Сучасна медицина зробила крок далеко вперед, і сьогодні вже можна успішно діагностувати і лікувати хвороби, які в минулому прирікали людину на муки. Завдяки новітнім технологіям можна виявити перші ознаки захворювання, точно встановити діагноз і призначити лікування пацієнту.
Медична клініка «Ок!Клінік+» пропонує всі послуги з діагностики здоров'я та лікування. Тут працюють кваліфіковані фахівці, які нададуть медичну допомогу будь-якій складності.
Візуалізаційна діагностика: особливості діагностики
Одним із головних медичних досягнень – це розробка методів візуалізації. Різні способи діагностики дозволяють лікарям отримувати докладні зображення внутрішніх органів та тканин людини. Ці методи вкрай важливі, оскільки дозволяють виявити будь-які патології, починаючи від переломів і закінчуючи злоякісними новоутвореннями.
Цей метод включає такі види діагностики:
- УЗД. У цьому випадку використовуються ультразвукові хвилі, які по-різному відбиваються від об'єктів з неоднаковою щільністю. Є різні види: УЗД молочних залоз, нирок та надниркових залоз, печінки та жовчного міхура, УЗД внутрішніх органів, щитоподібної залози, матки, яєчників, мошонки та інші. Даний спосіб дозволяє контролювати процес лікування, післяопераційний період. Призначають його жінкам під час виношування дитини. Є безболісним та безпечним способом, і при цьому він інформативний – можна виявити різні патології, відхилення від норм та захворювання на ранніх стадіях. Часто в клініках призначають УЗД в першу чергу;
- Рентгенографія. Використовується для отримання зображення структури тіла, зокрема кісток. Призначають при підозрі на переломи, а також при запаленні чи інших патологіях легень;
- МРТ. Це метод променевої діагностики із застосуванням магнітного випромінювання. Необхідний для отримання картинки про стан будь-яких тканин, як м'язи, зв'язки, головний мозок, незамінний метод для обстеження нервової системи. Лікар зможе отримати картинку стану і таких дрібних деталей, як м'язові волокна чи фасції;
- КТ. Цей метод діагностики відрізняється від МРТ тим, що з його допомогою можна дивитися кісткові тканини. У разі використовується рентгенівське випромінювання - проводиться пошарове сканування внутрішніх органів. На відміну від звичайного рентгена, цей метод дозволяє виявити найдрібніші зміни в тканинах завдяки тому, що чіткість зображення вища в рази, а також «зрізи» робляться з мінімальним кроком.
Велику роль відіграють лабораторні дослідження, які включають різні аналізи. Завдяки їм можна дізнатися про стан різних органів та їх функціонування.
Ще один метод діагностики – це генетичні дослідження, які останнім часом стають дедалі популярнішими. Завдяки вивченню геному можна виявити схильність до того чи іншого захворювання у пацієнтів. Понад те, допомагає він у діагностиці, а й у доборі максимально ефективних способів лікування. Так, наприклад, деякі види раку краще піддаються лікуванню певними способами, якщо у людини буде виявлено певну генетичну мутацію.