Натуральний французький коньяк — це благородний напій, який приваблює вишуканим смаком. Існує загальноприйнята класифікація цього виду алкоголю, і маркування на пляшці може багато розповісти про продукт. Тому під час вибору звертайте увагу на такі позначки, як ХО, VS і VSOP. Image

Вік напою

На смакові властивості впливає термін витримки продукту. Чим він більший, тим смачніший напій. Справжні поціновувачі можуть відрізнити коньяки XO за кольором, запахом, смаком та іншим показниками. Виробники використовують спеціальні коди, які надають інформацію про продукт. Вперше таку класифікацію запропонували винороби зі старовинного коньячного дому Hennessy, а пізніше її схвалило Національне професійне бюро. Спочатку дані визначалися зірочками, а згодом стали застосовувати латиницю. Створену систему миттєво підхопили всі відомі виробники.

Витримка починається з 1 квітня, о першій години ночі. До цього часу сировина має бути перероблена та залита в ємності для дозрівання. Вік напою визначається часом, протягом якого той перебуває в дубовій бочці, доки не потрапить до скляної посудини. Потім напій перестає «старіти», ніби завмирає. Скільки б часу не пройшло, смакові властивості коньяку надалі не змінюються.

Як розшифровується маркування

Найменший термін витримки алкоголю становить тридцять місяців, що рівноцінно трьом зіркам. Значення літер у позначках:

  1. С (Cognac) — коньяк;
  2. Е (Special) — особистий;
  3. О (Old) — старий;
  4. V (Very) — дуже;
  5. S (Superior) — чудовий;
  6. P (Pale) — блідий;
  7. Х (Extra) — екстра.

 

Тепер розглянемо, що означають ці літери у певних поєднаннях.

 

VS — Very Special

Напій називають «дуже особливим». Це наймолодший коньяк, який відповідає трьом зіркам, або Trois Etoiles. Він має приємний м’який смак та аромат, бурштиновий колір. Витриманий упродовж двох із половиною років.

VSOP — Very Superior Old Pale

Це середній віковий тип напою. Назва перекладається «дуже особливий, старий та блідий». Спирт витримується в дубовій бочці не менше ніж 4 роки. Має велику популярність завдяки гарному співвідношенню ціни та якості. У смаку переважають мускатні нотки, коньяк рекомендований для особливих подій.

ХО — Extra Old

Особливий напій, який має багато шанувальників. Назва означає «дуже старий». Для створення такого алкоголю використовують спирти, витримані понад шість років. Зрілість напою гідна уваги справжніх гурманів. Коньяк має досить м’який та збалансований смак, в якому відсутні сторонні домішки, а також тривалий приємний посмак. Відрізняється витриманим насиченим ароматом. Продукція з довшою витримкою, на думку професіоналів, не потребує класифікації, тому що більші терміни не впливають на купажування. Якщо ви хочете купити та скуштувати різні види коньяків, завітайте до маркету Маудау. Тут ви знайдете оригінальну брендову продукцію на будь-який смак.