Сучасний ігровий світ - інформативне середовище, розвиток мережі інтернет, ігрових програм онлайн та ігор в соціальних мережах. Важко уявити школяра, який ще не грав в онлайн ігри.Діти стають заручниками сучасних технологій, мало спілкуються, все менше відвідують гуртки, навчання у них шкутильгає.Проте, існує альтернативний вид розваг, який здатний розбудити цікавість до інтелектуальних ігор та саморозвитку не тільки у дитини, але й у дорослого. Це квест – кімнати.

Що ж таке квест-кімнати? Квест-кімнати  - це можливість відійти від віртуального світу ігор до реального. Під час гри потрібно логічно мислити. Головною метою створення квест-кімнат є  зменшення  залежності від комп'ютерних ігор.

Що ж собою являє квест-кімната? Це справжня кімната, в якій зачиняють команду із 2-4 осіб. Щоб вийти із кімнати, необхідно відгадати усі загадки, головоломки, ребуси, відкрити магнітні замки. Є часове обмеження - 60 хв. Якщо команда не справляється за відведений час, її відчиняють.

Не даремно першу квест-кімнату  «Origin» створила група системних програмістів у США. Хто ж як не програмісти можуть оцінити масштаб залежності від комп’ютерних ігор. Також, квест-кімнати можуть виступати цікавим хоббі, що поєднує логічне мислення та командну гру.

В Україні квест-кімнати почали з’являтися у 2014 році. Цікаво, що досить схожою за мотивом до квест-кімнат є відома ще із 1990 років телепередача “Форт Боярд”.

WLgkcr-ycOo

Перша квест-кімната  була створена у Києві відомою мережею квест-кімнат “Замкнені”

Засновники мережі цікаві молоді люди, які побували у багатьох країнах та спробували власні сили щодо проходження квестів.  Написані ними сценарії вже втілені у життя та активно розповсюджуються у великих містах України й сьогодні.

Існує велике різноманіття сценаріїв гри, де Вас зачиняють то у райвідділі, то у в’язниці, підпільній лабораторії, то в психіатричному відділенні, тощо. Організатори кімнат намагаються створити такі головоломки, які зможе відгадати кожен, проте потрібно нестандартно мислити.

Цікаві завдання, популярні сценарії, екстрим – і це ще не все, що на Вас чекає при проходженні гри у квест-кімнатах.

Квест-кімнати - це чудовий спосіб тренування уваги, адже Вам доведеться добре усе роздивитися та знайти приховані завдання. Також, це чудовий досвід гри у команді, перевірка рішучості  у екстремальних умовах. Це можливість просто зібрати друзів і весело провести свій час.