідслужби щодо виявлених порушень чинного санітарного законодавства в ході використання,  експлуатації чи розміщення об‘єкта експертизи. 

З питань проведення держсанепідекспертизи документації, продукції чи діючих об`єктів, а також надання консультацій щодо отримання документів дозвільного характеру звертатися у Закарпатську обласну санітарно-епідеміологічну станцію за адресою: 88000, м. Ужгород, вул. Собранецька, 96  тел./факс 8 (0312) 64 28 77.

Зав.санітарно-гігієнічним відділом 

Державної Санітарно-епідеміологічної служби Закарпатської області В.І.Петричко

Кarpatnews.in.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
30 переглядів в лютому
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Кaпітaльний ремонт aвтошляху сполученням «Нижні Воротa – Воловець – Міжгір’я» розпочaли ще у 2017 році. Тоді фірмa підрядник, що вигрaлa тендер, a це турецькa фірмa Онур пообіцялa  - ця роботa буде не гіршою, ніж міжнaроднa трaсa Київ-Чоп. Нa цю дорогу у водіїв жодних нaрікaнь, після сходження снігу досі якіснa тa без жодної вибоїни. До кінця минулого року вдaлось відновити покриття до селa Ізки. Вaрто додaти ця aвтомобільнa трaсa збігaється з одним із нaй...
Суспільство
У суботу, 16 лютого, в Ужгороді пройшла чергова відкрита екскурсія, темою якої цього разу став «Еротичний Ужгород». Екскурсовод Віктор Опаленик розповів про любовне та подекуди пікантне минуле Ужгорода, повідав романтичні та навіть провокативні історії, пов'язані з містом над Ужем. Зауважимо, що організатори все ж уточнили, що інформація, оприлюднена під час екскурсії, заснована на чутках і плітках, і, в деякій мірі, є художньо-театральною постановкою. *Ві...
Політика
Журнал Новое Время проаналізував декларації кандидатів у президенти і дізнався, у кого з них найбільше землі. Перше місце зайняв нардеп Аркадій Корнацький. Враховувалася земля у власності та оренді кандидатів та їхніх сімей, зазначена у деклараціях кандидатів. У Корнацького виявилося 48 ділянок загальною площею 430 тисяч квадратних метрів. Дивіться перші трійки землевласників, домовласників і кандидатів з найбільшою кількістю готівки в інфографіці НВ.
Суспільство
Сьогодні в Ужгороді провели офіційне відкриття щорічного гaстрономічного фестивaлю, присвяченого медовому нaпою – "Медовухa Фест".  Фестивaль стaртувaв нaпередодні, нa нього приїхaли понaд три десятки виробників із Зaкaрпaття: бджолярі, винороби, фермери тощо, a тaкож привезли сири із сусідньої Івaно-Фрaнківщини. Нa сцені оргaнізaтор – головa Асоціaції пaсічників Зaкaрпaття Володимир Лях – зaзнaчив, що фестивaль проводять уже ввосьме тa зaпросив ужгородців...
Суспільство
Півтисячі мукaчівців викличуть для пояснення, нa що вони витрaтили отримaні зa прогрaмою додaткового соціaльно-медичного зaхисту кошти. У міському упрaвлінні соцзaхисту прaцює Держaудитслужбa – фінaнсові інспектори проводять перевірку зa зверненням aктивістів. Зa 2 тижні жодного порушення не виявили. Детaльніше - у сюжеті телекaнaлу Сіріус
Суспільство
В Ужгороді продовжують роботи з ліквідації аварійних вибоїн, - повідомляє Ужгородська міська рада. Зокрема, сьогодні працювали на вулицях Станційній, 8 Березня, проспекті Свободи.
Пригоди
Як рaніше повідомляло видaння 0312.ua, сьогодні вночі у Сторожниці із грaнaтометa обстріляли будинок мaтері політикa тa бізнесменa Робертa Бровді.  Як повідомили у поліції, нa щaстя, обійшлося без жертв. Прaвоохоронці встaновлюють обстaвини злочину, зa фaктом зaмaху нa вбивство розпочaте розслідувaння.  Слідчі Ужгородського рaйонного відділення поліції відкрили кримінaльне провaдження зa фaктом зaмaху нa вбивство, вчиненого сьогодні вночі у селі Сторожниця...
Пригоди
Сьoгoдні, близькo 3-ї гoдини нoчі, у селі Стoрoжниця Ужгoрoдськoгo рaйoну Зaкaрпaтськoї oблaсті, невідoмий вистрілив з грaнaтoметa пo будинку, в якoму живе мaти пoлітикa, бізнесменa, екс-oчільникa Агрaрнoї біржі тa Держaвнoї прoдoвoльчo-зернoвoї кoрпoрaції Укрaїни Рoбертa Брoвді. Граната, випущена з ручного протитанкового гранатомета (РПГ) пробила зовнішню стіну будинку, через сходовий майданчик пробила внутрішню стіну санвузла 2-го поверху, ванну і зупини...
Суспільство
У Боржaвському, що нa Виногрaдівщині, трaгічно зaгинув 10-річний школяр. Він випaдково випив токсичну отруту. Дитина померла майже одразу. Хоч швидка приїхала швидко, проте хлопчик помер у кареті швидкої на руках лікарів. Наразі попередньою причиною названо отруєння речовиною для обробки рослин. Його одноклaсники, вчителі тa односельці шоковaні. Сусіди розповідaють, сім'я, як і більшість мешкaнців селa, зaймaлaсь вирощувaнням пaрникових овочів. Тож токсичн...