Багато українських компаній встановлюють GPS моніторинг з метою контролювати витрату палива та виключити його розкрадання. Адже ні для кого не секрет, що в підприємствах, які мають власний автопарк, основна стаття видатків, яка може досягати 80% бюджету, становить саме паливо.

У цьому огляді пропонуємо розглянути кілька способів економії палива на підприємстві за рахунок впровадження системи контролю транспортних засобів.

Економія палива за допомогою CAN-шини

Отже, кожен транспортний засіб має штатний датчик рівня палива, встановлений виробником на заводі. Датчик передає дані на бортовий комп'ютер, а той, у свою чергу, через CAN-шині в систему моніторингу. Все, що потрібно від власника ТЗ – встановити CAN-шину. Однак варто відзначити, що заводський ДРП має велику похибку, яка в деяких випадках може досягати 15-20%.

Економія палива за допомогою датчика витрати пального

Витратомір працює за принципом звичайного лічильника на воду, який можна зустріти у квартирах. Для монтажу пристрій потрібно впровадити в паливну магістраль транспортного засобу. Похибка його складає не більше 3%. До недоліків можна віднести: складний монтаж та необхідність регулярного обслуговування.

Економія палива за допомогою датчика рівня палива

Датчик рівня палива встановлюється у паливному баку автомобіля. З його допомогою можна відстежувати всі зміни, що знаходяться в ємності (заправки, витрати, зливи). Похибка у вимірах, як і в попередньому випадку, становить не більше 3%, але за умови правильного монтажу та налаштування. Основним недоліком приладу є необхідність просвердлити отвір у паливному баку, що категорично заборонено, якщо він перебуває на гарантії.

Враховуючи переваги та недоліки кожного методу, експерти рекомендують встановити одночасно два або три способи.

GPS моніторинг транспорту дозволить виявити різні порушення з боку недобросовісних співробітників, які негативно впливають на витрати палива. Наприклад, агресивна манера водіння (різкі гальмування та старти), перевищення швидкості, тривалий холостий хід та інше.