Вино — це благородний алкогольний напій, історія якого сягає корінням у глиб тисячоліть. З роками у світі з’явилася величезна кількість вин, які відрізняються за кольором, сортом винограду, місцевістю, де він вирощувався, вмістом цукру, вуглекислотою та міцністю. Сьогодні будь-хто може вино купити з доставкою додому чи в офіс. Для цього необов’язково їхати до найближчого магазину, стояти у чергах та вислуховувати шаблонні фрази консультантів. Достатньо оформити замовлення на сайті або у мобільному додатку онлайн-супермаркету Турбо. Завдяки власним дарксторам у різних районах Києва кур’єри Турбо дуже швидко доставлять замовлення. Для цього їм знадобиться від 15 хвилин. 

Але якщо ви хочете зробити вдалу покупку та орієнтуватися у винному світі навіть без допомоги сомельє, варто ознайомитися з традиційними основами класифікації вин.

7TL262oQ98fJ4HXkuhxhl4nF_qUQgHO0E5nktgsiYDHm12AlFBf9rpw1gUGEiD5V3vklUSsToTIP_Sad5cruGuwU9sWvTpLUICvOmTMGn80pWekEgBrxVyQUAPhFCbI_UIoKBj0TFx8KOo61PAHsTw

Класифікація вин за кольором

Колір вина є першою ознакою, на яку зазвичай звертають увагу покупці. Також у кожного кольору є свої відтінки, які є індикатором витримки вина. Вони свідчать про час, проведений напоєм у бочці або пляшці до того, як він потрапив до споживача. За кольором виділяють такі види вин:

  • Червоні вина. Створюються виключно із темних сортів винограду. Тут ключовим фактором є тривалість мацерації, що визначає глибину смаку кінцевого продукту. Чим більше часу напій проводить у контакті зі шкіркою винограду, тим багатшим і терпкішим буде його смак і колір.
  • Білі вина. Виготовляються з білих сортів винограду, мають легший та кислуватий смак і чудово поєднуються зі стравами з риби, морепродуктами та овочевими салатами.
  • Рожеві вина. Зазвичай отримують із темних сортів винограду завдяки нетривалій витримці на шкірці ягід або повільному пресуванню, що дозволяє досягти їх унікального рожевого кольору. 

Відносно новою категорією є помаранчеві вина. Це вина, які настоюється на шкірці протягом тривалого часу. Вони часто витримуються у глиняних амфорах чи дубових бочках. Завдяки такій витримці та повільному окисленню, помаранчеві вина набувають золотистого відтінку, їх смак стає глибшим та інтенсивнішим, а іноді у них навіть з'являються таніни – в'язкі речовини, які зазвичай відсутні у білих винах.

Класифікація вин за кількістю цукру

Ця класифікація враховує цукор, що залишається у напої після завершення процесу ферментації та періоду витримки. Цукор є природним компонентом винограду, і його вміст може значно змінюватись залежно від сорту винограду. 

Враховуючи кількість залишкового цукру, вина ділять на дві основні категорії: столові вина (можуть змінюватись від сухих до напівсолодких) і десертні вина (охоплюють спектр від напівсолодких до солодких). У помірній кількості з невеликою кількістю цукру якісне столове вино тонізує, нормалізує обмін речовин і навіть прискорює засвоєння білка.

За кількістю цукру виділяють такі вина:

  • Сухі. Їхній цукровий вміст не перевищує 4 г/л, що вказує на те, що цукор майже повністю засвоївся дріжджами у процесі ферментації. Переважна більшість вин світу належать до сухих.
  • Напівсухі та напівсолодкі вина. Займають проміжну позицію між сухими та солодкими винами, із вмістом цукру до 18 г/л для напівсухих та до 45 г/л для напівсолодких. 
  • Солодкі вина. Мають вміст цукру понад 45 г/л і виробляються різними методами: це може бути зупинка бродіння або використання спеціальних сортів винограду. 

Існує величезна кількість варіацій вина, тому і класифікацій дуже багато. Наприклад, за вмістом вуглекислого газу виділяють тихі та ігристі вина, за вмістом алкоголю – легкі, середні та міцні, за витримкою бувають молоді, витримані у бочках та у пляшках.

Замовити якісне вино з доставкою додому можна на сайті онлайн супермаркету Турбо. Крім алкоголю у каталозі Turbo представлений величезний вибір свіжих продуктів та готової їжі. Всі замовлення доставляються у спеціальних термосумках. Доставка замовлень на суму від 400 грн – безкоштовна. Участь у бонусній програмі TurboCoin, робіть шопінг з Турбо ще вигіднішим та зручнішим.