Робота SEO-спеціаліста пов’язана із аналізом великої кількості інформації. Вона вимагає терпіння, уважності та багато часу. Ефективність інтернет-маркетолога напряму залежить від його продуктивності, тобто швидкості обробки даних та формування відповідних висновків щодо подальшого просування продукту.
Дізнатися секретні методики та відпрацювати скіли можна за допомогою онлайн навчання СЕО, яке пропонує академія інтернет-маркетингу Webpromoexperts. Записуйтесь на курс, та підвищуйте свою кваліфікацію швидко та якісно. А поки що розповімо про новітнього помічника — ChatGPT, який може суттєво полегшити роботу над SEO-задачами.
Що таке ChatGPT і навіщо він SEO-шнику
У 2022 році на широкий загал була випущена унікальна розробка дослідницької компанії OpenAI — штучний інтелект, що здатен до діалогового віртуального спілкування. ChatGPT — це чат-бот із величезним запасом знань та здатністю до самонавчання. Він володіє найрізноманітнішою інформацією, опублікованою до 2021 року, вміє аналізувати, робити висновки та генерувати ідеї.
Діапазон можливостей ШІ спершу налякав спеціалістів інтернет-маркетингу, адже завдяки їм чат-бот може виконувати ті ж самі задачі швидше, а подекуди й якісніше. Він моментально опрацьовує запит і видає рішення за лічені секунди, тоді як людина витратила б на те саме завдання кілька годин.
До спектра можливостей ChatGPT, які є корисними SEO-спеціалісту, можна віднести:
- Аналіз ніші — оцінка користувачів за ключовими параметрами та виділення їх пріоритетних інтересів, аналіз конкурентів та їх контенту.
- Аналіз пошукових запитів — визначення пошукового інтенту своєї цільової аудиторії.
- Пошук та формулювання ключових запитів для уточнення та коригування контенту.
- Генерування та редагування контенту.
Кожне з цих завдань для людини передбачає поетапне пропрацювання з використанням різноманітних інструментів і методик. Для ChatGPT виконання займає хвилини, але лише за умови правильно сформульованого запиту. Саме потреба формулювання завдання убезпечує спеціалістів інтернет-маркетингу, адже ШІ не може працювати автономно. Це лише спритний помічник майстра, але не керівник. Результат його роботи безпосередньо залежить від кваліфікації та досвіду СЕО-спеціаліста, який його використовує.
Кожна відповідь чат-бота вимагає критичного осмислення та перевірки фактів, оскільки алгоритми роботи передбачають суб’єктивне мислення АІ в процесі формулювання висновків або створення контенту. Інтернет-маркетолог завжди повинен переконуватися у правдивості запропонованої відповіді.
Підсумок: що варто делегувати ChatGPT
Хороший спеціаліст повинен не боятися новинок та вміти використовувати їх на свою користь. Щоб оптимізувати роботу СЕО-маркетологу варто подружитися з ШІ ChatGPT та спробувати з його допомогою пришвидшувати такі завдання:
- Досліджувати ринок — аналізувати контент конкурентів, вивчати інтереси користувачів, визначати пріоритетні напрями просування продукту.
- Створювати контент — шукати, перевіряти, аналізувати та генерувати відповідно до ключових потреб користувачів.
- Редагувати контент – вдосконалювати, поглиблювати та перекладати.
Професійний розвиток та підвищення кваліфікації ніхто не скасовує, але якщо рутинну роботу можна спростити та пришвидшити за допомогою безкоштовного чат-бота, цим бонусом варто скористатися.