Сучасні будинки відрізняються високим енергоспоживанням, тому нема нічого дивного в тому, що їх власники вкладають у виготовлення хорошої якості термоізоляції будівлі, бо таким чином можна звести до мінімуму втрати тепла. В основному коли використовується мінеральна вата львів при теплоізоляції будинку, прагнуть до видалення всіх містків холоду, які зазвичай виникають при будівництві будинку.
У нашій країні,в більшості випадків, індивідуальні будинки є цеглянимибудівлями, які розробляють і виконують з припущенням, що найбільш раціональним є коефіцієнт теплопередачі U=0,25 Вт/(м2к) – для стін і U=0,20 Вт/(м2к) – для покрівлі та стін. Такі значення є найбільш економічними і дають найбільший ефект утеплення, при відносно не високих витратах.
Якщо ви боїтеся зростання енергоносіїв і тим самим збільшуючи ваші рахунки за опалення, ви можете спробувати побудувати енергозберігаючіперегородки, що мають поліпшені параметри, тобто U<0,2 вт/(м2к).
Найчастіше для виконання утеплення будинку, застосовують мінеральну вату або піно полістирольні плити. Потеплінню повинна бути піддана також дерев'яна конструкція даху. Як правило, в будинках конструкції даху, використовується деревина сосни, але це не кращий матеріал, якщо мова йде про термоізоляцією. Щоб отримати коефіцієнт теплопередачі на рівні U<0,3 вт/(м2к), балки повинні мати товщину не менше 50 см, адже це дуже не економічно і недоцільно. Враховуючи те, як крокви, поденки повинні бути утеплені – найкраще використовувати мінеральну вату товщиною близько 10 см.
Наважуючись на утеплення будівлі, крім того, ви повинні прийняти рішення щодо вибору термоізоляційного матеріалу. Найчастіше застосовується полістирол, тобто просто пінопласт, або мінеральна вата. Будь-які вироби на основі мінеральної вати, мають дуже хороші теплоізоляційні і акустичнівластивості, вони, крім того, стійкі до вогню, але сильно вбираючі. Найчастіше використовуються, як матеріал на утеплення горищ, стін, плоских дахів і перекриттів. Їх можна використовувати для підвісних стель або перекриттів, що виникають між поверхами і перегородками. У свою чергу, спінений полістирол, тобто, насправді полістирол має значно кращі теплоізоляційні властивості, ніж акустичні. Крім того, стійкий до впливу вологи і дуже швидко сохне. Погано переносить контакт з вогнем або деякими хімічними речовинами і не стійкий до впливу прямих сонячних променів. Використовується для утеплення фундаментів, плоских дахів, терас, цегляних стін і стель.Альтернативними матеріалами для виконання утеплення будинку, є: керамзит, перліт, термоізоляція з деревних волокон, ізоляція з целюлозних волокон і т. д.