Водоканал Ужгорода пояснив, як користуватися субсидіями

Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП), було підвищено тарифи оплати послуг з водопостачання та водовідведення, в тому числі, і для міста Ужгород. Втім, держава також забезпечила підтримку сім’ям, які не в змозі оплачувати високу вартість послуг. Але із впровадженням змін у програмі субсидій почали ширитись різноманітні “чутки”, однією з яких є наступна: Якщо не використати весь обсяг водопостачання та водовідведення передбачених соціальною нормою споживання,доведеться повертати субсидію по завершенню періоду на який вона надавалась.

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, з приводу цього, дає таке роз’яснення.

Розмір субсидії розраховується виходячи з об’ємів соціальної норми споживання, що визначена постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» незалежно від фактично спожитих обсягів водопостачання та водовідведення.

Фактичне споживання послуг з водопостачання та водовідведення домогосподарством відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання. Не потрібно «зливати» весь обсяг холодної води, на яку надається субсидія.

Сума субсидії, яку органи соціального захисту населення переказують на  рахунки  виконавців/виробників комунальних послуг для оплати  їх вартості і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, може бути зарахована як оплата у майбутніх розрахункових періодах.

Зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидії на наступний період, оскільки вона розраховується виключно на основі соціальних норм споживання.

Ще раз наголошуємо, що споживати комунальні послуги економно – вигідно. Якщо Ви не використаєте весь обсяг холодної води, нічого повертати не потрібно, Ви все однобудете користуватись субсидією.

Більше інформації про субсидії можете знайти на присвяченій цьому сторінці сайту Інституту місцевого розвитку.

Як повідомляв 0312.ua, Водоканал Ужгорода нагадує про нові тарифи.

 

Водоканал Ужгорода пояснив як користуватися субсидіями
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
119 переглядів в листопаді
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі