Відвідування спортзалу потребує вільного часу, якого, на жаль, завжди не вистачає. Альтернативою тренуванням у залі можуть стати домашні тренажери, які дозволяють стежити за фізичною формою без додаткових витрат часу. Вибрати обладнання для дому можна за кількома важливими критеріями – призначенням та його відповідністю меті, ціною, функціоналом. Серед найбільш затребуваних варіантів спортивного інвентарю – кардіотренажери, це універсальне рішення для підтримки гарної фізичної форми, скидання ваги та зміцнення всього організму вцілому. До цієї групи тренажерів відносяться і бігові доріжки, орбітреки, велотренажери. Якому з варіантів віддати перевагу?
Велотренажер: призначення, характеристики, специфіка вибору
Велотренажер – один з найпоширеніших видів кардіотренажерів. Таке обладнання є у кожному професійному залі та активно використовується для домашніх тренувань. Велотренажер купити варто тим користувачам, які хочуть:
-
зміцнити мускулатуру ніг, спини, преса, ягодиць;
-
покращити імунітет та підвищити витривалість організму;
-
позбутися зайвої ваги.
Сучасні велотренажери обладнані комп’ютером, який відповідає за їх функціональність. Завдяки впровадженню електронного управління вдалося досягти зменшення розмірів конструкції, зробити її компактною та ергономічною, позбавившись громіздких та незручних ланцюгів та ременів. Механічні моделі також є у продажу, але попит на них поступово знижується. Популярними рішеннями є:
-
магнітні моделі – забезпечують плавний хід, працюють безшумно, мають розширений функціонал;
-
електромагнітні велотренажери – довговічні, розраховані на вирішення різних завдань та досягнення цілей тренування.
Відрізнятися може і конструкція обладнання. Вертикальні велотренажери забезпечують класичний спосіб посадки спортсмена. Педалі розташовані під сидінням. Горизонтальні конструкції забезпечують зниження навантаження на хребет та коліна. При цьому вони габаритніші і вимагають наявності вільного простору для розміщення.
При виборі велотренажера зверніть увагу на технічні характеристики моделі – максимальну вагу користувача, розмір та вага маховика, потужність двигуна, кількість тренувальних програм, наявність функції регулювання керма та сидіння.
Орбітрек: універсальний тренажер для дому та залу
Еліптичний тренажер або орбітрек – обладнання, що об'єднало в собі функції велотренажера та бігової доріжки. Заняття на орбітреці залучають мускулатуру ніг, рук, спини, преса, плечового пояса. Це відмінний вибір для тих, хто хоче об'єднати силові навантаження, кардіо та спалювання жиру. До того ж, орбітрек – найбезпечніший для суглобів варіант кардіотренажера. Виробники пропонують кілька технічних рішень:
-
механічний орбітрек – моделі з механікою втрачають популярність, адже не можуть забезпечити плавність ходу та безшумність, вимагають ручного керування, хоч і коштують недорого;
-
магнітні моделі працюють плавно, не створюють шуму, дають можливість зручно регулювати ступінь навантаження, оснащені сучасним комп’ютерним обладнанням;
-
електромагнітні еліпсоїди – найпопулярніший варіант тренажера, який приваблює високою функціональністю та ергономічністю (висока швидкість зміни програм тренувань, великий вибір режимів роботи, безшумність).
Серед факторів, що впливають на вибір орбітрека – розташування маховика (переднє, заднє, центральне), відстань між педалями (Q-фактор), яка безпосередньо впливає на рівень навантаження на ноги. Чим вищий зріст спортсмена, тим більшою має бути довжина кроку.
Бігова доріжка: власний трек для бігу вдома
До початку ери популяризації орбітреків саме бігова доріжка утримувала лідерство серед кардіотренажерів. Це хороший кардіостимулятор та інструмент для позбавлення від зайвої ваги. Один з вагомих мінусів обладнання – великі розміри, але покупка складної доріжки позбавляє незручностей. Виробники пропонують механічні та електричні моделі. Перші – коштують дешевше, але мають всі недоліки механічних тренажерів. Електричні моделі більш функціональні, дозволяють вибирати кут нахилу бігового полотна, керувати режимами тренування, змінюючи швидкість бігу та навантаження. При виборі пристрою зверніть увагу на якість системи амортизації, наявність важливих функцій (пульсометр, лічильник відстані, часу, калорій).
Висновки
Бігова доріжка стане найкращим вибором для людей, які прагнуть схуднути та зміцнити серцеву систему. Велотренажер підійде тим, хто мріє покращити фізичну форму та зміцнити мускулатуру ніг. Універсальний вибір тренажера – орбітрек, який дозволяє проводити комплексні тренування для вирішення широкого спектру завдань. Вибирайте з урахуванням цілей і наявних особливостей здоров’я та фізичних даних.