Альтернативні джерела енергії зручні, практичні та економічні, проте для того, щоб користуватися ними, потрібна певна кількість обладнання. Зокрема, важливим елементом сонячної станції є панелі, які виробляють електрику, отримуючи потужність від небесного світила. Проте струм, який вони дають до мережі, є постійним, а отже, не підходить для повсякденного використання.

Щоб отримати змінний струм та забезпечити роботу електроприладів, потрібен інвертор. Це генератор, який є важливою складовою геліосистеми. Він не тільки створює необхідний струм, а й додатково захищає обладнання від негативних факторів та поломок, пов’язаних із ними. Його наявність є обов’язковою для кожної сонячної станції, в тому числі невеликої, призначеної для побутових потреб.

Мережевий інвертор: що це за пристрій

При виборі приладів для геліосистеми керуються типом і принципом роботи останньої. Так, якщо для станції, яка підключається до загальної електромережі, віддає туди надлишки згенерованої енергії та працює за «Зеленим тарифом», знадобиться відповідна модель. Купити мережевий інвертор в інтернет-магазині Solar-Tech пропонується у комплекті з настінними кронштейнами та роз’ємами змінного струму.

Головна особливість мережевого інвертора полягає в тому, що він функціонує одночасно із централізованим електропостачанням. Він не просто перетворює постійний струм на змінний, а виконує також багато інших функцій. Зокрема це регулювання важливих параметрів, наприклад, частоти, амплітудних перепадів тощо. При цьому не використана електроенергія надходить до загальної мережі. Такі моделі називають «on grid».

Існують інвертори «off grid», які через їхній принцип роботи називають автономними. Вони працюють незалежно від електричної мережі, тому підходять для регіонів, де вона дуже нестабільна, або взагалі відсутня. Існують і гібридні пристрої, які поєднують у собі особливості й переваги перших двох різновидів. У них передбачено більше корисних і зручних налаштувань, тому їх найчастіше вибирають для домашньої станції, хоч і коштують вони недешево.

Як правильно підключати інвертор

Якщо зробити це точно за правилами, сонячна електростанція працюватиме ефективно й стабільно. Саме тому для встановлення варто звернутися до фахівців компанії Solar-Tech, адже вони мають великий практичний досвід із облаштування та налаштування, а також модернізації альтернативних джерел енергії. Тут виконують повний комплекс робіт «під ключ», надають офіційну гарантію та пропонують тільки сертифіковані пристрої.

Кабель, призначений для передачі постійного струму, повинен мати мінімальну довжину та максимальний переріз. Якщо споживач знаходиться далеко від елементів геліосистеми, тоді потрібно нарощувати електрокабель, проте його протяжність не може бути більшою за 3 метри. Фахівці, зазвичай, встановлюють інвертор поруч із сонячною панеллю, саме тоді уся система працюватиме злагоджено.

Як правильно вибрати мережевий інвертор

Перший та найважливіший критерій – побажання самого користувача. Замовник вирішує, яка система йому найбільше підходить і відповідно вибирає обладнання для неї. Мережевий інвертор стане чудовим вибором для об’єкта, на якому сонячну електростанцію встановлюють, що користуватися тільки вдень для економії на комунальних послугах.

Під час вибору мають значення такі характеристики:

  • показник вхідної напруги. Залежить від споживання конкретного об'єкта;
  • вихідна форма напруги;
  • номінальна, пікова потужність;
  • наявність охолоджувальної системи;
  • потужність у режимі споживання енергії тоді, коли навантаження немає.

Має значення також захист пристрою від таких негативних факторів як перезавантаження, сильне зниження або екстремальне підвищення напруги, короткого замикання. Звертають увагу й на коефіцієнт корисної дії, він має бути не менше за 90%.

В цілому, мережеві моделі стануть гарним вибором для користувача геліосистеми, який має у себе вдома дизельний або бензиновий генератор. В асортименті компанії Solar-Tech представлені моделі малої та високої потужності, які можуть використовуватися на невеликих або масштабних сонячних електростанціях.