Бруківка виглядає привабливо та стильно на будь-якій території. Проте з часом на ній може з’являтися бруд, плями, білі висоли, мох, поросла між швами трава. Повернути первинний вигляд покриттю допоможе правильний догляд. В залежності від виду забруднення можуть застосовуватися різні методи очищення, про які ми поговоримо далі.

Очищення бруківки від пилу та забруднень

Гранітна бруківка, тротуарна плитка Старе місто неминуче потребуватиме догляду. Внаслідок постійного пересування пішоходів, транспорту та інших факторів на ній може з’являтися бруд, жирні плями тощо. Найпростіший спосіб, який допоможе впоратися від засмічень – це регулярне прибирання території. Варто підмітати ділянку в період забруднень, очищати за допомогою струменю води. Робити це треба обережно, щоб не пошкодити шви між доріжками.

Якщо ці методи не допомагають, можна придбати спеціальні хімічні засоби для бетонної бруківки, рекомендовані для очищення. Варто дотримуватися інструкції, вказаної на етикетці засобу, щоб не пошкодити покриття. Хімія стане в нагоді при появі жирних плям, плям від бензину, коли миття звичайною водою не допомагає. При цьому процедуру виконують делікатно без надмірного тертя.

Догляд за бруківкою взимку: очищення від криги

Зима – не найбільш сприятлива пора року для тротуарної плитки. Вологість, часті опади, танення снігу шкодить покриттю та може вплинути на термін його експлуатації. Сніг варто очищати спеціальною дерев’яною чи пластиковою лопатою, не допускаючи надмірного тертя. Не варто чекати, поки сніг самостійно розтане – постійна вологість може спричинити деформацію фемки, яка потребуватиме заміни.

Якщо крига з’явилася на поверхні, варто придбати протиожеледний реагент, змастити ним плитку згідно інструкції. Не рекомендовано розколювати кригу, а також посипати її сіллю. Сіль може проникати всередину бруківки з водою та призводити до руйнування.

Існують спеціальні засоби, які посилюють захист плитки від води. Ними варто періодично змащувати покриття, особливо в сезон опадів.

Як позбутися від моху та трави на плитці?

Трава між швами бруківки – звичне явище. Коренева система, розростаючись, може пошкодити фемку та зробити покриття нерівним. Шарму та краси поросла трава між доріжками ніяк не додає.

Позбавитися від трави можна механічним способом за допомогою використання спеціальних ножів, шпателів. Процедуру проводять обережно, ні в якому разі не вириваючи корені рослин.

Ще один спосіб – хімічний. Застосовуючи спеціальні хімічні засоби, можна позбавитися врослої трави та моху, який покриває поверхню. Очищувати доріжки від моху варто в тому випадку, якщо вимивання звичайною водою не допомогло.