Поки в Ужгороді ухвалюють рішення про перейменування вулиць, у Києві вирішили контролювати рекламу азартних ігор і запровадити новий орган. Тепер за діями рекламних компаній стежитиме Українська комісія з регулювання азартних ігор і лотерей (далі КРАІЛ). Також у цьому допомагатимуть нові норми законодавства. З 2 жовтня треба буде суворо контролювати, щоб цих норм усі дотримувалися.

Зміни внесено і до Закону України "Про рекламу", а також обговорили під час сесії компетенцію Української КРАІЛ. Тепер новий орган здійснюватиме контроль законодавства про рекламу. Особливу увагу приділили контролю за рекламою азартних ігор.

Катерина Бердникова сказала, що треба виробити певні правила взаємодії між сторонами у сфері азартних ігор. Готові вислухати думки, щоб інтереси всіх сторін були враховані.

Як уточнила Бердникова, що раніше було багато розбіжностей щодо повноважень і органу, який вирішуватиме питання у сфері реклами азартних ігор. Тепер цей орган визначено, це буде КРАІЛ. На цьому було покладено край у суперечках щодо контролю та дотримання норм законодавства у сфері реклами.

За словами Катерини Бердникової, зараз обрали регулятор і він має право застосовувати штрафи до порушників. Сума штрафу це триста МРОТ (понад 2 млн гривень) на перше січня року, в якому застосовуються санкції. Такий штраф можуть застосувати до будь-якої зі сторін. Це стосується як замовників реклами, розповсюджувачів і виробників реклами.

Щоб уникнути штрафів, легальні онлайн-казино (ознайомитися можна тут) мають суворо дотримуватися законодавства, включно з правилами щодо часу та місця розміщення реклами, її форми та змісту, а також перевіряти наявність ліцензій у замовників, які організовують азартні ігри.

Метою КРАІЛ не є застосування каральних заходів, а скоріше встановлення співпраці з підприємствами для ефективної роботи в екологічному секторі економіки. Важливо створити умови, щоб усі галузі, включно з рекламою та організаторами азартних ігор, могли спокійно працювати. Боротьба з ігровою залежністю також входить в обов'язки КРАІЛ. Світовий досвід показує, що поширення лудоманії пов'язане з некоректною рекламою.

КРАІЛ, вищі органи влади, бізнес і суспільство об'єднали свої зусилля для боротьби з соціальними ризиками в азартних іграх і лотереях. Треба виробити спільні правила поведінки між учасниками.