• Головна
  • Йорданська вода допомагає від депресії, головного болю та запаморочення
21:15, 18 січня 2016 р.

Йорданська вода допомагає від депресії, головного болю та запаморочення

Водохреща, або Йордана – третє і й останнє свято різдвяно-новорічного циклу, яке християни східного обряду відзначають 19 січня. З цим днем пов’язують хрещення на Йордані  Ісуса Христа.

Наші предки-язичники в цей день відзначали свято Води. Вони знали, що вода є потужним носієм інформації, і тому використовували її в різних обрядах. Предки-язичники вірили, що кожне слово та дія в цей день мають велике значення. Цікаво, що церква спочатку дуже негативно ставилася до цих язичницьких традицій, але згодом прийняла їх у своє лоно. Хоча 19 січня ми святкуємо Водохреща, проте в його основі лежать давні народні вірування.

Вечерю 18 січня в народі прийнято називати «Бабин вечір», або «Голодна кутя». У дохристиянських ритуалах обряд «Голодної куті», перш за все, був спрямований на випровадження злої сили зими та закликання багатства, здоров’я і достатку весни.

Віряни в цей день постять, сідають до столу ввечері тільки після служби у церкві та освячення води, яку вживають натщесерце. Святою водою господар колись також кропив усіх членів сім’ї, хату, подвір’я, та, навіть, домашню худобу. На вечерю подаються лише пісні традиційні для закарпатської кухні страви: рибу, гриби, вареники, голубці, узвар.

За кілька днів до Водохреща, або ж увечері 18 січня, молодь у давнину йшла до водойми й хлопці там вирубували з криги хреста. 19 числа, його освячував священик. Освячення води завершувалося зануренням у воду срібного хреста. Після цього священик окроплював всіх присутніх та воду, яку люди принесли з собою. В цій ополонці у вигляді хреста на Водохреща й купалися. Традиція окунатися в холодну зимову воду залишилася й до наших часів. Вважається, що така купіль позбавить людину від хвороб на весь рік.

Кажуть, що свята вода  має змінену структуру і не має терміну придатності. Цілющі властивості йорданської води підтверджують навіть лікарі. Кажуть, вона допомає від запаморочення, голового болю, депресії. Але, для того, щоб вода дійсно людині допомогла, необхідно вірити всім серцем у Бога.

#Йорданська вода допомагає від депресії #головного болю та запаморочення
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...