• Головна
  • В Ужгороді затвердили бюджет міста на 2012 рік. Дуже куций
10:03, 3 січня 2012 р.

В Ужгороді затвердили бюджет міста на 2012 рік. Дуже куций

30 грудня на четвертому пленарному засіданні XI сесії Ужгородської міської ради VI скликання затвердили бюджет міста на наступний рік. Міський голова Віктор Погорєлов так охарактеризував головний фінансовий документ міста: "Загалом бюджет дуже, так би мовити, стислий. Крім іншого, Кабмін скоротив бюджетні формульні розрахунки для нашого міста. Ми будемо перевиконувати "план", спрямований зверху, але все ж коштів бракуватиме для виконання всіх завдань, які перед собою бачить міська влада".
Водночас мер зауважив, що освіті додано значну суму на збільшення грошової норми на харчування дітей. І наголосив: у Програмі соціально-економічного розвитку передбачено кілька стратегічних для Ужгорода справ. Зокрема, прийнято ще одну програму модернізації вуличного освітлення. Таким чином, затверджено вже дві такі програми – перша, прийнята депутатами минулого пленарного засідання, передбачає заміну близько тисячі світильників півсотні центральних вулиць на енергоощадні, а інша – реконструкцію систем освітлення близько трьохсот вулиць. Програми розраховані на різні джерела фінансування, і коштом міста фінансуватимуться лише проектні роботи.
Як розтлумачила Світлана Король, заступник міського голови, начальник фінансового управління Ужгородської міської ради, загальний обсяг видатків і доходів бюджету-2012 складає 400 мільйонів 853,8 тисячі гривень. "У зв’язку з тим, що запити бюджетних установ великі і ми обмежені формульними бюджетними розрахунками, які спрямовані Міністерством фінансів, бюджет передбачає в основному фінансування захищених статей балансу (як от заробітної плати, медикаментів, харчування, енергоносіїв), які ми маємо забезпечити у повному обсязі. Що ж до інших необхідних витрат, то вони будуть відбуватися в межах надходжень до бюджету", - зазначила Світлана Король.
Начальник фінансового управління розповідає: "Варто звернути увагу на ті видатки, які ми не змогли профінансувати у 2011-му році. Зокрема – підвищення норм харчування дітей у навчальних закладах. Так, для харчування дітей планується направити на 3 мільйони 780 тисяч більше, ніж у 2011-році. У дошкільних закладах ця норма складатиме 10 гривень на день, у тому числі 5,5 за рахунок бюджету (раніше вона становила 3 гривні). У санаторних дитячих навчальних закладах вона складала 7 гривень, а у 2012-му буде 16 гривень, у загальноосвітніх школах складатиме 4 грн. 80 коп. (наразі – 3 гривні). У 2011-му році нам довелося зосереджувати кошти для оздоровлення дітей у дитячих таборах за рахунок зменшення видатків за іншими статтями. Тішить, що у 2012-му ми передбачаємо на це видатки в сумі 400 тисяч гривень".
На мільйон передбачено збільшити фінансування закладів охорони здоров’я, а дотацію з державного бюджету в сумі 642 тисяч гривень буде направлено на підвищення витрат на медикаменти. Що стосується фонду розвитку, то він передбачає капітальні вкладення в освітні і медичні заклади. "Цьогоріч, як відомо, ми запровадили систему автономного опалення у наших школах, садочках і установах медицини, і нам його треба завершити у плані фінансування – обладнання було отримане на умовах фінансового лізингу й міська рада має виконувати свої зобов’язання. І, звісно, вартою уваги програмою капіталовкладень буде проект реконструкції вуличного освітлення міста. Також є програма з капітального ремонту ліфтів. Щодо інших, то не всі з них такі вже великі, але, безумовно, важливі для міста – туристична, інноваційна, програми із профілактики та боротьби із захворюваннями, підтримка дітей-сиріт тощо, і для всіх них було збільшене фінансування. Збільшене за рахунок економії інших видатків, адже фінансування благоустрою міста ми були змушені залишити на рівні минулого року. Так чи інакше треба було визначатися із пріоритетами, і це й було зроблена на сесії міської ради. Сьогодні міськрада також затвердила важливий регуляторний акт, яким запровадила ставки єдиного податку, які діятимуть з 1 січня 2012-го року. Я вважаю, що вони дають більше переваг працювати на спрощеній системі оподаткування порівняно з тим, як було раніше, і сподіваюся, що нова система нам дасть надходження до бюджету, які дозволять реалізувати заплановані програми", - цитує прес-служба міської ради Світлану Король.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...