Мова йде про порушення, яке ще іноді називають синдромом Х або метаболічним захворюванням. Це сукупність станів, які всі разом можуть різко підвищити ризик серцевих захворювань, діабету та інсульту. Такий діагноз ставлять, якщо людина має хоча б три з наступних факторів ризику:
-
обхват талії не менше ніж 90 см у жінок і 100 см у чоловіків;
-
рівень глюкози в крові натще не менше ніж 100 мг/дл;
-
сироваткові тригліцериди не менше ніж 150 мг/дл;
-
артеріальний тиск не менше 135/85;
-
ЛПВЩ (хороший) холестерин нижче 40 мг/дл для чоловіків і 50 мг/дл для жінок.
Виникнення метаболічного синдрому ймовірніше у старшому віці, здебільшого це люди старше 60-70 років.
Тому особливо важливо слідкувати за своїм здоровʼям у літньому віці. В інтернет-магазині нутрицевтиків antiaging shop, який є офіційним дистриб’ютором в Україні ТМ Metagenics, Named і Yalacta ви знайдете необхідні для підтримки здоров’я вітаміни, мінерали і рослинні добавки. Вся продукція має міжнародні сертифікати.
Симптоми метаболічного синдрому
Негайних фізичних симптомів метаболічного синдрому немає. Але можна виділити певні тенденції: надлишкову вагу особливо у зоні живота, також в осіб з метаболічним синдромом може спостерігатися надмірне вироблення інсуліну. У жінок на яєчниках іноді виявляють кісти, менструації стають нерегулярними. У декого зʼявляється пігментація шкіри.
Постійно високий рівень інсуліну пов’язаний з різними шкідливими змінами в організмі ще до того, як він проявляється у вигляді справжнього захворювання, включно з хронічним запаленням та пошкодженням стінок артерій, зниженням виведення солі нирками та згущенням крові. Якщо не лікувати проблеми, які пов’язані з метаболічним синдромом, стан погіршується. Але можна вживати Meta Lipoate Metagenics, він може знизити ризики діабетичної нейропатії, гальмує процеси глікування, що впливають на старіння організму.
Причини метаболічного синдрому
Точна причина досі невідома. Але виявили фактори, які сприяють появі метаболічного синдрому: генетична зумовленість, спосіб життя і дієта. Коли рівень глюкози в крові підвищується, підшлункова залоза намагається його компенсувати й виробляє ще більше інсуліну, врешті решт з’являються характерні симптоми метаболічного синдрому. Перерваний режим сну (апное) також є фактором збільшення частоти інсулінорезистентності та метаболічного синдрому у дорослих.
Magnesium Glycinate Metagenics — це комплекс з магнієм, а магній відіграє важливу роль у регуляції артеріального тиску і рівня цукру в крові та сприяє покращенню якості сну, що допомагає запобігти розвитку метаболічного синдрому.
Методи лікування метаболічного синдрому
Щоб вилікувати метаболічний синдром лікарі можуть радити дотримуватись протизапальної дієти, яка полягає у наступному:
-
потрібно їсти маленькими порціями, щоб цукор в крові підтримувався в нормальному діапазоні;
-
краще звести до мінімуму вживання цукру і рафінованого крохмалю, замість них вибирати продукти з низьким глікемічним індексом;
-
кілька разів на тиждень обов’язкове вживання риби з високим вмістом омега-3 жирних кислот (лосось, сардина), або омега-3 добавок, наприклад, Metagenics EPA DHA;
-
мінімум насичених жирів і трансжирів, натомість вживайте оливкову олію;
-
споживайте продукти з високим вмістом магнію (шпинат, цільне зерно, кеш’ю, мигдаль, авокадо).
Регулярні фізичні навантаження є невід'ємною частиною профілактики метаболічного синдрому.
Якщо ви підозрюєте у себе наявність метаболічного синдрому, обовʼязково зверніться до лікаря, який спланує вам ефективну діагностику і терапію.