При приготуванні розчинів для колориметричного, нефелометричного та інших методів дослідження, а також для приготування допоміжних розчинів, застосовуваних при дослідженнях (визначеннях), необхідно керуватися діючими стандартами на приготування розчинів хімічних реактивів, таких як бутиловий спирт купити, а також спеціальними прописами в методиках дослідження, якщо способи приготування не викладені в стандартах.
Приготовані розчини повинні поміщатися в посуд з притертими пробками, або в поліетиленові флакони з прикрученими кришками (якщо в НТД немає інших вказівок). На посуд, в яку поміщений приготований розчин, необхідно наклеїти етикетку з чіткою назвою розчину і датою його приготування. Допускається зберігання приготовлених розчинів в посуді, в якій вони виготовлялися, тільки у разі їх повного витрачання в день приготування. На зазначеній посудині, де зберігається пепсин купити, повинна бути етикетка з чіткою назвою приготованого розчину і датою приготування.
Приготовані розчини повинні зберігатися при температурі від +15°C до +25°C у відповідності з встановленим терміном зберігання. Допускається приготування точних і окремих допоміжних розчинів в лабораторіях вищих санепідемстанцій для лабораторій нижчестоящих СЕС. Облік приготування та витрати їх у цьому випадку слід вести окремо.
Зберігання пожежо небезпечних реактивів
Пожежо небезпечні реактиви здатні до мимовільного займання, загоряння, вибуху від впливу тепла, електричної іскри, удару, тертя, стиснення, при з'єднанні з водою і т. п. Пожежо небезпечні реактиви необхідно зберігати в окремому приміщенні, подалі від нагрівальних приладів, враховуючи можливість їхнього мимовільного запалення, або вибуху використовуючи спеціальне лабораторне обладнання львів.
Зберігання токсичних реактивів
Токсичні реактиви при попаданні в організм, на шкіру, або слизові людини, роблять особливо шкідливий вплив, порушуючи діяльність органів, або приводячи до їх загибелі. Токсичні реактиви групи сильнодіючих отруйних речовин зберігаються за зазначеними правилами.