14:00, 14 січня 2016 р.
«Батьки на день дають 5 гривень. Якраз вистачає на булочку»
0312.ua побував у столових ужгородських шкіл №9 і №11. Вартість найдешевшого обіду складає 7.70 грн, найдорожчого – 20 грн.З новим законом, витрати на харчування учнів 1-4 класів ляжуть на плечі ужгородських батьків.
ЗОШ № 9:
Вартість найдешевшого обіду складає 7.70 грн. Найдорожчий – 20 грн. Ціна залежить від порції. Якщо до найдешевшого, «Дитячого», обіду входить борщ (250 г), гарнір (120 г), 2 шматочки хліба і чай (130 г). До найдорожчого, «Дорослого», входить так само борщ, але уже зі шматочком м’яса, гарнір (150 г) з котлетою або відбивною, салат (150 г), 5 шточків хліба та чай або компот.
«Звісно, ця зміна до закону у будь-якому разі не вплине на кількість та вартість порції, однак, безумовно, буде набагато важче прогодувати наших діток. От ми на сніданок так само даємо, наприклад, манну кашу з булочкою і чаєм, проте це вже не за гроші міста, а з кишені батьків. Про що може бути розмова, якщо навіть із коштами, які виділяла міська влада, було важко щось корисне і поживне приготувати», - говорить головний кухар ЗОШ №9.
Ціни у буфеті на хлібо-булочні вироби коливаються від 3 до 5 гривень. Пиріжки із картоплею, сосискою, гарячий бутерброд – від 5 до 8 гривень.
Зауважимо, що заборонених у шкільних буфетах сухариків та чипсів немає.
Олег, учень 1 класу ЗОШ №9: «Мені подобається шкільна їжа. Люблю супи – найбільше гороховий. Батьки на день дають мені 5 гривень. Якраз вистачає на булочку».
Мартін, учень 4 класу ЗОШ №9: «Я нечасто ходжу у шкільний буфет – стараюсь їсти вдома. Хотілося б, щоб ціни були меншими, адже того, що дають нам батьки у школу, мало».
Мар’яна, мама учня 4 класу ЗОШ №9: «Взагалі, міська влада у нашій школі ніколи погоду не робила, адже уже декілька років ми й так доплачуємо приблизно 200 грн. за місяць. А як по-іншому? Усі батьки хочуть, аби їхні діти нормально харчувались! Якби не батьківські вливання, то, думаю, діти сиділи б голодні. От мій син, наприклад, з недавнього часу харчуєтся лише вдома. Чому я маю платити за те, що має забезпечувати держава?»
Наталя, мама учнів 1 та 2 класів ЗОШ №9: «Разом з цими нововведеннями, я вирішила, щоб мої хлопчики харчувались вдома. Це економія і спокій, адже я контролюю раціон дітей. Я думаю, що все залежить від наших депутатів. Якщо у Мукачеві знайшли кошти, то ми чим гріші? У нас все як завжди: зарплати залишились такі самі, а платити повинні з кожним роком все більше податків. Накладно сплачувати школі у районі 300 грн. кожного місяця…»
ЗОШ №11:
Вартість обідів від 8 до 10 гривень. Різниця в ціні залежить від кількості порції. До неї ж входить суп (залежно від шкільного меню), гарнір, м’ясна продукція, чай, компот або какао (залежно від меню на день).
У шкільному буфеті продають булочки (з маком, повидлом, корицею, шоколадом), вартість яких – 3 грн. Продають також пиріжки з картоплею та сосискою, які коштують 4 грн. А от піца, хот-дог та гамбургер обійдеться учню 11 школи в 5 грн.
«Ми просто мусимо якось виходити із цієї ситуації, до якої уже, чесно кажучи, звикли. От у нас одні з найдешевших обідів серед усіх шкіл міста, відповідно прибуток небагатий. А ми ще маємо кожного дня щось готувати, щоб дітки могли спокійно навчатись. Відчуття голоду впливає на розумовий процес. У нас батьки за місяць платять 160 грн., але навіть цього не завжди вистачає», - підсумовує головний кухар ЗОШ №11.
Зауважимо, що заборонених у шкільних буфетах сухариків та чипсів немає.
Юлія, учениця 2 класу ЗОШ №11: «У нашій школі дуже смачно готують. Найбільше люблю картоплю пюре. Найменше – вареники. Батьки дають мені у школу 10 грн. Цього мені вистачає на весь день».
Владислав, учень 2 класу ЗОШ №11: «Готують у нас «суперово». До того ж, батьки кожного ранку дають по 5 гривень. Найбільше люблю їсти отбивну з картоплею, а от гречку ненавиджу. Я б не сказав, що мені вистачає порції, але готують у нас класно».
Пані Оксана, мама учениці 2 класу ЗОШ №11: «А ви чекали чогось іншого? «Наверху» же ж знають, що батьки дітей не залишать без їжі упродовж всього шкільного дня, тому упевнені, що ми будемо платити…»
Нагадаємо, що Оксана Бабунич, начальник управління освіти Ужгородської міської ради, зауважила, що наразі з бюджету Ужгорода планується оплачувати тільки харчування дітей пільгової категорії, решта дітей будуть харчуватися за рахунок батьків.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
15:32, 1 жовтня
114
05:44, 27 вересня
10:13, 1 жовтня
23
live comments feed...