• Головна
  • Ужгородським будинкам, які не облаштовані лічильниками, прийдуть «листи щастя» від ПАТ «Закарпатгаз»
09:30, 11 березня 2016 р.

Ужгородським будинкам, які не облаштовані лічильниками, прийдуть «листи щастя» від ПАТ «Закарпатгаз»

Незабаром більш ніж п’ятьом тисячам домогосподарств Закарпаття, які наразі не облаштовані лічильниками природного газу, надійдуть «листи щастя» від ПАТ «Закарпатгаз». Споживачі усвідомлять: за голубе паливо доведеться платити більше, а крім цього - потрібно буде доплатити різницю накопичену за останні дев’ять місяців, що обумовлена остаточними показниками норм, на яких врешті-решт зійдуться всі зацікавлені сторони…

Як відомо, за час своєї каденції Уряд Арсенія Яценюка двічі самочинно знижував норми споживання газу домогосподарствами не облаштованими приладами обліку. Спочатку – у вересні 2014 року були встановлені такі норми газу (у місяць на людину): для помешкань з газовою плитою та централізованим гарячим водопостачанням – 6 куб. м; для помешкань з газовою плитою без централізованого гарячого водопостачання – 9 куб.м; для помешкань з газовою плитою і газовою колонкою – 18 куб. м . Наприкінці квітня 2015 року всі норми було знижено вдвічі – до 3,6 та 9 кубічних метрів газу відповідно. Першими такому повороту подій здивувались власники помешкань з встановленими газовими лічильниками: «квітневі» норми були нижчими за реальні обсяги спожитого газу, які показували їхні лічильники. Власники ж помешкань з плитою та водонагрівачем без лічильників, яким ПАТ «Закарпатгаз» з середини травня 2015 року розпочав встановлення приладів обліку безкоштовно, почали в той чи інший спосіб ухилятися від планової установки приладів. Газовики також переконалися, що відчутно втрачають через спожитий, але неоплачений клієнтами газ.

Замкнене Урядом «нормативне коло» зміг розірвати лише суд. І він це зробив. 28 січня 2016 року Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) визнав незаконною постанову Кабміну №237 від 29 квітня 2015року, якою уряд Арсенія Яценюка в односторонньому порядку вдвічі знизив попередні норми споживання природного газу на одну людину в помешканнях не облаштованих лічильниками. Згідно з постановою ВАСУ за спожитий за незаконними нормами газ споживачі зобов’язані доплатити обл- та міськгазам суму майже аналогічну вже сплаченій за попередні дев’ять місяців.

Газова ж компанія «Закарпатгаз» зі свого боку зробила максимально можливе, автоматично реструктуризувавши відшкодування заборгованості споживача, що виникла в зв’язку з використаним, але не оплаченим ним природним газом.

Наразі доцільно зробити єдиний висновок: клієнтові вигідніше користуватись лічильником і розраховуватись виключно за спожитий газ, не сподіваючись на уряд, який приймає не виважені, не продумані, а часом і безпідставні рішення. Хочемо покласти край суперечкам про норми споживання газу домогосподарствами без приладів обліку – встановлюймо лічильники.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#газ #ужгород
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...