Далекобійники та інші водії, які займаються вантажними або пасажирськими перевезеннями знають, що таке тахограф, оскільки його наявність для них, згідно українського законодавства, є обов’язковою.
Тахографом називають контрольний пристрій, призначений для того, щоб фіксувати дані про пересування транспортного засобу та дії водія (початок/завершення роботи, відпочинок і т.д.). Використання такого обладнання спрощує контроль за дотриманням правил водійської роботи як для кермувальників, так і для роботодавців. А калібрування тахографа допомагає визначити пробіг машини та швидкість її руху.
Різновиди тахографів
Виробники пропонують два види пристроїв:
- Аналогові. У таких моделей є діаграмний диск із трьома шкалами і стилус, який на ньому вирізає сліди. Так пристрої фіксують швидкість автомобіля, пройдену відстань та дії водія;
- Цифрові. Це тахометри із вбудованою пам’яттю, у якій зберігається вся записана інформація (не менше, ніж через кожні 90 днів її потрібно вивантажувати).
Перед початком користування цифровим тахографом необхідно потурбуватись про виготовлення чіп-карти водія, яка є індивідуальним документом кермувальника. На ній з одного боку вказані особисті дані водія, а з іншого розміщено чіп, на який записується вся та ж інформація, що й на пристрій.
Із карти вивантажувати дані потрібно частіше – кожні 28 днів, щоб їх не втратити (якщо її пам’ять переповнюється, нові дані починають записуватись поверх попередніх).
Яку інформацію фіксує пристрій?
Чіп, який є на карті водія, допомагає цифровому пристрою ідентифікувати власника. Для цього потрібно просто вставити карту у спеціальний слот на тахографі, а далі система все побачить сама і буде фіксувати такі дані:
- дати;
- реєстраційний номер автомобіля;
- швидкість руху транспортного засобу;
- інформація про те, працює водій сам чи з напарником;
- дії кермувальника (відпочинок, водіння, простої і т.д.);
- перевищення швидкості;
- перевірка інформації із пристрою правоохоронцями.
Під час користування таким приладом, не обійтись без його додаткового обслуговування. Однією з послуг є розшифровка тахографа, яка може також включати зчитування даних, їх аналіз та архівування.
Якщо вам потрібно зчитати інформацію з чіп-карти водія або із тахографа, звертайтесь до представників компанії Світахо, яка спеціалізується на тахографічній продукції та займається її продажем з 2005 року.
Основні правила користування тахографом
Користуючись пристроєм, дотримуйтесь таких правил:
- використовуйте карту водія щодня, коли кермуєте;
- встановіть перемикач на потрібний вам вид діяльності та контролюйте цей пункт протягом всього періоду роботи;
- видаляйте свою чіп-карту, коли транспортним засобом користується інший водій або вона просто не під вашим контролем;
- фіксуйте країну, де починаєте і завершуєте роботу;
Обережно та акуратно поводьтесь з картою водія – вона має бути завжди чистою та рівною (згинати чи ламати її не можна).
На сайті компанії ви можете придбати тахографи, тахокарти, зчитувачі, рації, автомобільні радіостанції та іншу техніку, а також скористатись сервісними послугами, такими як установка та ремонт обладнання.