Для будь-якого банку та інших фінансових установ забезпечення належного рівня безпеки – це не лише гарантія збереження всіх матеріальних цінностей. Від якості охорони залежить репутація, імідж установи. Адже клієнти зможуть довіряти власні активи виключно перевіреним та надійним фінансовим партнерам.

З цієї причини охорона банків обов'язково має бути комплексною та складатися з певної кількості заходів безпеки. На особливу увагу заслуговує саме фізична охорона, яка вважається обов'язковою умовою для захисту клієнтів, співробітників банків, а також усіх ресурсів, що зберігаються всередині будівлі.

Особливості фізичної охорони банків

Згідно зі статистикою, зловмисники часто роблять спроби пограбувати той чи інший банк, незалежно від його престижу, статусу. Це можуть бути як великі та всесвітньовідомі фінансові установи, так і невеликі відділення з мінімальним клієнтопотоком. Усі банки потребують особливого підходу до забезпечення безпеки.

Професійна фізична охорона банків здатна не лише своєчасно затримати злочинця, а й припинити всі спроби вкрасти певну суму грошей. При цьому така охорона обов'язково має бути дворівневою:

  1. Зовнішня – відповідає за вирішення всіх завдань щодо патрулювання території навколо фінансової установи, забезпечення роботи КПП, контроль в'їзду та виїзду транспортних засобів, спостереження за паркуванням біля банку, контроль службового та головного входу.
  2. Внутрішня – стежить за громадським порядком усередині відділення банку. В окремих ситуаціях власники банків організовують КПП для всіх співробітників перед відвідуванням касової зали та інших приміщень, які вважаються закритими для сторонніх осіб.

Причому робочий режим фізичної охорони може бути різним – денним, нічним, цілодобовим, у свята та вихідні дні. В результаті вдасться виключити можливість позаштатних ситуацій.

Додаткові способи та методи охорони банків

Крім фізичної охорони, для банківських установ необхідно застосовувати інші додаткові методи захисту. Серед таких методів важливо виділити:

  • Встановлення системи відеоспостереження. Необхідно розрахувати певну кількість камер для зовнішнього та внутрішнього спостереження, які працюватимуть 24/7. У разі спроб злому, крадіжки камери зможуть зафіксувати кількість зловмисників, номери їхнього транспортного засобу та навіть обличчя. 
  • Установка сигналізації з тривожною кнопкою. В основі такої системи застосовують певний набір датчиків, здатних зреагувати на шум, рух, світло та інші фактори. В результаті на пульт охоронної компанії надходить тривожний сигнал, після якого команда має до 5 хвилин, щоб приїхати за вказаною адресою.

Останні два методи захисту банків особливо актуальні у нічний час доби, у вихідні та свята, коли установа не працює. Адже фізично навіть найпрофесійніші охоронці не можуть встежити за тим, що відбувається, а особливо – якщо йдеться про велику територію. Тому їм на допомогу приходять різноманітні технічні засоби.