Шахрайство із дизельним паливом – це давно відомий спосіб збільшення доходу недобросовісних постачальників. Компанії, які давно займаються такого роду діяльністю, знають, що прибуток від продажу дизпалива гуртом не досягають захмарних висот через високу конкуренцію. Принцип "продати швидко - отримати багато" тут не діє.
Види обманів під час продажу дизельного палива
Розглянемо найпопулярніші методи збагачення продавців-аферистів з допомогою покупців. Також опишемо способи уникнути обману при придбанні кількох літрів, так і великої партії дизпалива.
Банальний недолив
Ці способи обману під час продажу дизельного палива поділяють на «дрібні» і «великі». У першому випадку страждають автолюбителі на купівлю ДП на автозаправних станціях. Залежно від кількості палива, що купується, і обсягу бака, заправник може не долити від одного до декількох літрів. Нестача в цьому випадку буде помітна тільки з часом, коли водій оцінить збільшений витрата. На самій заправці недолив буде не видно через можливе переналаштування лічильників.
Абсолютно інший розмах набуває великооптовий продаж дизельного палива - аферисти в цьому випадку здатні обдурити покупця на кілька сотень літрів. Відомі випадки, коли недолив становив до 500 літрів! При цьому розлучення покупців полягає у завищенні фактичного обсягу цистерни.
Щоб показати свою обізнаність у цьому питанні, візьміть на замітку наші рекомендації:
- Завжди перевіряйте цілісність пломби заправного лічильника.
- Вимагайте подання документів, що підтверджують правильність показань лічильного обладнання.
- Звіряйте рівень пального за спеціальними відмітками тарування.
- Купуючи дизельне паливо чи гас оптом, переглядайте у водіїв свідоцтва про перевірку.
По можливості співпрацюйте з постачальниками, які мають власний автопарк. Контролювати найманих водіїв не здатні навіть найчесніші продавці!
Кримінально каране шахрайство
Шахрайство з паливом, якого немає – також дуже поширена афера. В цьому випадку пропонується продаж солярки за нереально низькою вартістю. У поясненні причин такої небувалої «кулі» шахраї можуть бути дуже переконливими: це і тотальний розпродаж, і термінове звільнення від надлишків дизеля, і ліквідація компанії. Щоб ще більше приспати пильність жертви, зловмисники можуть показувати фальшиві свідоцтва, сертифікати та інші документи. Злочинцям важливо переконати потенційного покупця у необхідності внести передоплату, яка становитиме великий відсоток загальної суми. Після отримання грошового переказу зникне і липова фірма, і сам шахрай, купити дизельне паливо просто нема в кого. Як і повернути свої гроші?
Як убезпечити себе? Не послаблюйте увагу, особливо якщо йдете на співпрацю з певною організацією вперше. Обов'язково перевіряйте наявність власного сайту. Пам'ятайте, що чесні компанії завжди наполягають на укладанні договору та погоджуються на оплату своїх послуг після прийому та перевірки палива замовником.
Підміна понять
Ще один обман при купівлі дизпалива – придбання одного виду нафтопродукту замість іншого. Найчастіше замість якісного дизеля проводиться продаж пічного або суднового малов'язкого палива (СМТ). Також нерідкі випадки, коли солярка розбавляється, до неї домішуються сторонні присадки і т.д. Для «підкованих» покупців, які вимагають документальні підтвердження якості, у аферистів існує набір сертифікатів від інших партій товару або напівстерті факсові копії.
В окрему категорію варто віднести продаж літнього пального замість зимового, вартість якого завжди вища. Такі продажі відбуваються переважно навесні, коли до приходу холодів ще багато часу, і підстава виявиться ще не скоро.