16:47, 29 лютого 2016 р.
Про дострокове розірвання договорів з особами, які не мають права на добровільну сплату єдиного внеску
Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесено суттєві зміни до порядку справляння єдиного внеску. З 1 січня ц.р. встановлено єдиний розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на рівні 22 відс. для всіх платників єдиного внеску, у т.ч. для тих, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску. Частиною 1 статті 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено коло платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, та передбачено одноразову сплату єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.
З 1 січня 2016 року платниками, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, є:
- члени фермерського господарства, особистого селянського господарства (одночасно на пенсійне страхування, страхування на випадок безробіття, страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності);
- особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, визначеними пунктом 1 частини першої статті 4, та не належать до платників єдиного внеску, визначених пунктами 4 та 5 частини першої статті 4 цього Закону, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, – на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, виключені із переліку платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску.
У зв’язку з цим територіальні органи ДФС у односторонньому порядку достроково розривають укладені з фізичними особами-підприємцями, в тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, договори про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, строк дії яких закінчується у 2016 році, з обов’язковим повідомленням платника єдиного внеску про підстави дострокового розірвання такого договору.
Причина розірвання договору – «розірвано контролюючим органом у зв’язку із виникненням обставин, що не відповідають визначеним Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» вимогам до осіб, які мають право брати добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування». Дострокове розірвання договору у зазначеному випадку не є підставою вважати договір таким, умови якого не виконано. У подальшому така особа, у разі бажання, матиме право на укладення договору, якщо буде належати до кола платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску.
Звертаємо увагу, що ФОП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність та з якими розірвано договори, продовжують сплачувати єдиний внесок на рахунки, що були передбачені такими договорами.
Щодо договорів з громадянами України, які працюють за межами України. З 1 січня ц.р. вони мають право на добровільну сплату єдиного внеску виключно на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (до цього часу – на пенсійне страхування – 34,3 відс.; страхування на випадок безробіття – 0,5 відс.; страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності – 1,7 відс.; пенсійне страхування, страхування на випадок безробіття – 34,8 відс. та пенсійне страхування, страхування на випадок безробіття, страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності – 36,5 відсотка).
Тож розриваються, з обов’язковим повідомленням платника укладені з громадянами України, які працюють за межами України договори, строк дії яких закінчується у 2016 році, укладені з на:
1) страхування на випадок безробіття – 0,5 відс.;
2) на страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності – 1,7 відс.;
3) пенсійне страхування, страхування на випадок безробіття – 34,8 відс.;
4) пенсійне страхування, страхування на випадок безробіття, страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності – 36,5 відс.
Детальна інформація міститься у листі ДФС України від 17.02.2016 №5556/99-99-17-03-01-17 «Про надання роз’яснення» (http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/ediniy-vnesok-na-zagalnoobovyazkove-/listi/66713.html).
Відділ комунікацій Головного управління
ДФС у Закарпатській області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
17:37, 7 грудня
45
18:24, 30 листопада
11
09:26, 29 листопада
3
live comments feed...