Польща – одна з найкращих країн для здобуття вищої і середньої спеціальної освіти для мігрантів.

Сьогодні тут працюють найкращі вузи, що готують кадри практично по всім затребуваним спеціальностями, а надходження залишається простим і доступним практично для всіх абітурієнтів. І, звичайно, процес надходження, а також подальшого навчання в таких внз має свої особливості. Про них і піде мова в даному матеріалі.

Чому обирають університети Польщі?

Вузи Польщі вибирають з різних причин випускники місцевих шкіл, так і мігранти. Серед таких:

високий рівень викладання;

можливість пройти підготовку практично по всім популярним і затребуваним спеціальностями;

невисока вартість навчання та проживання в цій країні, можливість отримувати стипендію вже з другого року навчання;

можливість надалі отримувати освіту в інших країнах Європи за програмами обміну або ж при переведенні в інший університет вже в магістратуру;

відповідність кваліфікаційних рівнів СНД польській системі освіти;

можливість вступити у багато навчальних закладів без іспитів та результатів тестування;

престижність дипломів, отриманих в Польщі.

Крім того, саме польські вузи дають можливість учневі вільно подорожувати по Шенгену, працювати в літній час або ж на вихідних і, звичайно, краще пізнавати місцеву культуру та звичаї. Все що потрібно для комфортного і успішного навчання — правильно вибрати для себе спеціальність і вуз.

Процес вступу в університет

Практично всі вузи в Польщі набирають абітурієнтів за результатами співбесіди і середнім балом атестата. Мігрантам необхідно також скласти тест на знання польської мови, якщо він вибирає його як основний у процесі навчання, або ж англійської. Зазвичай цих даних вистачає, щоб успішно зарахувати людину в один з вузів.

Додатково можуть вимагати здати творчу роботу (це практикують у тих вузах, де навчають дизайну, архітектури, журналістики). Також має ряд додаткових іспитів та медичні вузи. Сюди потрібно буде здати біологію, фізику, хімію уточнити такі нюанси як наявність творчих конкурсів на обраний факультет, ви завжди зможете, звернувшись безпосередньо до представника польського університету.

Прийом документів у вузи Польщі проходить у травні-липні. Однак іноді при наявності вільних місць його продовжують і до вересня. Проте тим абітурієнтам, які претендують на престижні спеціальності в популярні навчальні заклади, не варто розраховувати на це та документи слід подавати заздалегідь.