Кредитування фізичних осіб стало вигідним та зручним інструментом для отримання коштів у короткострокове користування. Перш ніж позичати гроші, банки проводять перевірку клієнта на благонадійність. Якщо необхідно взяти кредит безробітним з поганою кредитною історією, великі фінансові установи можуть відмовити у послузі. В такому випадку позичальнику варто звернутися до МФО.
Як фінансові організації перевіряють кредитну історію позичальника
Інформація про отримані позики фізичної особи, дані про погашення та прострочки становить кредитну історію позичальника. Фінансові організації передають цю аналітику про своїх клієнтів у Бюро кредитних історій. Оцінка такої інформації відіграє ключову роль для прийняття рішення стосовно видачі клієнту позики. Якщо людина часто порушувала свої обов’язки перед кредитором, може отримати відмову в банках.
Перевірка КІ дозволяє встановити, скільки діючих кредитів має фізична особа на даний час. Таким чином вдається проаналізувати фінансове навантаження, яке лягає на плечі позичальника. Мікрокредитні компанії також перевіряють дані своїх потенційних клієнтів, проте вони в першу чергу аналізують кількість відкритих позик та діючих прострочень.
Тобто, МФО не беруть до уваги кредити, які були «проблемними», але вже закриті на даний час. Мікрофінансові організації надають послугу з виправлення кредитної історії. Гроші в борг видають широкому колу позичальників. Які категорії громадян можуть отримати кредит онлайн, описано у дослідженні фінансових експертів.
Як і де взяти гроші в борг з поганою кредитною історією
Отримати кредит в банку без перевірки КІ не вдасться. А от мікрокредитні організації значно зменшують вимоги до клієнтів та готові давати гроші в борг людям, які мали проблеми з погашенням заборгованості. Щоб позичити гроші, потрібно знайти компанію, яка працює з колишніми боржниками. МФО вказують на своїх офіційних сторінках, чи готові кредитувати людей з поганою КІ.
Процедура оформлення позики не відрізняється від подачі звичайного запиту на кредит та має чимало плюсів для позичальника. Про переваги та небезпеки онлайн-кредитів, можна дізнатися у статті. Щоб позичити гроші, слід:
- Зайти на офіційний сайт МФО, обрати суму та вибрати строк кредитування.
- Заповнити обов’язкові (рекомендовано заповняти і додаткові) поля у анкеті.
- Ввести дані банківської карти, виданої українським банком.
- Ознайомитися з кредитним договором, погодитися з його умовами.
- Отримати кошти на карту.
Клієнтам не варто приховувати наявність минулих боргів чи діючих відкритих позик. Дані перевіряє автоматизована програма, яку неможливо обдурити.
Як уникнути утворення нової заборгованості
Послуга кредитування стала доступною практично для всіх повнолітніх громадян України. Проте позичальникам необхідно відповідально ставитися до своїх обов’язків. Погашення щомісячного внеску повинно бути посильним для фізичної особи. Якщо людина не може впоратися з оплатою боргу, необхідно оформити послугу пролонгації кредиту, яку надають всі МФО.