Нещодавно в Україні в другому читанні було прийнято закон про легалізацію медичного канабісу. Ця рослина вже давно перебуває під пильною увагою вчених, а в таких країнах як Канада, Нідерланди, Австралія, Ізраїль та деяких штатах у США вона активно використовується у медичній практиці. Водночас вчені з усього світу продовжують досліджувати канабіс, шукати його нові властивості та способи застосування. У цій статті ми якраз і розглянемо, що нового стало відомо про марихуану за підсумками 2023 року.
Слід зазначити, що цей матеріал підготовлений та представлений виключно з метою ознайомлення. Ми в жодному разі не закликаємо вас вирощувати та зберігати канабіс, оскільки в Україні така діяльність заборонена законом.
Що відомо про медичний канабіс?
Медична марихуана містить у своєму складі речовини, які здатні сприятливо впливати на фізіологічний стан людини. Ці речовини називаються каннабіноїди. Вони допомагають зняти больовий синдром, надають заспокійливу дію та покращують роботу травного тракту. Найбільш дослідженими канабіноїдами є тетрагідроканабінол (ТГК) і виокремлений із нього канабідіол (КБД).
Коли точилися дискусії з приводу легалізації канабісу в Україні, противники цього закону стверджували, що рослина завдає шкоди здоров'ю людини. Але цю інформацію повністю спростовує науковий факт, підтверджений дослідженнями ВООЗ у 2018-19 роках, який свідчить, що позитивний вплив мають лише ті сорти конопель, в яких міститься понад 37% тетрагідроканабінолу у 2/3 сухої маси суцвіть. Такий вплив можливий лише у елітних сортах конопель з великим ТГК. У медичних цілях використовуються смоли, екстракти, настоянки та насіння конопель, рівень в яких тетрагідроканабінолу не перевищує 23% ТГК.
Користь медичної марихуани для здоров'я
Позитивний вплив канабісу на здоров'я людини доведено багатьма дослідженнями та практичним використанням цієї рослини в медицині у багатьох країнах. Каннабіноїди, що входять до складу цієї рослини, допомагають знизити тривогу, зменшити біль, зняти запалення, контролювати нудоту та блювання при лікуванні раку хіміотерапією, а також стимулювати апетит та знімати напругу в м'язах. Ці здібності конопель дозволяють полегшити стан хворих з такими захворюваннями:
- хвороба Альцгеймера;
- онкологія;
- хвороба Крона;
- анорексія;
- епілепсія;
- розлади харчової поведінки;
- розсіяний склероз;
- ВІЛ/СНІД тощо.
Також високу ефективність має канабіс при ПТСР, що особливо важливо для України, у якій з кожним днем кількість військових із такими симптомами суттєво збільшується.
У 2023 році вчені приділяли особливу увагу вивченню переваг використання марихуани для полегшення болю в онкохворих. Результат одного з таких досліджень показав, що канабідіол за умови пригнічення білка-6, що зв'язує ретинобластому, пригнічує зростання клітин багатьох видів раку. Також у журналі клінічної онкології був опублікований результат досліджень, які свідчать, що олія канабісу полегшує симптоми у пацієнтів, які отримують паліативну допомогу на пізніх стадіях раку. Омега -3, омега -6, омега -9, - присутні в коноплях,
У 2023 році було проведено безліч досліджень, пов'язаних з вивченням потенціалу канабісу в лікуванні болю в онкохворих. Тепер вчені сходяться на думці, що надалі потрібно розширювати сферу досліджень, щоб отримати повніше уявлення про терапевтичні переваги цієї рослини.
Джерело: https://coffeeshop.ua/seed-shop/medicinskie-sorta