• Головна
  • Ужгородським платникам про податкову соціальну пільгу в 2016 році
11:31, 24 березня 2016 р.

Ужгородським платникам про податкову соціальну пільгу в 2016 році

Платникам про податкову соціальну пільгу в 2016 році

Податкова соціальна пільга (далі – ПСП) дає можливість платнику податку на доходи фізичних осіб зменшити нарахований загальний місячний оподатковуваний дохід у вигляді заробітної плати. Сума, на яку зменшується загальний місячний оподатковуваний дохід, визначається як відсоток прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Умови застосування ПСП визначено статтею 169 Податкового кодексу України.

Розмір ПСП для будь-якого платника податку дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановлений законом на 1 січня звітного податкового року.

Згідно зі ст. 7 Закону про Держбюджет-2016 прожитковий мінімум для працездатних осіб на 01.01.2016 р. становить 1378 грн. З урахуванням цього розмір загальної ПСП становить 689 грн. та залишається незмінним протягом 2016 року.

Відповідно до положень Податкового кодексу, ПСП застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця виключно як заробітна плата (та інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, що діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. Таким чином, у 2016 році граничний розмір доходу для отримання ПСП становить 1930 грн.

Пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про самостійне обрання місця застосування ПСП та документів, що підтверджують таке право. Заява подається у довільній формі. Щорічне поновлення заяви ПКУ не передбачено, крім випадків, коли у платника виникає право на застосування ПСП з інших підстав, ніж ті, про які було зазначено у попередній заяві. У такому випадку потрібно подати нову заяву з відповідними підтвердними документами.

Нагадуємо, що відповідно до положень ПКУ право на отримання ПСП мають:

- будь-який платник податку у розмірі, що дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року та дотриманні місячного граничного розміру доходу;

- платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років - у розмірі 100% суми пільги у розрахунку на кожну таку дитину;

- у розмірі 150% у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років для такого платника податку, який є одинокою матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником, утримує дитину-інваліда; особою, віднесеною законом до першої або другої категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та її ліквідаторів; інші категорії платників, перелік яких визначений у пункті 169.1.3 статті 169 ПКУ.

- у розмірі 200% - для Героя України, Героя Радянського Союзу, Героя Соціалістичної праці, учасників бойових дій під час Другої світової війни, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; інших категорій, визначених у пункті 169.4. статті 169 ПКУ.

При цьому наголошуємо, що пільга не може бути застосована до:

- доходів платника податку інших, ніж заробітна плата;

- заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету;

- доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.

Відділ комунікацій Головного управління

ДФС у Закарпатській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...