17:40, 3 лютого 2016 р.
«Уже немає попиту на ієрогліфи - ужгородці «б’ють» написи та пташок»
Ужгородський майстер тату Євген Уланов розповів 0312.ua, чому перед тим, як робити татуювання, потрібно добряче поїсти та в яких місцях тіла ця процедура найболючіша.
- Євгене, розкажіть, як починали, де здобували фах художника?
- За освітою, спішу розчарувати, я не художник (сміється – прим. ред.). Я – економіст. У тату прийшов дуже давно. Розповім, як це було: у мене була подруга, якій брат з Америки прислав декілька журналів із різними тату і гелеві ручки. Тоді ми почали займатись боді-артом. Час минав, я не перестав малювати. Більше того, у мене почало досить непогано виходити. Про мій, так би мовити, талант, дізнались старші хлопці із району, у якому я жив. Вони щойно повернулись із армії і хотіли, щоб я їм зробив тату. Звісно, до цього я не був готовим, однак після того, як той хлопець вручив мені тату-машинку, діватись було нікуди. Результат, чесно кажучи, був не таким, як я очікував, але всі з чогось починають.
«Уже немає попиту на ієрогліфи - ужгородці «б’ють» написи та пташок». (фото) - фото 1
- Скільки коштує обладнання майстра тату?
- Все залежить від бренду. От, щоб не вдаватись у деталі, марки і тому подібне, скажу так: ціни на професійне обладнання починаються від 500 євро. У гривнях навіть не буду говорити, адже обладнання купляємо з-за кордону. У нас хорошого нема.
- Сьогодні часто тату роблять у домашніх умовах. Як ставитеся до цього?
- Чесно кажучи, я нічого не маю проти такої практики. Одне, що можу порадити – це те, щоб все робили згідно правил. Щоб все було гігієнічно, щоб розуміли, яка на них лежить відповідальність.
- Тобто татуювальник може нанести шкоду клієнту?
- Звісно, що може, ще й немалу. По-перше, це гепатит, тому закликаю, щоб усі матеріали були найкращої якості, щоб все було продезінфіковано. По-друге, це різного роду алергічні реакції. І, звичайно ж, пошкодженням шкіри.
- Процес нанесення тату на шкіру – це, м’яко кажучи, не надто приємно…Які місця найбільш вразливі до болю?
- Дуже цікаве питання! Відповім так: кожна людина має свій больовий поріг, тому у кожного й різна реакція на цей процес. Але так, десь із власного досвіду скажу, що є місця, де болить більше, а є такі, де навіть процес татуювання приємний. От якщо розцінювати за 10-бальною шкалою «болючості», то ребра, живіт і внутрішню частину біцепса я б оцінив на 7-9 балів. Передпліччя, біцепс, ікри я оцінюю від 3 до 6. Проте, як будь-яке інше мистецтво, тату не стоїть на місці, тому ми почали використовувати обезболюючі. Але вони дещо ускладнюють роботу, адже, ввівши їх, шкіра людини стає не такою еластичною, і малюнок засвоюється не так легко.
«Уже немає попиту на ієрогліфи - ужгородці «б’ють» написи та пташок». (фото) - фото 2
- Тату, як бізнес, приносить прибуток?
- Для справжнього татуювальника, а я себе таким вважаю, це не може бути бізнесом, це тільки мистецтво, як для будь-якого художника. Якщо займатись цією справою тільки заради грошей, то, повірте, нічого хорошого з цього не вийде. Багато початківців бачать тату-машинку не як пензлик для художника, а як апарат для друку грошей. А насправді все має бути далеко не так. Я ставлюсь до цього, як людина, котра просто любить свою справу. Як байкер любить свій мотоцикл, як футболіст любить м’яч, так я люблю свою справу. Це сенс життя.
- Чи усвідомлюють молоді люди, на що вони йдуть, коли вирішують зробити тату?
- Колись, у 90-ті, вважалося, що тату – це клеймо, переважно, зеків. Тепер ми відходимо потрохи від цих «совкових» уявлень. Тепер же ж відсоток тих людей, які розуміють, що тату – це всеохоплююче мистецтво, непомірно росте. Стосовно молодих людей висловлюсь про наш регіон, наше місто. Я особисто не рекомендую дітям до 18 років робити тату, адже до цього питання необхідно підходити дуже делікатно. Розумієте, багато молодих людей гоняться за цим, адже це, за їхніми словами, круто. Знаєте, для них це як новий айфон. Це ж буде з тобою на все життя, бо, відверто кажучи, багато юнаків роблять собі просто абищо. У тату не має бути віку – це може бути людина за сорок або ж юнак, головне, щоб це було зроблено не просто так, мало якийсь сенс.
«Уже немає попиту на ієрогліфи - ужгородці «б’ють» написи та пташок». (фото) - фото 3
- Який віковий ценз охоплюють ваші клієнти?
- Уявіть собі, найстарішому чоловіку, який у мене був – 63 роки. Я йому «набивав» малюнок, пов'язаний із байкерською культурою. Він дуже довго мріяв про це тату. У житті цей байкер – успішний бізнесмен. Наймолодшому було 16 років. Але, зауважте, все було за згодою батьків, які були присутні на сеансі. Тому, можна сказати, що віковий ценз – від 16 до 63 років.
- Чи були скарги з боку клієнтів?
- Чесно кажучи, такого не було. Доводилось тільки переробляти тату після невдалої роботи інших майстрів. Для того, щоб не було таких претензій, потрібно знаходити правильний підхід до людини, уважно підбирати ескіз і професійно ставитись до виконання роботи і бути психологом.
- Чому психологом? Невже бувають «буйні» клієнти?
- «Буйні» - це гучно сказано (сміється – прим. ред.). Просто інколи набридають одні й ті самі питання. «Чи це довго?», «Чи боляче буде?», «Скільки ще?», «Як буде виглядати?». Я вже починаю звикати, і стараюсь не реагувати на це.
- За Вашу практику траплялись випадки, що клієнти втрачали свідомість?
- Історії про те, що люди під час сеансів втрачають свідомість дещо перебільшені, адже все залежить від самої людини. Зрозуміло, якщо перед сеансом начитатись про те, що таке буває, всяке може бути. Але якщо серйозно, то не можна вживати алкоголь перед сеансом, менше читати історії інших, налаштуватись, що все буде супер і добряче поїсти. Тоді й памороків не буде!
- А взагалі: на що схожий цей біль?
- Ну це як голками слабо колють і пече трохи. Після першого татуювання люди часто кажуть, що більше ніколи в житті не будуть робити, однак через декілька днів, тижнів телефонують мені.
- Чи звертались до Вас відомі люди?
- Безумовно. Однак, конкретних імен не називатиму з поваги до своїх клієнтів. Нещодавно у мене після Нового Року був футболіст київського «Динамо». Навіть футболку подарував. Багато гравців ужгородської «Говерли» звертались, зокрема, легіонери. Колись навіть по телебаченню робили рейтинг серед футболістів, у яких найкращі тату. От мої дві роботи увійшли у цей рейтинг.
- Чи звертаються до Вас люди, аби стерти татуювання?
- Знаєте, інколи буває. Люди часто шкодують з роками про те, що зробили. Бувають й інші ситуації: потрібно стерти лише фрагмент тату, аби якось її видозмінити, доповнити. Лазерна корекція допомагає це зробити.
- Від чого залежить вартість тату?
- Вартість завжди залежить від розміру малюнку та тривалості сеансу. Взагалі татуювання – це недешеве задоволення, зокрема, для українських людей середнього матеріального стану. Був у мене випадок, коли бив клієнту тату на усю спину. За весь період воно виявилось найбільш прибутковим. Не хочу казати точну вартість, тому обійдемось тим, що воно коштувало не одну тисячу гривень.
- Які тату найбільш поширені серед ужгородців?
- Знаєте, ужгородці розвиваються. Уже немає попиту на ієрогліфи та абстракції. Тепер «б’ють» багато написів, різні пташки дівчата полюбляють. В основному, популярні такі напрямки, як: дотворк, блекворк, олдскул.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...