Початківцям часом непросто з вибором настільних ігор. Адже жанрів, типів та видів настілок існує чимало. Розберемо представлені настільні ігри за типами, керуючись особливостями ігрового процесу. Сподіваємось, ця класифікація полегшить вам вибір.

Який жанр настільної гри вибрати?

- Логічні
Сюди відносяться настілки з абстрактним сюжетом, а найчастіше і взагалі без нього. Яскравий приклад, знайомий кожному з дитинства, — це шахи, шашки чи крапки. За бажання аналогії з реальним світом провести можна, але як такий сюжет відсутній, а герої найчастіше знеособлені. Сучасні приклади: Гембло, Абалон або Імаджінаріум.

- Історія
До цього жанру відносяться настілки двох видів — засновані на історичних подіях або в реальних декораціях з закладеною всередину сюжетною історією. Яскравий представник першого виду – класика Ганзейський Союз, а другого – ігри серії Детектив.

- Фантастика
Хіба потребує цей ігровий жанр пояснення? Сюди відноситься все, що можна назвати фантастикою, яка існує при деяких припущеннях, — від відомих кіновсесвітів (наприклад, Зоряних Війн або Гравіті Фоллз) до постапокаліпсису (Fallout).

- Фентезі
Це ігри по казковим світам, як широко відомим (Гаррі Поттер або Ктулху), так і виключно ігровим. Сюди ж відносяться ігри за легендами та міфами Скандинавії, Стародавньої Греції, Риму, Індії тощо.

Про що говорить тип настілки?

Що стосується типів настільних ігор, то тут слід керуватися вже не атмосферою та світом, у якому розгортаються події, а ігровою механікою та особливостями:

- Стратегія
Гра на логічне мислення, в якій учасники мають розвивати міста та держави, досліджувати й колонізувати території, а нерідко вести війну один з одним. Такі собі симулятори політики в сучасному, середньовічному або вигаданому світі. Яскраві приклади - Поселенці або Гра Престолів.

- Амерітреш
Категорія ігор, що базуються на конфлікті між гравцями. Причому кожний має безліч можливостей та інструментів для перемоги. Хороші приклади цього жанру: Клинок і Чаклунство або Хеллбой.

- Декбілдінг
У перекладі з англійської — побудова колоди або колодобуд. У цих іграх учасники мають формувати свою ігрову колоду за певними правилами, прагнучи отримати перевагу перед колодами суперників. Подібні настілки у дусі Гаррі Поттера чи серії Війна Світів відкривають широкі тактичні можливості та різноманітність партій.

Світ настільних ігор дуже великий, тому кожен знайде саме свою гру.