Якщо з роками швидкість роботи Mac знизилася, ви можете зробити апгрейд приладу, замінивши застарілі деталі на потужніші нові. Але у будь-якому разі спробуйте спочатку грамотно оптимізувати його роботу. Можливо можна обійтися й без зайвих витрат.

Корисні поради для швидкого покращення роботи макбуку.

Енергоємні програми.

Одна з найпростіших дій, яку можна виконати — закрити або навіть видалити програми та додатки, якими ви давно не користуєтесь, зокрема ті, що запускаються у фоновому режимі. Кожний зайвий процес навантажує ЦП, операційну систему, охолодження тощо. У результаті девайс починає шуміти, грітись, зависати тощо. Закінчили працювати чи грати — вимкніть ці додатки, щоб підвищити продуктивність ПК.

Крім того, можна скористатись утилітою Activity Monitor, яка показує усі активні процеси на MacBook. Щоб запустити додаток, перейдіть до системних налаштувань й натисніть “утиліти”.

Автоматичний запуск.

Існують програми, які за налаштуваннями автоматично відкриваються, коли вмикаєш MacBook та працюють у фоновому режимі. Вони створюють зайве навантаження на залізо та ОС, провокують перегрів та можуть стати причиною повільної роботи девайсу.

Щоб усунути цю проблему відкрийте “налаштування”, оберіть “користувачі та групи” й перейдіть до вкладки “об’єкти входу”. Перед вами відобразиться список додатків, що відкриваються автоматично. Оберіть програму, якій не слід відкривати разом із запуском комп'ютера та натисніть «-», щоб прибрати її.

Синхронізація iCloud.

Синхронізація файлів з iCloud на кількох пристроях також може вплинути на продуктивність макбук. Відключить цю функцію, якщо пам’яті ПК менше, ніж в айфоні. Залиште лише необхідні документи. Це своєю чергою допоможе прискорити функціонування гаджета та дозволить витрачати менше часу на процес синхронізації.

Виникли додаткові питання чи потрібна консультація кваліфікованого спеціаліста? Радимо звернутися до менеджерів сервісного центру 2Mac. Якщо необхідно, майстри проведуть детальну діагностику та допоможуть розібратися з тою чи іншою несправністю.

Чистка сховища

Macbook може працювати надто повільно через переповнене сховище. Наприклад, багато місця можуть займати фото, відео, ігри, додатки тощо — видаліть ті програми, що найменше використовуються та займають багато місця.

Деталі, які можно оновити в старенькому Мак:

  • SSD-диск

Запчастини Макбук випускаються спеціально під кожну модель та рік випуску. Ціна на неї теж буде різнитися. Чим більше пам’яті, тим дорожче деталь. Якщо в вас старенький Air, то краще обрати варіант на 128 ГБ, щоб не створювати зайве навантаження на залізо. Для заміни SSD MacBook Pro 2017 краще звернутися до майстрів сервісного центру. Адже це кропітка робота, яку слід довірити тільки кваліфікованим спеціалістам.

  • Оперативна пам’ять (RAM)

Перед тим, як починати пошук нової деталі з більшим об’ємом, потрібно зрозуміти який тип пам’яті підходить саме вашому Mac. Дізнатися цю інформацію можете натиснувши вкладку “Про цей комп’ютер”. Перед вами висвітиться поле з інформацією про девайс: рік випуску, модель, тип RAM (DD3). Від цих даних і слід відштовхуватися. Але пам’ятайте, якщо в вас девайс випущений пізніше 2013 року, то знадобиться перепайка материнської плати, бо оперативка цих моделей впаяна в запчастину.

  • Аккумулятор

Ресурс цієї комплектуючої обмежений, в середньому, до 4 років. Навіть якщо правильно заряджали macbook, робили профілактику, з часом доведеться замінити АКБ на нову. Радимо обрати новий оригінальний варіант з гарантією.