У виставкових залах більшості магазинів сантехніки представлені ванни зі сталі, чавуну, литого акрилу та ABS-пластику, який прихований під тоненьким шаром акрилу. Таке ж різноманіття вас очікує у каталозі ванн https://www.santechshara.ua/santehnika/vanni/ одного з найбільших магазинів сантехніки в Україні. Небагато пересічних покупців знають про існування унікального матеріалу сталь-емаль, який створила німецька компанія KALDEWEI. Зараз ви дізнаєтесь, чим він особливий.
Декілька фактів про сталь-емаль:
- Міцніша за чавун та в рази легша;
- Її вкрай складно подряпати та неможливо відколоти;
- Не боїться вогню та будь-яких перепадів температур;
- Не має пор, тому гігієнічна;
- Досить пластична, тому приймає різноманітні форми.
Чим унікальна сталь-емаль?
Це без перебільшення найміцніший матеріал, з якого виготовляють сантехніку. Він еластичніший за чавун, тому не розколюється від падіння важких предметів. Скляна емаль значно міцніша за акрил, який можна подряпати навіть абразивною губкою. Цей матеріал не боїться перепадів температур та прямого контакту з вогнем. Йому не страшні фарбники та хімічні речовини. Якщо ви шукаєте ванну, яка витримає дитячі ігри та кидання іграшками, гострі кігті собаки, змивання фарби для волосся та будь-які інші випробування — обирайте модель зі сталі, покритої скляною емаллю.
Як виготовляють сталь-емаль?
Запатентований матеріал компанії KALDEWEI має товщину 3,5 мм, з яких 2,9 мм це стальна пластина, по 0,2 мм грунтівки по обидва боки пластини та шар надміцної емалі, товщиною 0,2 мм. Рецептура емалі тримається у секреті, але відомо, що у її складі є кварцевий пісок, польовий шпат, сода та оксиди металу. Унікальну композицію сировини розплавляють при температурі 1300° C та різко охолоджують. Так зі сплаву отримують емалеві фрити — скляні кристали, розміром до 0,2 мм.
Протягом 5-6 годин емалеві фрити перемелюють із водою, щоб вийшла рідка емульсія (шлікер). Емалевий шлікер тонким шаром наносять на поверхню стальної чаші та запікають. Процес спікання сталі та емалевого шлікера при температурі 850° C робить цей матеріал цілісним. Тому емаль не відколюється від основи, як це трапляється із чавунними ваннами. Головним доказом надійності сталь-емалі є 30-літня гарантія від виробника.
Як доглядати за ванною зі сталі-емалі?
Догляд є найприємнішим аспектом володіння стальною ванною. Її поверхня покрита склом, тому є ідеально гладкою та не має пор. Вона не вбирає запахів та не фарбується. Бруд та бактерії не затримуються на поверхні, тому чашу не доводиться відчищати хімічними речовинами. Достатньо просто змивати мильний наліт та залишки піни після кожного використання. З такою ванною ви забудете про меламінові губки та чудо-засоби з їдким запахом, які відчищають усі види забруднень.