Вибираючи ніж на кожен день, недосвідчений покупець розгубиться від великої кількості варіантів складаних ножів. Така кількість сталей, форм, розмірів і видів замків будь-кого введе в замішання. Хіба може недосвідчена в цій справі людина припустити, що простий складаний ніж виявився складним високотехнологічним виробом?

Розмір та маса

Перше, на що варто звертати увагу при виборі будь-якого предмета повсякденного носіння, чи то нож чи ліхтарик - це габаритні розміри і маса. Щодня тягаючи на собі купу важливих і не дуже предметів, у центрі уваги виявляється кожен грам. Начебто, що таке - 200, 300 грам - дрібниці, але повірте, коли у вас на кишені причеплена 300-грамова штуковина, через деякий час вона переключить на себе всю вашу увагу і врешті-решт ляже на полицю. Габарити складаного ножа залежать від довжини клинка. Для міських умов найзручнішою довжиною клинка буде клинок до 100 мм. Головне - практичність, а меч довше 100 мм набагато ефективніше короткого, а ось розміри і масу збільшить. Так що з розмірами та масою кишенькового ножа визначилися: оптимальна маса до 150 г та довжина клинка до 100 мм.

Комфорт та зручність

Тут все трохи складніше. Щоб підібрати ніж по собі – його треба потримати у руках. Іншого надійного способу немає. Долоні та поняття про зручність у всіх різні. Для когось коротка рукоятка виявиться чудовим компактним варіантом. Якщо у вас немає можливості потримати ножа в руці, орієнтуйтеся на довжину рукояті і простоту її профілю: довжина рукояті не менше ширини долоні і менше різних вигинів і витоків. До цього пункту я ще відніс би зручність носіння, тобто використовується для цього кліпса або чохол. У кожному способі є свої плюси та мінуси, але більшість сходиться на перевагах кліпси – не потрібен ремінь, а все що вам потрібно просто не забути прикріпити ніж до кишені штанів. Великим плюсом у виборі ножа буде можливість переставляти кліпсу на інший бік рукояті, і ви зможете носити ніж як на правій, так і на лівій стороні штанів.

Матеріали

Сталь клинка має бути досить зносостійкою, щоб тримати ріжучу кромку (РК) досить довго і вам не довелося підправляти ніж щодня. Не обов'язково замахуватися на преміум матеріали, а вибрати ніж із клинком з обкатаної часом та користувачами сталі.

З рукояттю все простіше. Найбільш практичним варіантом буде рукояти з G-10. Але у виборі матеріалу рукояті міського ножа важливу роль відіграє естетична складова. Орієнтуйтеся на свій смак, але проходьте повз ножі з металевими рукоятками - за тактильними відчуттями вони досить специфічні, хоча і виглядають красиво. Краще придивіться до легких та елегантних ножів з рукоятками з титану чи вуглеволокна. Вартість таких ножів звичайно буде вищою.

Співвідношення ціна/якість

Ви ніколи не купите ідеальний ніж, незважаючи на те, скільки ви готові викласти за нього гроші. Тому будь-який вибір – це компроміс. Не варто гнатися за супер-преміум марками сталей та моделями відомих дизайнерів. Швидше за все, ціна буде вищою за аналогічні моделі через знамените ім'я або новітні матеріали. Не варто впадати і в іншу крайність. Купуючи дешевий ніж, через деякий час користування ним, вас може спіткати розчарування від покупки. Ви помічаєте, що швидко тупитися або розхитується клинок, погано оброблена рукоятка натирає руку або псує тканину кишені. Зупиніть свій вибір на перевірених моделях Victorinox, що виходять не один рік.