Перша гірлянда електричного типу з'явилася в 1895 році на території США і з того моменту стала символом Різдвяних свят. Вона здатна надати відповідного настрою та святкової атмосфери.
Як правильно вибрати електричну гірлянду?
Новорічні товари в Києві, в тому числі і гірлянди, представлені в широкому асортименті, що дозволяє підібрати найбільш оптимальний варіант для сучасних користувачів.
Насамперед варто відзначити, що одні гірлянди призначені для прикраси будинку, інші – вулиці. Вони також бувають однотонними та кольоровими. При виборі виробу для приміщень підійде будь-яка модель, обмеження технічних характеристик відсутні.
А ось вибираючи гірлянду для вуличного застосування слід звернути увагу на ступінь вологозахисту, джерело живлення та матеріал кабелю. Ці показники впливають на безпеку використання та тривалість служби гірлянди.
- Ступінь вологозахисту буває IP 20 (від пилу), IP 44 (від вологи), IP 54, IP 65 та IP 67 (від води, снігу та зледеніння). Перший варіант призначений для застосування виключно всередині приміщення, другий допускається використовувати під навісом, інші - просто неба.
- Джерелом живлення може бути звичайна розетка (220 В), трансформатор зниженої напруги (24 В), батареї та сонячні батареї. Найбільш оптимальним рішенням для організації зовнішнього світлового оформлення є пристрої, що працюють від електромережі. Навіть за умови, якщо були куплені якісні батарейки в інтернет-магазині, за мінусової температури вони швидко розряджаються, а сонячні батареї в зимові дні слабо заряджаються.
- Провід гірлянди може бути виготовлений із ПВХ, силікону, каучуку, дроту або світлодіодної стрічки. Для домашнього застосування підходить будь-який матеріал, а ось для вуличного краще вибрати силіконові та каучукові вироби.
- Тип лампи: світлодіоди та мікролампи. Мініатюрні звичайні лампочки відрізняються яскравим свіченням, але «бояться» вологи і швидко перегорають. Світлодіодні лампочки мають тривалий термін служби, і в разі перегорання однієї в ланцюзі, інші продовжують працювати. У разі застосування гірлянди на вулиці слід переконатися в наявності спеціальних герметичних ковпачків.
- Можливість з'єднання гірлянд за рахунок наявності вбудованих конекторів. Це дозволяє безпечно поєднати прикраси, збільшивши їх довжину.
- За типом світіння електричні гірлянди бувають статичними та мерехтливими. Перший варіант дозволяє створити романтичну атмосферу, другий – ефектно виглядає.
Різновиди гірлянд за формою та дизайном
Нитка
Гірлянда-нитка - це класична прикраса ялинки, дверного отвору, столу, ліжка, перил. Вона виглядає оригінально і може бути використана як у приміщенні, так і на вулиці.
Бахрома
Така гірлянда має провід-основу, до якої закріплені вертикальні нитки з лампочками різної довжини, що звисають. Вона ідеально підходить для оформлення фасадів будівель, веранд, вікон та балконів.
Завіса
Конструкція такої гірлянди відрізняється від бахроми тим, що вертикальні нитки мають однакову довжину, що найбільше підходить для оформлення великих об'єктів (стін, колон).
Сітка
Гірлянда-сітка зовні схожа на рибальську мережу, де на кожному з'єднанні розташована лампочка. Як правило, нею оформлюють вікна, кущі, дерева, фасади будинків.
Кліп Лайт
Така прикраса використовується для декору високих дерев, оскільки довжина її може досягати 300 метрів. ПВХ вироби встановлюють до появи мінусової температури або у приміщенні, силіконові та каучукові моделі допустимі для розміщення на вулиці за будь-якої температури повітря.
Танучі бурульки
Незвичайна казкова гірлянда ефектно виглядає у вікні, на фасадах та вітринах.
Дюралайт
Особливість такої гірлянди полягає в тому, що вона висвітлює на 360°, має герметичний та гнучкий прозорий провід, що дозволяє застосовувати її зовні приміщення.
Вибираючи електричні гірлянди оптом, слід звернути увагу на колір світіння лампочок. Наприклад, холодний відтінок більше підходить для нежитлових та офісних приміщень, а ось теплий – для дому. Колір дроту також має значення, для декору ялинки краще віддати перевагу зеленому відтінку, вікна – білій або прозорій основі, дерев – чорним або прозорим дротам.