Декорування саду і дачної ділянки штучною водоймою стало популярною тенденцією. Басейни, водоспади і ставки різних параметрів і модифікацій розміщуються в заміських будинках. Ця ситуація не викликає подиву, оскільки навіть невеличка водойма, або навіть крихітна, здатна докорінно змінити навколишній ландшафт, надавши йому первозданну красу і природність. За даоською філософією (феншуй) вода – священна і сприятливо впливає на оточуюче середовище. 

Рукотворні водойми – це замкнута екосистема, природна мікрофлора якої відрізняється від природної. Відсутність водного обміну і циркуляції води в замкнутій водоймі призводить до цвітіння і загнивання, внаслідок чого вода мутніє, дно замулюється, а підвищена життєдіяльність мікроорганізмів призводить до помутніння, зеленого кольору води, активному утворенню ряски, водоростей і мулу. Погіршує становище падаюче листя. В таких умовах існування фауни стає під загрозою. 

Для збереження біологічної рівноваги в обмеженому просторі водойму необхідно систематично очищати. Відомі такі профілактичні заходи: 

- механічне очищення – дає можливість вилучити сторонні включення;

- UF-обробка – уповільнює активність мікрофлори;

- біологічне очищення – стабілізує біологічну рівновагу не руйнуючи флору і фауну водойми;

- хімічний вплив – призводить до стабілізації водойми шляхом знищення шкідливої мікрофлори хімічними препаратами. 

Верховий торф – унікальна і ефективна складова біологічної очистки будь-якої водойми, яка впливає на склад і властивості води (пом’якшує і знижує рівень кислотності). Адсорбція шкідливих складових повністю припиняє процес розмноження водоростей. Безсумнівною перевагою торф’яної адсорбції є абсолютна екологічність, автономна дія і висока результативність. В Україні великий асортимент екологічно чистого торфу за доступними цінами (300 грн/м3) пропонує виробник Житомирторф

Кількість і склад торф’яного сорбенту залежать від типу і розміру водойми. Чим він менших розмірів, тим важче зберігати в ньому біологічний баланс. Установка сучасного насосного, фільтруючого і іншого устаткування дозволить мінімізувати зусилля по догляду за водою, але весь комплекс очищення недешеве задоволення і по кишені далеко не кожному. Набагато дешевше і не менш ефективно взяти до відома дідівський спосіб, що допомагав нашим прадідам багато століть і очистити ставок за допомогою верхового торфу, який можливо придбати перейшовши за посиланням http://torf-zt.com/torf-frezernuy/