Вічне запитання: складати, згортати, прасувати, вакуумувати... Марія з Bimbarent – експертка з подорожей, пройшла шлях від хаосу до продуманої системи. На особистому досвіді вона розповідає про пакування валізи як профі – і ні, справа не в тому, щоб втиснути максимум, а в тому, щоб узяти тільки те, що точно знадобитися:
Раніше мої збори на ліжку нагадували розкопки на барахолці. Поїздка за поїздкою я відточувала майстерність пакування (вже збираюсь за 90 хвилин), і, знайшовши ту саму золоту середину, – я готова поділитись висновками, які заощадять вам місце в багажі та час на збори.
1. Планування & Передчуття
Дайте поясню. Очікування – це один з елементів «передвідпускного відпочинку» (вибачте за каламбур). Якщо у мене був складний день на роботі, навіть за три тижні до поїздки, я сідаю з келихом вина та розмірковую про можливі варіанти гардероба для відпустки, наприклад, що взяти на випадок прогулянки на яхті (оренда є на бімбарент) – яка буде погода, тривалість поїздки, чи треба готувати та інше. У цю саму мить я вже смакую майбутню подордож, одночасно формуючи ідеї для одягу.
А ще веду нотатки – вони стають у пригоді для однотипних відряджень.
2. Валіза має значення
Яку вибрати валізу для ручної поклажі: з жорстким корпусом чи м'яку? Відповідь залежить від обставин. Жорсткий корпус забезпечить кращий захист крихких речей, крім того, він водонепроникний, тоді як у м'який поміщається більше речей на зворотному шляху (невипраний одяг габаритніший, плюс я завжди повертаюсь з сувенірами). Випробувавши обидва варіанти, голосую за третій: шукайте найлегший чемодан із жорстким корпусом, що розкривається на дві половинки із можливістю збільшення об'єму, тобто ширини. Жорсткі валізи з поліпропілену (на 40 літрів) важать приблизно 2 кілограми, великі – на 94 л – до 3 кг.
Зверніть увагу ще на опцію, яка набирає популярності, – вбудована система вакуумування в однієї із секцій. Вона дає змогу відкачати повітря і тим самим вивільнити дорогоцінне місце для сувенірів.
3. Правило трьох кольорів
Відпустка – не найкращий час для експериментів зі стилем. Дотримуйтеся варіантів, які ви вже тестували (носили). Також забудьте про модні тренди з TikTok, коли «дозволено» брати з собою певну кількість речей. Наприклад, п'ять сорочок, чотири пари штанів, три сукні тощо. Натомість підбирайте вбрання в трьох кольорових гамах, які поєднуються між собою, та з яких можна скомбінувати як ділові, так і більш нарядні образи (і враховуйте можливість вдягнути одну й ту саму річ кілька разів, якщо її легко попрати в номері).
4. Зменшіть кількість взуття
Раніше пів валізи займало взуття. Зараз, зізнаюсь, у будь–яку поїздку вам потрібно максимум три пари (одна вже на вас); все що більше – мертвий вантаж. Виберіть одну пару для тривалих прогулянок, другу – орієнтовану на тип відпочинку (шльопанці, босоніжки, трекінгові, яхтові), а третю – елегантну для вечора. І не соромитесь: абсолютно білосніжні кросівки з яскравою сукнею завжди в тренді.
5. Чому я завжди обираю ручну поклажу
Я завжди хвилююся про втрату багажу. Мій досвід показує, що на коротких стиковках – до 60 хвилин – ви можете встигнути прошмигнути через увесь термінал і сісти в другий літак, а ваш багаж ні. Ось чому я завжди купую додаткове місце в ручну поклажу, коли не помістилася. Якщо друга валіза все ж летить окремо – я беру з собою всі необхідні та дорогоцінні речі з собою: документи, гроші, ноутбук, зарядки, банні приладдя, змінний одяг і так далі. Простіше кажучи, я збираюсь так, щоб бути готовою до втрати мого багажу, який подорожує окремо. Саму валізу завжди обмотую або плівкою, або використовую пошитий на замовлення багаторазовий чохол.
6. Складайте, а не згортайте
В інтернеті багато лайф–хак відео з приводу згортання одягу в рулон для уникнення складок. Втім, особисто я, задоволена класичним укладанням речей (так більше поміщається): спершу кладу те, що можна притиснути (як амортизація), далі все решта, взуття кладеться вздовж бортиків.
7. Компактна косметичка
Майже завжди під час огляду в аеропорту просять викласти косметичку на стрічку. Тому збираю все в один тонкий мішечок, а рідини – в прозорий кухонний зіпер. До речі, ніколи не заморочуюся з шампунем – мене влаштовує готельний варіант. І ще уникайте переливання сонцезахисного крему, – заводська пляшечка підтримує стабільність продукту, в той час як вплив повітря, світла та тепла руйнує активні інгредієнти крему і впливає на його ультрафіолетовий–захист.
8. Головний убір
Наостанок – я часто беру із собою солом'яний капелюх від сонця. Він завжди збирає компліменти, проте його неможливо скласти у валізу без пошкодження. Мій лайфхак: пришийте еластичний шнурок або тасьму, щоб повісити на плече або шию.