Всі ми чули фразу: «Хто не знає історію, той змушений повторити її знову». Однак, історія це не лише перелік подій, які відбулися в минулому, це ще й культура, яка сформувалась у наших предків, яка була табуйована та яка дійшла до нас. І наше завдання вивчити, увібрати в себе культуру свого народу, своєї землі та передати прийдешнім поколінням. Є безліч способів, щоб цього досягти: читати книжки, дивитись фільми, відвідувати фестивалі, співати пісні, вишивати сорочки, ходити на майстер-класи, слухати лекції. І ось з останніми двома пунктами вам радо допоможе київська арт-студія «Ліхтарик».

В арт-студії «Ліхтарик» є майстер-класи з традиційних ремесел, таких як гончарство. Тут ми працюємо з гончарним колом та ліпимо руками. Знайомимся з історією української кераміки не тільки теоретично, а й на практиці. Працюючи з глиною можна відчути зв’язок зі стародавніми гончарями, які були вкрай важливі для будь-якої спільноти. Адже, керамісти робили весь посуд, який використовувався як в побуті, так і в ритуальних дійствах.

Наша художня студія також проводить офлайн і корпоративні онлайн майстер-класи з Петриківського розпису, який входить до переліку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. На заняттях в студії ми малюємо автентичними пензликами-кошатками, які виготовлені в селі Петриківка. На майстер-класах ми розказуємо про традиційний декоративно-ужитковий розпис, а учасники майстер-ласу власноруч розписують дощечку. Під час розпису, ми знайомимо учасників з символікою форм та кольорів, які використовуються в петриківці.

На ці та інші наші офлайн майстер-класи можна придбати подарунковий сертифікат. Такий сертифікат діє пів року та може бути використаний в зручний час за погодженням зі студією. Сертифікати доступні в друкованому та електронному вигляді.

Окрім майстер-класів, арт-студія «Ліхтарик» пропонує цілу низку лекцій для знайомства з українським мистецтвом. Основна мета нашої лекційної діяльності – показати, що українське мистецтво не є провінційним. Ми відкриваємо маловідомі імена українських митців, які зробили кар’єру в Парижі чи Нью-Йорку. Також ми активно говоримо про митців, спадок яких був у нас нахабно вкрадений.

Такі лекції ми проводимо в форматі корпоративних заходів онлайн або офлайн в Києві. Лекції можуть бути як загально оглядовими, так і присвячені окремій історичній добі чи напрямку мистецтва (Київська Русь, мазепинське бароко, український авангард). Крім того, доступні лекції присвячені окремим митцям і мисткиням. Ще одна особливість наших лекцій в тому, що вони акцентовані на мистецтво жінок, яке незаслужено мало висвітлене в мистецтвознавстві.

Для дітей ми розробили онлайн заняття де вони можуть дізнатися про художниць та помалювати. Так є заняття «Дивовижні звірі Марії Примаченко» або «Театральні костюми Олександри Екстер», де ми в доступній формі розказуємо дітям про українських художниць, показуємо їх стиль в живопису, а діти роблять свої малюнки в заданій стилістиці. Потім ми з дітьми обговорюємо їх враження.

Тож, ви бачите, що існує багато способів долучитись до української культури, дізнатись щось нове для себе або розказати дітям. Тож, знаходьте свій шлях для кращого пізнання рідної культури.