14:36, 8 грудня 2015 р.
Ужгородські рятувальники порадили, як вберегти себе від небезпечних феєрверків
Жоден закарпатець не уявляє собі Нового року без запускання в небо святкових салютів. Дійсно, це завжди виглядає яскраво й незабутньо. Однак при цьому не слід забувати, що за неправильного використання феєрверки можуть травмувати людей чи навіть спровокувати виникнення масштабної пожежі. Аби цього не сталося, необхідно дотримуватися основних правил безпеки при застосуванні піротехніки, _ повідомляє офіційний сайт ДСНС у Закарпатській області.
Насамперед, у жодному разі не купуйте петарди й феєрверки на стихійних ринках, в електричках чи підземних переходах, а тільки в магазинах, що мають державну ліцензію на продаж піротехніки. Придбана з рук піротехнічна іграшка може розірватися вже в момент підпалу, а як вона діятиме в процесі спалювання порохової суміші – взагалі неможливо передбачити.
Якщо Ваше знайомство з піротехнікою тільки починається, не поспішайте купувати великих і не дуже зрозумілих виробів – вони можуть принести неприємні сюрпризи. Краще перейти до них, маючи досвід поводження з піротехнікою. Вибираючи піротехнічні іграшки, зверніть увагу на їх зовнішній вигляд. Забороняється використовувати вироби, які мають дефекти: зіпсовані, підмочені, з тріщинами та іншими пошкодженнями корпусу або гніту. Бавлячись з уже купленою піротехнікою, не намагайтеся дізнатися, що у ракети всередині. Не виключено, що Ваша цікавість може коштувати Вам життя.
Вдома зберігайте феєрверки в сухому і прохолодному приміщенні, щоб уникнути їх займання. Тримайте піротехніку подалі від нагрівальних приладів і не сушіть на батареях відсирілі вироби.
Перед запуском салюту ретельно прочитайте інструкцію з використання й оберіть майданчик для «стрілянини». Запускати феєрверки слід на відстані не менше 100 метрів від будинків та інших об’єктів. Пам’ятайте, що не можна працювати з піротехнічними виробами у нетверезому стані й викурюючи цигарку.
Запалюючи феєрверк, не нахиляйтеся над ним, а постарайтеся відразу ж відійти на безпечну відстань – 30-50 метрів. До будь-якого піротехнічного виробу підходьте мінімум через дві хвилини після закінчення його роботи. А до багатозарядних краще не наближатися ще довше. Якщо салют не спрацював, не підходьте до нього раніше 10-ти хвилин, оскільки існує велика вірогідність запізнілого вибуху. Не збирайте залишки ракет, що впали на землю – вони можуть вибухнути у Вас в руках, і в жодному разі не кладіть їх до кишені, оскільки це може призвести до трагічних наслідків. А найголовніше, пильно стежте за дітьми й не дозволяйте їм ігри з піротехнікою.
Піротехніку, яка спрацювала, гасіть, дотримуючись усіх можливих застережних заходів. Найкраще закидати її снігом. У жодному разі не знищуйте непридатні петарди в багатті або в печі. Загальноприйнятий спосіб утилізації піротехніки такий: залийте її водою на дві години і лише після цього викиньте разом зі звичайним сміттям.
Будьте обережні! Бережіть себе і своїх близьких!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:41, 4 грудня
12:41, 4 грудня
live comments feed...