Гіроборд є сучасним і цікавим транспортним засобом, що підходить для дітей та дорослих. Пристрій стане гарним вибором як для активних прогулянок у парку, так і для пересування містом. Головне — вибрати вдалий варіант, що відповідатиме потребам власника. Наша стаття допоможе зробити правильний вибір.
Зовнішній вигляд
Цей параметр вибору особливо важливий для дітей і підлітків. Виробники бордів добре це розуміють, тому на ринку є безліч моделей, які відрізняються дизайном і кольором. Для юного райдера краще вибрати яскравий гіроборд із принтом улюбленої гри та неоновою підсвіткою. Яскравий і модний пристрій допоможе залишатися в тренді та посилить бажання гуляти з друзями на вулиці.
Дорослі користувачі найчастіше вибирають для себе універсальний дизайн. Чорний, сірий або білий гіроборд можна використовувати для прогулянок, поїздок на роботу чи навчання. Навесні особливо важливо більше часу проводити на свіжому повітрі. Тож якщо давно мріяли про купівлю електротранспорту — саме час втілити мрію в життя!
Вага
Доросла людина чи підліток без проблем зможе переносити в руках агрегат вагою 15–19 кг. А от для дитини краще підібрати легшу модель, маса якої буде не більше ніж 14 кг.
Ситуацій, коли розрядився акумулятор чи треба занести борд до квартири, точно не уникнути. Тому варто завчасно замислитися над цим питанням.
Діаметр коліс
Для людей, які планують кататися виключно рівними асфальтованими доріжками, буде достатньо коліс діаметром 4–8 дюймів. Якщо ж дорожнє покриття неідеальне або хочеться кататися в лісі чи парку, то вибирайте «всюдихід» з колесами від 10 до 20 дюймів.
Є два варіанти коліс:
- монолітні — менші за розміром, довговічніші;
- камерні — забезпечують комфорт під час поїздок, потребують обслуговування.
Акумулятор
Наразі найкращі показники енергоефективності мають літій-іонні та літій-полімерні акумулятори. Додатково треба звертати увагу не тільки на конструкцію батареї, але й на її ємність — чим вона більша, тим краще. У середньому запас ходу гіроборда становить 30–50 км.
Для прогулянок можна зупинитися на більш скромному варіанті. Якщо ж потрібно долати великі відстані, то краще вибирати максимальні показники.
Швидкість і потужність
Обов'язково враховуйте, що сучасні моделі гіробордів оснащені парою електричних двигунів — по одному на кожне колесо, а в характеристиках прописується їхня сумарна потужність. Цей параметр коливається в межах 250–1100 Вт. Для дитини краще вибрати пристрій потужністю від 500 Вт, а дорослому — максимальну.
Максимальна швидкість смартдошки становить 25–30 км/год. Для підлітка чи дорослого цей показник є нормою, а ось дитині краще підібрати більш повільну модель.