У сучасному суспільстві багато чув про накладений платіж або післяплата. Що це за послуга і як все це працює? Накладений платіж (наложений платіж), являється дуже популярним способом оплати товарів, що були замовлені. Особливість полягає у тому, що така послуга здійснюється з доставкою безпосередньо на момент отримання. Відправник отримує оплату після того, як товар вже оглянуто та прийнято клієнтом. Розглянемо більш детально як працює післяплата та чому все більше споживачів надають перевагу такому розрахунку.
Подібний спосіб оплати являється зручним як для покупця, так і для продавця. Для першого, це можливість оцінити товар, який замовляє в інтернеті. Приміряти, оцінити, наскільки добре той працює та чи відповідає опису. Для другого, відмінна можливість отримати більше довіри від покупців, тим самим збільшивши обсяг продажів.
Як саме працює післяплата?
Розглядаючи ситуацію, коли покупця влаштував отриманий товар, можна відмітити такі особливості:
- Для того, щоб відправити товар, не доведеться заповнювати велику кількість бланків, не треба витрачати на це багато часу;
- Потрібно прийти на пошту, сказати, що збираєтеся надіслати посилку накладним платежем. Вказати, яка оплата після цього повинна бути отримана, і все готово;
- Коли замовник забирає посилку, відправник отримує повідомлення, що грошовий переказ чекає. Цей переказ можна отримати у відділенні, показавши паспорт для підтвердження даних.
Тобто, коли покупця повністю влаштовує товар, то все проходить швидко та без труднощів. Проте більше проблем виникає, коли клієнт не хоче забирати товар, відмовляється. У такому випадку, потрібно оформляти та оплачувати повернення товарів. До речі цей момент, змушує недобросовісних відправників двічі подумати, чи варто брехати про товар, надаючи недостовірні дані в описі товарів.
Для того, щоб мати змогу уникнути затримок, зайвих проблем та непорозумінь, великі магазини надають перевагу співробітництву з логістичними операторами договори, щодо автоповернення. Все це спонукає покупців мати справу саме з великими компаніями, хоча середні та маленькі інтернет-магазини також відповідальне ставляться до покупців, бажаючи завоювати та підтримувати позитивну репутацію.
Що можна сказати про роботи післяплати у загальному?
Дізнавшись, що собою представляє наложений платіж, клієнти мають змогу купувати товари з максимальною зручністю та безпечністю. Одночасно отримуючи змогу оцінити чи являється посилка якісною. Все це виходить зробити до того, як покупець платить гроші за замовлення. Особливо це актуально коли йдеться про купівлю вживаних товарів. І коли продається навіть не у магазині, а з приватних рук.
Скориставшись послугами післяплати, покупець отримує можливість не відправляти гроші зарані. Це зручно, коли споживач співпрацює з магазином чи приватним продавцем вперше, не знаючи, чи варто довіряти.
Щодо вартості оплати за послуги наложеного платежу, то тут по-різному. Зазвичай, компанії-доставники можуть запрошувати за послуги приблизно 2% від суми угоди. Також може бути присутнім комісійний збір. Це, звісно, призводить до зайвих витрат, але вони того варті. Адже таким чином, людина не переживає, що купить бракований товар чи користується неякісною послугою.
До того ж послуга післяплати дуже зручна. Клієнт може оплатити за доставку вже після того, як отримає на пошті чи коли пакунок передає кур’єр. Тому коли людина платить, вона вже чітко розуміє, за що саме платить, не витрачаючи гроші марно. Більш детально про умови наложеного платежу завжди можна дізнатися в індивідуальному порядку.