• Головна
  • Влада Ужгородщини не знає, що робити з пільговиками у "маршрутках"
17:00, 27 березня 2016 р.

Влада Ужгородщини не знає, що робити з пільговиками у "маршрутках"

Однією з найболючіших тем на сьогоднішній день є проблема пільгових пасажирських перевезень. Якщо раніше перевізникам витрачені на обслуговування пільговиків кошти компенсовувала держава, то в 2016 році цю функцію переклали на місцеві бюджети. Як вийти із ситуації - радилися учасники наради, яка відбулася 23 березня.

Як повідомили 0312.ua в Ужгородській РДА, у робочій нараді представників районної влади з перевізниками району щодо врегулювання питання пільгових пасажирських перевезень взяли участь самі перевізники, керівники громадських організацій, які представляють інтереси громадян пільгових категорій, голови місцевих рад та інші.

На початку наради завідувач сектору інфраструктури Станіслав Матвієнко  ознайомив присутніх із ситуацією, що склалася у державі щодо пільгових пасажирських перевезень та системи їх відшкодування. «На сьогодні є законодавчі акти, які гарантують безкоштовний проїзд різним категоріям громадян. Відповідно до закону право на безкоштовний проїзд мають близько 29 тисяч жителів Ужгородщини, або 42% від населення району.  Це є право гарантоване державою. Водночас держава не знайшла чіткого механізму повного відшкодування перевізникам збитків від перевезення населення пільгових категорій. Сьогодні ми зібралися для того, щоб обговорити механізм компенсації збитків за пільговий проїзд».

Незважаючи на те, що держава не передбачила компенсацію пільгового проїзду, районна влада зробить усе для того, щоб компенсувати безплатний проїзд громадян пільгових категорій. На це уже передбачені кошти з місцевого бюджету.

У ході активного обговорення проблемного питання учасники зібрання знайшли практичний варіант щодо того, яким чином забезпечити фінансування пільгових перевезень. Так, відшкодування витрат за безкоштовне перевезення пільгової категорії громадянам буде переводитися у адресну допомогу за рахунок коштів місцевих бюджетів. Для визначення механізму компенсації безоплатного проїзду громадян пільгової категорії та здійснення процедури переведення відшкодування витрат за безкоштовне перевезення до надання їм адресної соціальної допомоги, в райдержадміністрації буде створено робочу групу з числа представників громадських організацій, голів місцевих рад та інших причетних осіб. 

Як інформував 0312.ua, В маршрутках Ужгородщини відмінили безплатний проїзд для пенсіонерів та інвалідів.

Тим часом в Ужгороді  Водій маршрутки образив і вигнав школяра

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#маршрутки #ужгородський район
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...