Головний критерій вибору автоскла - його міцність, яка залежить від виду, структури і технічних характеристик.
Найпоширенішими видами вважаються сталеніт і триплекс. Обидва міцні і надійні, але функції і властивості у них різні. Особливо ця різниця проявляється під час пошкодження або биття. Якщо сталеніт витримує удар 200 г кулі з висоти 5 м, то триплекс - витримує удар тієї ж кулі з висоти 9 м. Під час удару сталеніт розбивається на дрібні осколки, а триплекс розбивається, але осколки не розлітаються в усі сторони, а тримаються на плівці. Відповідно і розміщення в кузові у них різне: сталеніт встановлюють з боків і ззаду, а триплекс - в лобовій частині авто. І лише в деяких дорогих моделях триплекс встановлюють всюди.
В процесі експлуатації на всіх без винятку стеклах з'являються тріщини і відколи. Навіть якщо їх не видно, то не сумнівайтеся, мікротріщини завжди є. З'являються вони з різних причин. Одні - через перепад температурного режиму, як влітку, так і взимку, інші - через навантаження, що надається кузовом під час руху, особливо по нерівній дорозі.
Найпоширеніші ушкодження автоскла - тріщини і відколи. Так їх умовно ділять майстри по ремонту автомобільних стекол.
Тріщина - це розлом скла. Якщо вона не глибока, і не велика, без додаткових променів, в межах 20 см - її можна відремонтувати. Довші - мало хто з майстрів береться робити з гарантією якості.
Інший вид ушкоджень - відколи. За формою їм дають назви: «бичаче око», «полуоко», «подвійні очі». Відколів на поверхні може бути відразу декілька, і абсолютно різних по глибині, ширині і малюнку.
Технологія ремонту сколів і тріщин різна. Відколи, в основному, заповнюють спеціальним рідким полімером, попередньо очистивши поверхню і знежиривши. Через деякий час полімер застигає, утворюючи гладку поверхню, ідентичну склу.
Завдання ремонту тріщин, не тільки відновити цілісність скла, а й зняти внутрішнє напруження, яке утворилося при розломі. Для цього спочатку край тріщини засверлюють, тим самим перегороджуючи шлях променю. Потім очищають поверхню, знежирюють, заповнюють полімером і шліфують.
В цілому, проведення ремонту лобового скла виправдовує засоби, коли обсяг роботи не великий. Спритність майстра і застосування хорошого полімеру дозволяє відремонтувати тріщини і відколи практично до початкового стану. Деякі полімери так заповнюють відколи, що навіть промені сонячного світла переломлюються з тим же коефіцієнтом, що і в оригінальному склі.
Висловлюємо велику подяку zamenastekla.kiev.ua за консультації по ремонту автоскла.