Рефрижераторні перевезення – це транспортування вантажу у спеціальному транспортному засобі, вантажний відсік якого оснащений холодильною установкою, що призначена для підтримки заданого температурного режиму.
Порушення роботи рефрижератора в авто може призвести до часткового або повного псування вантажу, що перевозиться, а значить до значних збитків. Щоб запобігти або уникнути цього, рекомендується моніторити температуру у вантажному відсіку в режимі Онлайн.
На сьогоднішній день кожен третій автомобіль обладнаний супутниковою системою моніторингу. Раніше нею обладнувалися переважно вантажні та пасажирські транспортні засоби. Транспортні компанії з автомобілями-рефрижераторами залишалися довгий час осторонь, займаючись пошуком інших шляхів для моніторингу вантажів, що швидко псуються.
GPS моніторинг та контроль рефрижераторів
Система моніторингу для цього виду транспортних засобів призначена для моніторингу роботи рефрижераторної установки та температурних коливань. У першому випадку власник ТЗ зможе виявити збій у роботі контролера та вчасно вжити заходів для усунення проблеми. Контроль за температурними змінами дозволяє оцінювати стан вантажу, що перевозиться, не допускаючи виходу за допустимі межі.
Температурні датчики, що входять до системи моніторингу, миттєво проінформують водія та власника автомобіля у разі, якщо температура у холодильному відсіку перетне допустиму межу. Своєчасне інформування дозволяє миттєво відреагувати, тим самим запобігти псуванню всього вантажу.
Система контролю температури в рефрижераторах
Найпростішим і найдоступнішим варіантом є офлайн-обладнання, яке працює в автономному режимі і зберігає всі дані на внутрішній пам'яті приладу. Для отримання доступу до інформації прилад необхідно підключити до персонального комп'ютера. Основним недоліком таких реєстраторів є те, що якщо установка вийшла з ладу під час маршруту, про це буде відомо на кінцевому пункті. Витрати за псування вантажу «ляжуть» на водія чи власника транспортного засобу.
Система моніторингу транспорту з температурними датчиками, встановлені в рефрижераторному відсіку, дозволяє запобігти вище описаній ситуації. Прилади із заданою періодичністю (кожні 2-10 секунд) фіксує всі робочі параметри рефрижераторної установки, запобігаючи виникненню збоїв, що можуть спричинити псування вантажу.
Дізнатися більше інформації про моніторинг рефрижераторних вантажних перевезень можна за посиланням https://ktsm-gps.com.ua/.