12:00, 19 листопада 2015 р.
В УжНУ буде власна трансформаторна підстанція
Під час будівництва нового корпусу (теперішні факультети: інженерно-технічний, економічний, гуманітарно-природничий) живлення здійснювалося по тимчасовій схемі електропостачання з старого корпусу
Постійне розширення і освоєння приміщень нового корпусу спричинило збільшення кількості електричних приладів та електроспоживання, розповідає Заголовок
Світло у головному корпусі зникало майже щодня, інколи навіть двічі на добу. Звісно, це заважало навчально-виховному процесу. Окремо слід зауважити, що разом зі світлом зникало і тепло (тому що під час будівництва нової модульної котельні підключення було здійснено до електричних мереж корпусу УжНУ, що заощадило кошти, які потрібно було витратити на підключення до електричних мереж ПАТ «Закарпаттяобленерго»), тож проблема справді булла суттєвою.
Однак, керівництво закладу швидко опанувало ситуацією. Як саме, розповів проректор УжНУ Дмитро Сойма:
“Унаслідок проведення оперативних ремонтних робіт в ТП №186 службами ПАТ «Закарпаттяобленерго» проблема аварійного вимикання світла була усунена. Це все зробили тоді, коли ми офіційно звернулися в Ужгородський МРЕМ із проханням допомогти нам вирішити проблему аварійного вимкнення світла у новому навчально-лабораторному корпусі. І більше аварійних ситуацій не виникає. Під чітким керівництвом ректора була прийнята стратегія щодо уникнення подібних ситуацій. Нами подана заявка на отримання технічних умов на будівництво нової трансформаторної підстанції, яка забезпечить необхідну потужність нового корпусу. Цього року ми зробимо проектно-кошторисну документацію, яка покаже нам конкретну вартість будівельних робіт, щоб запланувати їх в наступному бюджетному році”.
“Станом на сьогодні попередня орієнтована вартість будівництва 3 500 000 млн гривень, тому ми, поки що вирішили проблему шляхом тимчасової взаємозаміни, оскільки це великі кошти, які не були передбачені бюджетними видатками на 2015 рік”, - зауважив ректор УжНУ Володимир Смоланка.
“На момент будівництва старого корпусу були враховані навантаження тих років, а з розвитком науково-технічного прогресу споживання енергоносіїв виросло. Тому було прийнято рішення окрім будівництва нової підстанції (збільшення потужності нового корпусу «Б») паралельно з цим затвердили програму по енергозбереженню (зменшення використання електроенергії у існуючих корпусах).
До слова, навчально-лабораторний корпус здавався у експлуатацію ще 1980 року. Звісно, багато з цього часу змінилося. Ми вже не купуємо теплоносії для підігріву приміщень в інших організацій, а виробляємо за рахунок власних котелень. Ціна на електроенергію постійно збільшується, енергоносії дорожчають. Хочемо ми чи не хочемо, але ситуація нас змушує раціонально та заощадливо використовувати носії”, - зазначив ректор.
Аби переконатися у тому, що робота виконана, керівництво відвідало головний корпус УжНУ, де поспілкувалося зі студентами, викладачами та підприємствами, які надають послуги харчування. Всі запевнили, що останнім часом світло не вимикалося, а температура у приміщеннях підвищилася. Власне, у цьому можна переконатися, відвідавши, як новий, так і старий корпуси УжНУ, та перевіривши батареї опалення. Деякі коридори, втім, залишаються прохолодними, однак це більше пов’язане із наявністю під ними приміщень, які не використовуються. Над цим питанням уже ведеться робота, як і над утепленням аудиторій. Керівники УжНУ вивчатимуть запити працівників і, перш за все, обіцяють взятися за ті кабінети, де повітря холодніше. Мова, зокрема йде про кутові аудиторії.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
00:51, 11 вересня
10:33, 2 вересня
live comments feed...