Загальне захоплення вченими наддалеких галактик призвело до того, що багато земних процесів залишилися поза увагою. Під ногами людей, на глибині майже п'ять тисяч кілометрів, обертається ядро нашої планети, що складається з надщільного залізо-нікелевого сплаву, розміром двох третин природного супутника — Місяця. Центросфера немов гіроскоп впливає на константу і період обертання планети, визначаючи всі процеси. Зовсім недавно дослідники отримали доказ, що ядро дещо сповільнило своє обертання.

Суть проблеми

Після оприлюднення інформації фізики заспокоїли населення тим, що глобальної катастрофи не станеться, але розуміння суті уповільнення знати обов'язково. Тривалість доби може незабаром зменшитися на тисячну частку секунди. Люди подібного явища навіть не помітять. Зміна торкнеться тонких фізичних досліджень на квантовому рівні. Висновки озвучили науковці технологічного інституту Південної Каліфорнії — Сполучені Штати. Матеріал було опубліковано в науковому виданні Nature. Гості азартного клубу Дудбет також періодично здійснюють локальні наукові відкриття, розважаючись на ігрових автоматах космічної тематики, отримуючи за це гроші.

За словами вченого Джона Відейла, дослідники після отриманої інформації були дещо спантеличені. Однак кілька десятків сейсмограм підтвердили відкриття з аналогічним результатом. Обертання внутрішнього ядра планети сповільнилося, причому останні дослідження проводилися багато років тому. Вчені інших науково-дослідних центрів також наводили подібні аргументи, але докази були отримані тільки після повномасштабного дослідження.

Ядро Землі

Внутрішня центросфера планети представляється надщільною кулею із залізних і нікелевих сплавів. Діаметр сфери дещо менший за розміну нашого Місяця. Хоча ядро розташоване відносно неглибоко - 4855 км, дослідження предмета викликає великі труднощі. Але отримані дані могли ще відкрити завісу над історією утворення Землі.

Проведення дослідження:

  • проаналізовано 130 повторюваних вивержень вулканів і землетрусів у позначених регіонах планети, причому з аналогічною магнітудою;
  • враховано катастрофи за останні 30 років у районі субантарктичного архіпелагу — Південні Сандвічеві острови, розташовані в південній ділянці Атлантичного океану, що складаються з півтора десятка острівців вулканічного походження;
  • відомості також доповнювалися дослідженнями після проведених кількох ядерних вибухів наукового характеру;
  • об'єднавши отриману інформацію, дослідники зробили висновок про початок відхилення швидкості обертання внутрішньої кулі на початку 2010 року;
  • збільшення впливу на залізо-нікелеву кулю гравітаційними й магнітними силами призвело до уповільнення обертання.

Також, на думку вчених, уповільнення може бути більш інтенсивним, що може бути з'ясовано після повторних досліджень. Тому за кулею необхідно безперервно стежити. Але тут думки професіоналів розділилися. Ерудити з одних країн заявляють, що обертання навпаки — прискорилося, інших — про повну зупинку, треті звинувачують у подібному глобальне потепління.