В Ужгороді презентували «Земне тяжіння»

В Ужгородському прес-клубі презентували книгу нарисів про аграріїв Закарпаття «Земне тяжіння». Над виданням працював колектив з 17 авторів (журналістів та письменників), які створили 59 нарисів про одних із найкращих представників сільського господарства області.

Упорядники книги детально розповіли про роботу на виданням, про людей, долі яких відобразили у нарисах та презентували журналістам книжку, увесь наклад якої днями вибрано з друкарні.

Співавтор книги Павло Федикович зауважив, що люди, про яких презентована книга, віддали праці на землі своє життя, наприклад, Юрій Пітра – понад 40 років.  «Про аграріїв досі такого повного зібрання не було. Висловлюю вдячність Закарпатській обласній держадміністрації і особисто голові ОДА Олександру Ледиді, який підтримав нашу ідею. Його вступне слово до книги стосується не лише її змісту, а й водночас виголошує цілий ряд завдань і міркувань, як мало б розвиватися сільське господарство у нових умовах, - сказав П. Федикович. - Я все своє життя віддав сільському господарству (від заступника голови колгоспу до керівництва обласним агропромом), тож знав майже кожного з тих людей, нариси про яких увійшли до книги».

Михайло Попович, заступник головного редактора-відповідальний секретар газети «Новини Закарпаття», автор 8-ми нарисів зазначив: «Не сприйміть цю книгу як ностальгію за минулим. Вона має на меті вшанувати людей, які віддали найкращі роки свого життя землі, роботі в аграрному секторі, забезпечували життя своїх співгромадян усім необхідним, що дарує сільське господарство до столу».
М. Попович також зауважив, що у мистецтві та інших сферах достатньо багато подібних видань, тоді як у сільське господарство ні історики, ні соціологи особливо не заглиблюються: «Як правило, частіше лунає критика, наприклад, колгоспів. Натомість у аграрій сфері надзвичайно цікаві люди, цікаві їх долі, а їх вклад у розвиток області – неоціненний».

Юрій Шип, письменник, співавтор книги під час презентації наголосив, що приклад героїв книги – це еталон закарпатського ґаздівства, а їхній досвід – величезний. «На мою думку, в області ще є чимало людей, які достойні бути увіковіченими», - водночас зазначив Ю. Шип.

«Земне тяжіння» потрапить до бібліотек краю і насамперед до тих сіл, звідки її герої. А це аграрії від простого хлібороба до заступника міністра агрополітики країни, керівників усіх щаблів сільськогосподарського виробництва.

Закарпаття онлайн
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
1 перегляд у квітні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі