• Головна
  • В Ужгороді «мотають строк» 14 неповнолітніх ув'язнених у віці від 14 до 18 років
16:28, 24 січня 2012 р.

В Ужгороді «мотають строк» 14 неповнолітніх ув'язнених у віці від 14 до 18 років

Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко з інспекційним візитом відвідав Закарпатське установа виконання покарань № 9 в місті Ужгороді, де сьогодні перебуває з робочою поїздкою.

Про це повідомили в прес-службі глави держави.

Мета візиту - моніторинг дотримання та реалізації прав дітей, яких утримають в установі. В даний час в Закарпатському установі виконання покарань № 9 міститься 14 неповнолітніх ув'язнених у віці від 14 до 18 років.

В ході візиту Уповноважений Президента України з прав дитини підкреслив необхідність вдосконалення системи профілактики дитячої злочинності, реабілітації дітей, які у конфлікті з законом, зокрема проведення якісної роботи з дітьми, які повторно вчинили злочин.

Більшість дітей, що містяться в установі - засуджені за крадіжки. На переконання Ю. Павленко, до дітей застосовуються занадто жорсткі покарання за такий вид злочину. Україна ратифікувала низку міжнародних документів і стандартів щодо захисту прав дітей, які перебувають у конфлікті з законом, проте її політика все ще залишається переважно каральної.

Ми зобов'язані, і відповідне завдання поставлено Президентом України, перейти від карального до відновного правосуддя щодо дітей, які перебувають у конфлікті з законом, має метою зменшення застосування кримінальних покарань до дітей, заявив Ю. Павленко.

За підсумками 2011 року злочинність серед неповнолітніх у Закарпатській області зменшилась на 5,3%. Регіон увійшов до десятки областей за Україну, в яких відбулося зменшення злочинності серед неповнолітніх. Одночасно на 39% збільшилася рецидивна злочинність серед дітей (57 проти 41); на 50% зросла кількість розбійних нападів, на 200% - незаконне заволодіння транспортним засобом.

В ході візиту Уповноважений Президента України з прав дитини також провів зустріч і поспілкувався з усіма дітьми, яких утримують в установі.

В інтересах забезпечення прав дітей, які перебувають у конфлікті з законом, буде працювати і створена Президентом України робоча група з питань

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...